Страховка пари до ₽1500 от БК GGBet.ru

Промокод: BR1500

Отримати бонус

Кучухідзе: «Ринок азартних ігор України отримує усі механізми, необхідні для функціонування»

Владислав Стародубцев
Політолог-міжнародник, голова Гемблінг асоціації України Антон Кучухідзе відреагував на новину щодо набуття чинності рішення держрегулятора про перелік грального обладнання, що підлягає сертифікації.
Кучухідзе: «Ринок азартних ігор України отримує усі механізми, необхідні для функціонування»

Кучухідзе: «Ринок азартних ігор України отримує усі механізми, необхідні для функціонування»

За словами експерта, організатори азартних ігор поступово отримують усі передумови для того,  щоб повноцінно розпочати роботу в легальному сегменті грального бізнесу. 

«Торік у серпні набув чинності закон про легалізацію азартних ігор. А як законопроєкт пережив усю повноту поправкового спаму і парламентського тиску.

Уся законодавча і нормативно-правова база в Україні звичайно ж вибудовується відповідно до Конституції України. Це дуже загальне розуміння, а для такої технологічної сфери як азартні ігри, прописання тільки принципів і загальних формулювань недостатньо, потрібно, умовно кажучи, трохи більше деталей.

Основою для вже більш детального розуміння є якраз Закон України «Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор» (далі – спецзакон). П.3 статті 3 цього закону чітко визначає: «Цей Закон є спеціальним (базовим) законом у регулюванні суспільних відносин у сфері організації і проведення азартних ігор. У разі якщо будь-яким іншим законом України встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені цим Законом, застосовуються правила цього Закону».

Тобто, що стосується вузькопрофільних нормативно-правових документів, то вони звичайно ж повинні базуватися на спецзаконі. Легальна сфера азартних ігор була відсутня майже 12 років, і абсолютно логічно, що дуже багато суміжних нормативно-правових питань просто не були вирішені.

З огляду на те що закон про легалізацію азартних ігор в парламенті лобісти сірого і чорного ринків намагалися завалити, він вийшов звичайно ж не ідеальним. Хоча варто сказати, що незважаючи на всі проблеми цей закон абсолютно ніяк не втрачає своєї значущості як для держави, так і для суспільства.

Яскравим прикладом того, що на його основі потрібно приймати нормативні документи, стала реєстрація Міністерством Юстиції рішення Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей «Про затвердження Переліку грального обладнання, який підлягає сертифікації». Різні думки доводилося чути і у медіа, і в експертному співтоваристві, яким повинен бути цей перелік. Однак дуже позитивно, що державні органи затвердили це рішення саме в такому в вигляді, оскільки п. 18 ст. 1 спецзакону фактично і визначив список відповідного обладнання.

Ухвалення переліку обладнання для сертифікації – це ще один важливий крок до повноцінного легальному запуску ринку, в операторів буде можливість, як це прописано в законі – організовувати і проводити азартні ігри. Ринок отримує всі необхідні механізми для функціонування.

Думаю, що такий підхід повинен зберігатися і під час прийняття інших нормативно-правових документів, необхідних для функціонування ринку. По-перше, такий підхід відповідає чинному законодавству, а по-друге, з точки зору державного управління, логічно йти шляхом спеціального закону для вирішення вузькопрофільних нормативних завдань.

Хоча в історії незалежної України були і різні трактування, і підходи до держуправління, але все ж озвучений підхід дозволить зберегти юридичну та управлінську чистоту формування нормативно-правової бази ринку. Одночасно з цим також потрібно розуміти, що певні рішення можуть лежати в відповідальності різних виконавчих органів і вимагати спільних консультацій або ж роботи, і це також нормально. 

Чим більше дискусії і трактувань навколо існуючого спецзакону, тим ще більше усвідомлення, наскільки важливим було б рішення про перехідний період для ринку», – написав Антон Кучухідзе у своєму блозі на сайті «Українські новини»

Як повідомляв «Рейтинг Букмекерів», доктор політичних наук Ігор Петренко вважає, що тенденція до критики легалізації азартних ігор в Україні йде на спад завдяки ефективній роботі Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей. 

Підписуйтеся на нашу сторінку в Instagram та канал у Telegram.

В Україні з’явилося ще кілька легальних організаторів азартних ігор

«Легалізація азартних ігор піде коту під хвіст без перегляду податкових ставок для операторів», – юрист

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Сповіщення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Сповіщення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати сповіщення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати сповіщення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

РБ рекомендує грати тільки в перевірених конторах.
Вас буде перенаправлено на сайт
Перейти на сайт