В Україні протягом 11 років системно демонізують гральну індустрію, – політолог
«Понад 11 років, після «заборони» грального бізнесу, в Україні відбувається системна демонізація цієї індустрії. Було сформовано кліше на кшталт «Космолоти», «однорукі бандити», корупція та інші негативні емоційні надбудови.
Таке негативне сприйняття формувалося навмисно темними елементами, щоб послабити роль держави та довільно розподіляти по кишенях десятки мільярдів гривень.
Як же у світі ставляться до гральної індустрії? Звичайно ж не так негативно, а гральний бізнес користується увагою і повагою як окрема галузь економіки, а також відіграє важливу роль в підтримці спорту, культури, медицини, благодійності та інших соціальних проєктів.
- США. Буквально нещодавно Боб Міллер, президент Американської асоціації грального бізнесу, подякував Президенту США за те, що уряд разом з Конгресом знайшли спосіб, щоб малі гральні компанії отримали доступ до федерального фінансування в рамках Paycheck Protection Program.
Що б це значило? Це перш за все визнання сфери гральної індустрії та гемблінг компаній як повноцінних суб’єктів економіки США. Цікаво було б подивитися, хто наважитися в США назвати пана Міллера «одноруким бандитом»? Той отримає позови до суду за те, що оскверняє ділову репутацію.
Уряд США розгляне можливість допомоги гральному бізнесу
Як бачимо, в США, сфера гральної індустрії – це економічний сегмент, де працюють 1,8 млн людей. Не багато не мало, але це громадяни США, які легально працюють та платять податки, а країна відповідає їм підтримкою в кризовий момент.
- Британія. У цій країні один з найбільш системних підходів до грального бізнесу. В Уряді існує чітка програма, що і як потрібно робити: за офіційними даними, Міністерство освіти з’ясувало, що у них є проблема безконтрольного захоплення дітьми азартними іграми – в зоні ризику опинилися 55 тисяч дітей, їх назвали «проблемними гравцями». На цій фразі багато хто міг би подумати, що гральний бізнес в Британії закриють.
В англійських школах введуть уроки з азартних ігор
Але, ні, на те і є держава, щоб регулювати такі потенційні проблеми: з вересня 2020-го року в обов’язковому порядку будуть вести предмет для школярів з азартних ігор, тобто буде проводитися виховна робота з самого дитинства, тим самим і буде формуватися культура гемблінгу в суспільстві та соціальної відповідальності грального бізнесу.
- Норвегія. Регулятор азартних ігор Lotteritilsynet виділив на реалізацію громадських проєктів – $ 515,3 млн. У законодавстві Норвегії існує навіть своя процентна ставка, що і на які сфери розподіляється з виділеного: 6,4% – медицина, 64% – спортивні потреби, 18% на – культурні проєкти та гуманітарні організації.
Швеція планує запровадити низку обмежень задля захисту гравців на час COVID-19
З наведених трьох країн, зараз Україна фактично ще навіть не наблизилася до норвезької моделі «держава-гральний бізнес», до Британії та США ще далеко. Хоча ми й далекі від Норвегії в фінансовому плані, мова йде перш за все про глибину концептів і зв’язків. Очевидно, що діалог держави та операторів азартних ігор у світі абсолютно професійний і цивілізований. Звичайно ж тих, хто займається махінаціями, держава карає, але потрібно звернути увагу, що карають правопорушників, а не вішають клеймо на всю індустрію, потім її забороняють.
На Заході, гральний бізнес – це цивілізований вид бізнес-діяльності, і завжди знаходяться механізми ефективного взаємоіснування держави, суспільства та азартних ігор. Ще жодна державна влада не навчилася змінювати людську природу, в якій закладені азарт і жага вигравати.
Різниця сприйняття у світі та в Україні – колосальна: ЗМІ просто знищують імідж Гетманцева (голова комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики, що займається підготовкою законопроєкту про легалізацію грального бізнесу до другого читання – прим.) за служіння в якості народного депутата інтересам лотерейників, а в США гральний бізнес дякує Конгресу і всій владі за реальну грошову допомогу, надану індустрії.
Два приклади, як дві паралельні галактики. Якщо системно підходити до грального бізнесу, то Україна може отримати чимало вигод: починаючи від зменшення корупції, закінчуючи соцзахистом громадян», – цитує Кучухідзе Ukranews.com.
Таке враження, що деякі депутати ВР проти легалізації азартних ігор, – експерт
Політолог вщент розкритикував соціологів, які проводили опитування щодо легалізації грального бізнесу
Сповіщення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»
Сповіщення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»
Це означає, що ви більше не будете отримувати сповіщення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.
Це означає, що ви перестанете отримувати сповіщення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу