Економіст розповів, як соціологи намагалися дискредитувати легалізацію грального бізнесу
«З учорашнього дня в медіа розганяються дані соціологічного опитування групи «Рейтинг», в якому, серед іншого, стверджується, що всього 33% опитаних підтримують легалізацію грального бізнесу, а більшість опитаних – 55% – взагалі проти його легалізації.
Хотілося б звернути увагу на 3 моменти:
- По-перше, питання про легалізацію грального бізнесу в соцопитуванні поставлене в один ряд між питанням про легалізацію наркотиків та надання інтимних послуг, що свідомо формує негативне ставлення до грального бізнесу.
- По-друге, не враховується міжнародна специфіка гральних асоціацій та індустрії: на Заході, представники грального бізнесу витрачають багато коштів на благодійність і соціальну сферу. Це крім того, що вони перераховують мільярди доларів в казну. Якось в новинах ви не знайдете, щоб легальні оператори з виробництва конопель або навіть представники легальних інтимних послуг займалися активною благодійною діяльністю.
Ці три сектори дуже різні за своєю суттю, крім як дискредитації грального бізнесу, іншого сенсу не було в тому, щоб порівнювати ці сфери.
- По-третє, питання про легалізацію сформульовано некоректно – тільки лишень з позиції додаткових надходжень до бюджету. Але легалізація азартних ігор має набагато ширший ефект – це і соціальний захист громадян (з лудоманією набагато простіше та ефективніше боротися в легальному секторі, аніж в тіньовому), це і боротьба з корупцією (тіньовий сектор тісно пов’язаний з правоохоронними органами), це й інвестиції в гральну інфраструктуру і створення додаткових легальних робочих місць.
В результаті некоректного формулювання питання отримуємо некоректну відповідь, а противники легалізації грального бізнесу отримують соціологічний аргумент проти його легалізації», – написав Скаршевський у Facebook.
Учора політолог-міжнародник Антон Кучухідзе також розкритикував соціологів, що проводили опитування щодо узаконення азартних ігор в Україні.
В Україні жахливі масштаби лудоманії серед неповнолітніх, – психотерапевт
Експерт розповів, скільки часу потрібно, щоб запрацював регулятор грального ринку в Україні
https://www.facebook.com/Viktor.Skarshevsky/posts/1579490378871745
Сповіщення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»
Сповіщення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»
Це означає, що ви більше не будете отримувати сповіщення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.
Це означає, що ви перестанете отримувати сповіщення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу