Страховка пари до ₽1500 от БК GGBet.ru

Промокод: BR1500

Отримати бонус

Розгляд законопроєкту про гральний бізнес може розтягнутися на 1000 голосувань

Владислав Стародубцев
Про це повідомив директор аналітичної групи «Левіафан» Микола Мельник. Фахівець акцентував увагу на неефективній роботі парламентського фінкомітету під час роботи з правками до законопроєкту №2285-Д та вважає, що депутати від фракцій «Голос та «ВО Батьківщина» можуть забажати окремо голосувати за кожну подану ними правку, а це – 1 тисяча голосувань.
Розгляд законопроєкту про гральний бізнес може розтягнутися на 1000 голосувань

Розгляд законопроєкту про гральний бізнес може розтягнутися на 1000 голосувань

«Попри доволі гостру фінансову кризу в державі, народні депутати так і не можуть запровадити чергове джерело наповнення бюджету під назвою «гральний бізнес». Не дивлячись на всі заяви Зеленського та окремих народних обранців, що легалізація має відбутись вже найближчим часом і відповідно до формули «єдині правила для всіх» – бюджету треба буде почекати ще, як мінімум, місяць, адже профільний Комітет поки що не визначився із половиною правок, які були подані до законопроекту №2285-д, а деякі депутати здійснили демарш.

 Всього було подано близько 3500 правок, які за майже пів року мали бути не те що пропрацьовані, а вивчені на пам’ять кожним членом комітету. Натомість депутати вже по третьому разу намагаються підготувати порівняльну таблицю до другого читання, адже занадто багато груп впливу, які хочуть пролобіювати свої інтереси.

Хоч би що там було і скільки б гне існувало лобістів, але є Регламент, який передбачає що законопроект  не може бути готуватись до другого читання за «окремими процедурами». Є правки, їх треба розглядати. Звичайно можливе об’єднання по предметах регулювання, але не більше. Кожна правка має бути розглянута. Це робота парламентарів, за яку вони і їх помічники сукупно в місяць отримують плюс/мінус 100 000 гривень.

На минулому онлайн-засіданні профільного Комітету Парламенту Данило Гетьманцев вирішив в односторонньому порядку змінити Регламент і провести розгляд правок за скороченою процедурою, визначивши пріоритетними лише 7 питань.

В результаті чого народні депутати від «Голосу» (Я. Железняк) і БЮТ (О. Бєлькова) покинули засідання. Скоріш за все вони будуть захищати свою позицію вже в сесійній залі, і якщо більшість їх не почує, то фракції «Голос» і БЮТ навряд чи підтримають №2285-д у другому читанні. Чим це загрожує? Відповідь очевидна: легалізація грального бізнесу відкладається на невизначений термін.

Як підказує мій 7-річний досвід роботи У Верховній Раді України, коли більшість не чує меншість, то «меншість» може піти старим і перевіреним шляхом вимагання підтвердження кожної правки, яка їм не подобається, але затверджена комітетом. Тобто всі правки, які зараз враховані, або частково враховані комітетом, можуть бути знесені в сесійній залі, адже народні обранці, як показує практика, не готові лізти в деталі та розбиратись в нюансах.

Поряд із «знесенням» комітетських правок депутати можуть почати вимагати голосувати за кожну свою правку, а на БЮТ і «Голос» припадає якраз половина від 3500 правок. Тобто 1000 голосувань. На кожне голосування без порушення норм Регламенту потрібно два сесійні тижні.

І великий знак питання щодо голосів на фінальне голосування. Адже хоча, проголосувавши за Бюджет-2020 депутати визнали необхідність легалізації грального бізнесу, але за той текст, який залишиться після двотижневого «бомбардування» охочих може бути менше аніж 226.

Якщо чесно, мені зараз не дуже зрозуміло, чим депутати з Комітету займались майже пів року. Зараз порушується процедура розгляду правок, сесійну залу змушують вирішувати ті проблеми, які якраз і сам має врегулювати Комітет – узгодження тексту законопроекту. Але те, що зараз відбувається – це величезна загроза для легалізації грального бізнесу і тих грошей, які має від цього отримати держава.

Якщо перефразувати, то вибрики Податкового комітету можуть обійтись в 4,2 млрд гривень І якщо легалізація все ж буде провалена, то він зможе номінуватись на премію «золотий депутат -2020», – підсумував експерт Censor.net.ua.

Контекст

Минулої середи Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики схвалив законопроєкт «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» (№2285-д) та рекомендував його до розгляду в другому читанні.

Депутати від фракції «Голос» Ярослав Железняк та Галина Васильченко покинули засідання Комітету. Васильченко стверджує, що була проголосована процедура згідно з якою вони не мали можливості відстояти свої  правки.

Мова про наступні правки:

  • «Гральні автомати можуть бути тільки в 5-ти зіркових готелях. Зараз у законопроекті і далі є 3 та 4 зіркові!
  •  Має бути обмежена кількість гральних автоматів в країні з врахуванням чисельності населення. Ця норма була прийнята в 1-му читанні. Але УВАГА – вона просто пропала до 2-го читання. Ми хотіли її повернути.
  •  Зникла норма, яка НЕ дозволяє розміщувати гральні автомати (навіть у готелях) ближче, ніж 500 м до дошкільних закладів освіти, шкіл, дитячих розважальних центрів. Хоч це положення було ПРИЙНЯТО в 1-му читанні.
  • Гральні автомати якщо і розміщувати, то тільки в самих приміщеннях готелів, а не на «території готелів», як це пише в законопроекті. Адже таке трактування дає багато можливостей для зловживань!

Буду наполягати на всіх своїх правках у сесійній залі й переконувати депутатів підтримати позиції в інтересах людей, щоб не допустити розвитку лудоманії в Україні!», – написала Васильченко у Facebook. 

Зеленський може ветувати закон про гральний бізнес, – політолог

Економіст назвав три причини, чому варто легалізувати гральний бізнес цього року

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Сповіщення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Сповіщення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати сповіщення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати сповіщення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

РБ рекомендує грати тільки в перевірених конторах.
Вас буде перенаправлено на сайт
Перейти на сайт