Міністр фінансів розповів, чому гральний бізнес не зміг принести до бюджету 7 млрд гривень
В липні Верховна Рада ухвалила закон про державне регулювання грального бізнесу. Прогнозувалося, що до держбюджету мало б надійти понад 7 млрд грн, проте надійшло тільки 1,3 млрд. Сергій Марченко дав роз’яснення, чому так сталося:
Модель оподаткування, яка є на сьогодні чинною, не передбачає того, що на ринок приходять нові гравці, та не передбачає взагалі надходження коштів до бюджету. Тобто коли ми рахували 7,4 млрд – у нас було бажання ще й змінити модель оподаткування.
Залучили б нових гравців, вони б купували ліцензію і платили податки. А так вийшло, що тільки ті, хто захотіли купити ліцензію – ті й заплатили в бюджет.
Марченко доповнив, що помилка була у Верховній Раді – депутати не змогли дотиснути це питання у 2021 році. Також він прокоментував діяльність Комісії з регулювання азартних ігор і лотерей (КРАІЛ):
Раніше ринок фактично працював нелегально. У нас на кожному подвір’ї були гральні автомати, і податки не сплачувалися роками. Зараз ситуація краща, але є ще над чим працювати.
У нас створили цілий орган, який зараз опікується азартними іграми – Комісію з регулювання азартних ігор і лотерей. Раніше в мене у Міністерстві фінансів цим займалося три людини, а зараз ціла комісія. Трошки більше грошей, але коефіцієнт корисної дії бажає бути кращим.
«Легалізація гемблінгу сприяла зростанню ринку реклами на радіо», – заступниця голови UGC
«300 млн гривень від гральної індустрії дісталися місцевим бюджетам», – експерт
Сповіщення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»
Сповіщення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»
Це означає, що ви більше не будете отримувати сповіщення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.
Це означає, що ви перестанете отримувати сповіщення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу