На конференції Play the Game 2015 запропонували відмовитись від проведення матчів, які не несуть турнірного значення

Олександр Веселов

Цими днями в датському місті Орхус проходить міжнародна конференція Play the Game 2015, присвячена реформам у світовому спорті, на якій, зокрема, обговорили проблему договірних матчів. «Рейтинг Букмекерів» пропонує зупинити увагу на деяких тезах авторитетних доповідачів.

Деклан Хілл: «Фіксація спортивних результатів починає нагадувати епоху Дикого заходу»

Деклан Хілл: «Управління результатами спортивних подій починає нагадувати епоху Дикого заходу»

Канадець Деклан Хілл, один з провідних світових експертів з питань договірних матчів і корупції в професійному спорті, підкреслив, що управління результатами спортивних подій починає нагадувати епоху Дикого заходу. Мається на увазі, що підступу потрібно чекати звідусіль, навіть ті люди, які офіційно борються з цією проблемою, іноді стають учасниками незаконних схем. Міжнародні та національні спортивні асоціації, декларуючи плани боротьби з корупцією, в першу чергу, можуть переживати за своє «добре ім’я», а не за викорінення існуючої проблеми.

Представник компанії Sportradar, що займається відстеженням договірних матчів у спорті, Алекс Інглот, зауважив, що розвиток букмекерського бізнесу зіграв на користь тим, хто хоче маніпулювати спортивними подіями. Різноманітність ставок і, особливо, їх постійна доступність в онлайні полегшує діяльність шахраїв, адже вплинути на певну подію в матчі набагато легше, ніж змоделювати його кінцевий результат.

Під час згадування договірних матчів багато хто нарікає на азіатський ринок ставок і тамтешніх неліцензійних букмекерів, на думку Інглота, це неправильно. По-перше, самі букмекери рідко причетні до маніпуляцій, по-друге, кількість незаконних букмекерів в Азії лише відповідає потребам ринку, по-третє, азіатські букмекери не існують заради того, щоб обслуговувати шахраїв, як і будь-який інший букмекер, вони не зацікавлені в корупції.

Засновник компанії MatchVision, що спеціалізується на створенні форматів турнірів для різних видів спорту, Леандро Шара висловив неоднозначну думку щодо боротьби з договірними матчами шляхом відмови від проведення ігор, які не будуть нести турнірного значення для її учасників. Тому як поєдинки без турнірної мотивації частіше за інших потрапляють під вплив маніпуляторів.

Ніколас Шевірон, представник відділу ФБР по боротьбі з хабарництвом у спорті, підкреслив, що проблема договірних матчів більше відчувається в Азії та Європі, ніж у США. Що пояснюється невеликою кількістю професійних спортивних ліг в Сполучених Штатах, в яких учасники отримують серйозні гонорари. У той же час, Шевірон зауважив, що в університетських лігах, де немає величезних зарплат, ймовірність стороннього впливу на результат різко зростає. Крім того, гральний бізнес є нелегальним в більшості Штатів, тому в США існує проблема «чорного ринку», який оперує величезними грошовими потоками.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?