Страховка пари до ₽1500 от БК GGBet.ru

Промокод: BR1500

Отримати бонус

Політолог закликав депутатів ВР знизити податкове навантаження на гральний бізнес

Владислав Стародубцев
Політолог-міжнародник Антон Кучухідзе вважає, що майбутні учасники грального ринку України можуть отримати величезні проблеми у сфері оподаткування.
Антон Кучухідзе

Антон Кучухідзе

«Поступово процес легалізації грального бізнесу наближається до фінішу. За різними інсайдами, зовсім скоро має відбутися довгоочікуване для бюджету країни голосування за 2285-д (законопроєкт про легалізацію азартних ігор – прим.) у другому читанні.

Однак, не все так добре, як подають це депутати. Головне питання напередодні легалізації – чи буде нормально існувати легальний ринок?

М’яко кажучи, вже на старті, буде багато проблем. Є дві причини майбутніх проблем: служіння Гетманцева лотерейникам і відсутність професіоналів-технократів серед депутатів для розробки адекватного законопроєкту і формування ефективного грального ринку.

Депутат Марусяк, як Глава підкомітету організації та оподаткування грального бізнесу виявився не меншим теоретиком, ніж його шеф – Гетманцев, абсолютно проваливши роботу робочих груп з легалізації азартних ігор, і не почувши важливих підказок від професіоналів ринку.

Лобізм Гетманцева і непрофесіоналізм Марусяка призвели до того, що зараз якраз-таки усі побачать і відчують бомбу уповільненої дії.

Проблема полягає в тому, що легалізацію грального бізнесу розглядають окремо від податкового регулювання азартних ігор. Тобто законодавець хоче тупо отримати понад 4 млрд грн від ліцензій, і все. В Україні хочуть встановити одні з найвищих ліцензій на азартні ігри в Європі.

Наприклад, в Італії,  країні, яка найбільше перерахувала грошей в бюджет серед інших європейських країн тільки за показником GGR – майже $ 21 млрд (2018 рік), ліцензія для відкриття казино коштує 200 тис. євро, а в Україні – понад $ 20 млн. Як кажуть сучасні тінейджери, така різниця в цінах ліцензіях – це жесть!

Звичайно ж, Італія може собі дозволити вводити податок на GGR за такої низької вартості ліцензії, а Україна – ні, інакше наш ринок зовсім перестане бути привабливим, перш за все, для іноземного інвестора.

Тільки-но ринок буде легалізований, оператори азартних ігор отримають колосальне податкове навантаження +/- 50% (податок на прибуток – 18%, податок на доходи фізичних осіб – 18%, 10-28% – податки на доходи від діяльності з організації та проведення азартних ігор). Висока фіксована вартість ліцензії та високі податки не допоможуть повністю детінізувати ринок. 

«Геній» Марусяк, наприклад, в законопроєкті 2713 пропонує добити гральний бізнес і ввести податок на валовий ігровий дохід (GGR) в розмірі 10%, і тоді 48% податків оператори азартних ігор повинні будуть заплатити в казну крім високої вартості ліцензії. Об’єктивно, це скажене податкове навантаження і дикий популізм, адже висока вартість фіксованого платежу, по суті, і є виплачений «авансом» GGR.

За умови такої дорогої ліцензії є один вихід: скасувати валовий ігровий дохід (10%, законопроєкт 2713), скасувати податок на виграш (18%) і залишити для операторів азартних ігор тільки податок на прибуток в розмірі 18%. Інакше ринок з тіні не витягнути. 

Операторів азартних ігор може тішити тільки одне, що крім «профі» Гетманцева і Марусяка, що приєдналися до табору популістів, є й адекватні ініціативи у вигляді 2713-3, де податок на валовий ігровий дохід скасовується.

Як, після легалізації грального бізнесу, депутати будуть розгрібати всю цю податкову плутанину, як вони вбережуть ринок від збільшення тіньового сегмента з такими неадекватними апетитами? Вихід є, якщо перестати займатися теорією: залишити тільки податок на прибуток, інакше легалізація грального бізнесу залишиться виключно на папері.

Від того, що законодавець відмовиться вводити податок на валовий ігровий дохід (GGR), є ще один плюс: за відсутності цього податку, державі абсолютно не потрібно буде морочити голову над розробкою системи онлайн-моніторингу, яка, власне кажучи, і створюється тільки для розрахунку саме GGR. Немає GGR – немає конфліктної системи онлайн-моніторингу, немає маніпуляцій навколо надходжень до бюджету країни», – цитує Кучухідзе видання «Українські новини».

Таке враження, що деякі депутати ВР проти легалізації азартних ігор, – експерт

Сподіваюсь, силові відомства не будуть кришувати гральний бізнес після легалізації, – економіст

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Сповіщення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Сповіщення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати сповіщення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати сповіщення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

РБ рекомендує грати тільки в перевірених конторах.
Вас буде перенаправлено на сайт
Перейти на сайт