Страховка пари до ₽1500 от БК GGBet.ru

Промокод: BR1500

Отримати бонус

Політолог: «Гральний бізнес можуть запустити з незрозумілою податковою системою»

Сергій Гумен
Політолог-міжнародник Антон Кучухідзе висловився стосовно податкової політики щодо грального бізнесу. За його словами, голосування за легалізацію азартних ігор є позитивним моментом, але його потрібно підкріпити передбачуваною системою оподаткування.
Політолог: «Гральний бізнес можуть запустити з незрозумілою податковою системою»

Політолог: «Гральний бізнес можуть запустити з незрозумілою податковою системою»

Політолог-міжнародник Антон Кучухідзе вважає, що Верховна Рада не приділила достатньої уваги податковому регулюванню грального бізнесу. За його словами, голосування за узаконення азартних ігор є позитивним моментом, але його потрібно підкріпити передбачуваною системою оподаткування, інакше іноземний інвестор не поспішатиме з приходом на український ринок, оскільки податкове регулювання має дуже велике значення для грального бізнесу.

«Протягом минулого сесійного тижня країна спостерігала за тим, наскільки повільно розглядався законопроєкт про легалізацію грального бізнесу, і за хвилинами політичної реклами опозиційних фракцій під час зачитування правок і тупою політизацією суто економічного питання.

Диву даєшся, як депутати опозиційних фракцій вихваляли «заборону» 2009 року, і забували сказати, що саме ця «заборона» азартних ігор призвела до того, що країна втратила, як мінімум десятки млрд гривень і сотні тисяч робочих місць. Чистої води політиканство. Попри погрози політизації питання, очевидно, що на наступному сесійному тижні за законопроєкт 2285-д проголосують, але це не вирішить усіх питань, які необхідні для повноцінного запуску ринку», – розповідає політолог.

«Через політизацію розгляду законопроєкту 2285-д абсолютно незрозумілою залишається ситуація з податками для операторів азартних ігор, і це при тому, що всіх майбутніх операторів грального ринку влаштовує готовий законопроєкт. Корупційний монстр дуже сильно протистоїть повноцінній легалізації грального бізнесу в Україні.

Голосування за легалізацію – це добре, але легалізацію потрібно підкріпити передбачуваною системою оподаткування, інакше західний інвестор не буде поспішати з приходом на український гральний ринок. Податкове регулювання має колосальне значення для розвитку даного бізнесу», – продовжив Кучухідзе.

«Для прикладу, можемо подивитися на кейс в Данії. Уряд цієї країни вирішив підняти з 2021 року податок на валовий ігровий дохід (GGR) для онлайн сегмента азартних ігор з 20% до 28%. Впливова аналітична компанія у сфері азартних ігор H2 Gambling Capital підрахувала, що якщо уряд реалізує дану ініціативу, то це призведе до того, що ліцензований онлайн сегмент Данії зменшиться на 25%, а частка данських гравців, які віддадуть перевагу іноземним сайтам і від їхньої гри країна не отримає податків, складе 24% (у 2020 році цей показник становить 16%).

Приклад Данії показує, наскільки чутливим є податкове регулювання, як для гравців, так і для організаторів азартних ігор. Душити податками бізнес нікому ще не допомагало, і це завжди призводить до збільшення відтоку грошей і споживачів з тієї країни, де інститути збільшують податковий тиск», – сказав експерт.

«У парламенті з’явився адекватний законопроєкт про оподаткування грального бізнесу № 2713-д, де реально відображено голос бізнесу – скасування GGR (валовий ігровий дохід) мінімум до 1 січня 2024 року і суттєве зниження ставок податків після перехідного періоду. Але політикани та лобісти «темних сил» зробили своє – гральний бізнес запуститься, проте з незрозумілою податковою системою. Пленарний тиждень з 13 до 17 липня буде фінальним для третьої сесії Верховної Ради дев’ятого скликання, тому ми побачимо регламентну зброю стосовно оподаткування азартних ігор або ж питання перекочує на вересень, і кілька місяців ми будемо жити при наполовину легалізованому ринку азартних ігор», – наводить слова Кучухідзе видання «Українські новини».

Політолог також вважає, що найкращим варіантом для України було б одночасне голосування за законопроєкти № 2285-д та № 2713-д.

Сьогодні, сьомого липня, «Рейтинг Букмекерів» писав, які надходження має отримати держбюджет України після узаконення грального бізнесу. За словами голови комітету Верховної ради України з питань фінансів Данила Гетманцева, легалізація азартних ігор буде приносити державі приблизно 4,5 мільярди гривень кожного року.

«Слуга Народу» пояснила, чому Рада зволікає з легалізацією азартних ігор

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Сповіщення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Сповіщення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати сповіщення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати сповіщення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

РБ рекомендує грати тільки в перевірених конторах.
Вас буде перенаправлено на сайт
Перейти на сайт