Комісія з регулювання азартних ігор отримала близько 10 запитів від іноземних гральних компаній
За прогнозом одного з авторів реформи ринку гемблінгу, друге читання законопроєкту №2713-Д щодо оподаткування організаторів азартних ігор відбудеться восени. Водночас бізнес позитивно відреагував на ухвалення документа у першому читанні.
«Моментально ми отримали з десяток запитів від іноземних операторів. Ринок активізувався: місцеві компанії продовжують отримувати та подавати документи на отримання ліцензій», – каже пан Баум.
Він підкреслює, що вже з наступного року усі оператори зобов’язані перейти у доменну зону ua. Кошти від продажу ліцензії допоможуть у боротьбі з нелегальними закладами, а також сприятимуть вирішенню проблем, пов’язаних зі шкодою від азартних ігор.
Про рекламний меморандум
Наразі члени і команда UGC розробляє внутрішній документ – такий собі кодекс правил щодо того, яких вимог повинні дотримуватися легальні оператори під час розміщення рекламних повідомлень, розповідає Баум.
«Ми бачимо приклади того, як не повинно бути. Кейс Slotoking – приклад того, як оператори може виходити за рамки рекламного етикету. Сподіваємося, що ринок самотужки зможе домовитися.
Усі відповідні державні органи – Комісія з регулювання азартних ігор, правоохоронці – уважно спостерігають за цією ситуацією. Якщо найближчим часом нічого не зміниться у частині цієї реклами, державі доведеться діяти».
За його словами, 90% легальних операторів підтримують ініціативу зі створення меморандуму і готові виконувати закон у частині соціальної відповідальної реклами.
Про боротьбу з нелегальним ринком
Цю проблему варто поділити на дві частини: наземні нелегальні оператори і онлайн. Баум констатує: з тіньовиками, що працюють у офлайн-сегменті, проблема є. Така проблема існує, бо ці суб’єкти «заповнюють вільні ніші». Але мова про сотні таких закладів, а не тисячі, як було до легалізації.
«Сьогодні наземного ринку вкрай мало, якщо порівнювати з тим, що було. Нагадую, не у всіх регіонах є готелі. Коли активності поки немає – покарання не передбачається, тому ринок рухається туди, де можна».
Баум пояснює, що на жаль, поки не застосовують норми закону, які передбачені у статті 203, п.1. «Про кримінальну відповідальність органів за бездіяльність».
«Що стосується онлайну: позитивні сигнали є. Нелегальні сайти уже блокуються. Точно знаю, що lifecell і Vodafone блокують таких операторів, але, напевно, не всіх. Хочу завірити ринок: до цього аспекту підходитимуть системно», – обіцяє помічник заступника голови Офісу президента.
Він закликав легальних онлайн-операторів, які знають як обходити блокування, допомогти зробити так, щоб нелегалам не вдавалося це зробити.
Про надходження до бюджету
«Залишилося мільйонів 9 – і ми прийдемо до 1 мільярда гривень надходжень у бюджет. Велика цифра. Гадаю, у листопаді-грудні, коли відбудеться друге читання законопроєкту 2713-Д, ми побачимо пік подачі заяв на отримання ліцензій.
Маємо надію, що з 1 січня будуть вже перші надходження від податку на GGR і ми доведемо усім, що у цьому немає нічого складного», – резюмував Борис Баум під час круглого столу «Тенденції соціальної відповідальності грального бізнесу».
Наостанок зазначивши, що перші організатори азартних ігор вже в листопаді матимуть можливість підключитися до державної системи онлайн-моніторингу.
Як інформував «РБ», ще два оператори грального бізнес стали членами Ukrainian Gambling Council. Підписуйтеся на нашу сторінку в Instagram та канал у Telegram.
Львівські готелі отримали ліцензію на облаштування букмекерських пунктів
Кучухідзе розвіяв найпопулярніші міфи щодо оподаткування операторів гемблінгу
Сповіщення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»
Сповіщення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»
Це означає, що ви більше не будете отримувати сповіщення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.
Це означає, що ви перестанете отримувати сповіщення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу