Азартні ігри – 7,4 млрд: на які статті видатків бюджету витратять кошти від продажу ліцензій?
У вівторок народні обранці у другому читанні та в цілому підтримали проєкт державного бюджету на 2021-й рік, запропонований Кабінет Міністрів. Відповідно до положень документа, передбачаються доходи у 1 трлн 92 млрд грн, видатки – 1 трлн 328 млрд грн, а дефіцит бюджету складе на рівні 5,5% ВВП.
Уряд заклав суму у розмірі 7,4 млрд грн надходжень від сфери азартних ігор. Кошти будуть спрямовані у спеціальний фонд держбюджету. Завдяки легалізації азартних ігор, гроші, отримані від гемблінг-операторів, будуть витрачені на п’ять статей видатків, інформує Центр аналізу публічних фінансів і публічного управління Київської Школи Економіки.
- Розвиток інфраструктури аеропортів – 1 млрд грн;
- Створення сучасної клінічної бази для лікування онкологічних захворювань у Національному інституті раку – загальний обсяг фінансування – 1,5 млрд грн, з яких 805 млн – шляхом сплати за ліцензії для грального бізнесу;
- Створення під Мінкультом Фонду розвитку закладів загальнодержавного значення – 2 млрд грн;
- Субвенцію місцевим бюджетам на створення центрів культурних послуг – 300 млн грн;
- Субвенцію місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку. Загальний розмір субвенції – 6 млрд грн, з яких 3,3 млрд грн – кошти від сплати за ліцензії на азартні ігри.
Що кажуть експерти?
Політичний та економічний експерт, член Growford Institute Валерій Клочок тішиться, що стаття доходів від узаконення азартних ігор таки з’явилася у державному бюджеті на наступний рік, але справедливо підмічає про відсутність рішення щодо зниження податкових ставок для майбутніх учасників грального ринку.
«І хоча кошторис суперечливий в окремих статтях видатків та доходів, але все ж таки нам (тим, хто пильно слідкує за процесом легалізації грального бізнесу) вдалося дотиснути між першим і другим читанням пункт, який передбачає надходження у сумі 7,4 млрд гривень від цього виду діяльності у 2021-му році.
Кошти надійдуть безпосередньо в державний бюджет. Це також підтвердив днями в інтерв’ю «Укрінформу» особисто міністр фінансів України Сергій Марченко.
Іншими словами: Мінфін отямився.
А після голосування з’являється впевненість, що в наступному році доходи від грального бізнесу таки будуть. Тиск ЗМІ, і громадськості напевно розкрили очі цього органу і це вселяє оптимізм.
Вважаю, що така зміна позиції повинна відбутися у Мінфіну і з питання податків: не потрібно нічого завищувати і блокувати під час розгляду законопроєкту 2713-д. При космічних платах за ліцензію потрібно лібералізувати оподаткування: скасувати податок на виграш гравця і відстрочити введення GGR як мінімум до 1-го січня 2024 року», – резюмував пан Клочок.
Співзасновник «Української фабрики думки», аналітик Юрій Гаврилечко нагадав, що 50% плати за ліцензії гемблінг-опертаторів будуть спрямовані у місцеві бюджети, що не може не радувати можновладців у регіонах.
«Страшенно приємно, коли збуваються позитивні прогнози й тебе, як експерта, влада таки чує. Це я в тому плані, що народні депутати все ж не стали відтерміновувати прийняття держбюджету 2021 на 25-29 грудня, як це вони хотіли ще пару днів назад і взяли його зараз, за два тижні до Нового Року.
Мінфін же, своєю чергою, нарешті зняв свої претензії до грального бізнесу і в держбюджеті 2021 з’являться гроші від ліцензування діяльності операторів ігрового ринку. При цьому, хочу зазначити, у депутатів залишається час прийняти і зміни до Податкового Кодексу, зібрані в законопроєкт №2713-д, норми якого дозволять отримати з грального ринку ще більше коштів у майбутньому році.
А поки що… і 7,4 млрд грн цілком непогана сума, особливо якщо врахувати, що дохідна частина держбюджету на майбутній рік менше ніж 1,1 трлн грн і будь-який додатковий мільярд точно не буде зайвим.
Та й той факт, що 50% плати за ліцензії від грального бізнесу повинні піти до місцевих бюджетів, роблять ці кошти досить бажаними в регіонах.
Оскільки після децентралізації фінансування утримання інфраструктурних об’єктів практично повністю лягати саме на них, а це чи не левова частка всіх витрат на місцях з урахуванням зносу цієї самої інфраструктури», – підсумував Гаврилечко.
Як повідомляв «Рейтинг Букмекерів», сьогодні парламент у першому читанні повинен розглянути низку законопроєктів щодо оподаткування сфери азартних ігор.
«За таких умов неможливо законно заробляти»: Сергієнко – про оподаткування грального бізнесу
Кучухідзе: «Легалізація азартних ігор сприятиме становленню України на рейки фінансової незалежності»
Сповіщення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»
Сповіщення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»
Це означає, що ви більше не будете отримувати сповіщення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.
Це означає, що ви перестанете отримувати сповіщення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу