Страховка пари до ₽1500 от БК GGBet.ru

Промокод: BR1500

Отримати бонус

Економіст назвав три причини, чому варто легалізувати гральний бізнес цього року

Владислав Стародубцев
Економіст Віктор Скаршевський вважає, що швидкі надходження від легалізації гральної індустрії допоможуть подолати стагнацію української економіки.
Віктор Скаршевський

Віктор Скаршевський

«Доходи держбюджету в першому кварталі в порівнянні з планом провалені на 27 млрд грн (мінус 11,6%). У зв’язку з тотальним жорстким карантином українська економіка поставлена на стоп-кран, що дозволяє стверджувати, що виконання плану з доходів бюджету у квітні буде катастрофічним (перерахування у квітні 42 млрд грн до бюджету від Нацбанку не береться до уваги, тому що воно разове).

Якщо ж карантин буде продовжено до червня, про що ходять наполегливі чутки, то і травневі доходи бюджету будуть на мізерному рівні. На тлі економіки, що стискається, не так-то й багато залишається потенційних джерел доходів бюджету», – констатував він

За словами Скаршевського, легалізація гемблінгу в Україні – це швидкі гроші, а також додаткові валютні надходження в країну:

«Одне із джерел доходів бюджету – легалізація грального бізнесу, яка може дати швидкі гроші в бюджет від ліцензійних платежів, інвестиції в гральну інфраструктуру, додаткові валютні надходження, посприяє боротьбі з корупцією та посилить захист громадян.

Крім ліцензійних платежів, сфера, що може швидко принести інвестиції та гроші – це онлайн-гемблінг. Зараз, навіть в період кризи, акції онлайнових ігрових холдингів ростуть: вартість акцій холдингу 888 зросла на 62%, NetEnt – на 42%, Playtech – на 28%».

Експерт нагадав, що вперше питання легалізації грального ринку в Україні озвучувалося у далекому 2015-му році, однак тоді законопроєкт так і не потрапив на розгляд Верховної Ради:

«Після заборони грального бізнесу у 2009-му і його тіньового відродження під прикриттям лотерей у 2012-му, спроби легалізації грального бізнесу робилися ще з 2015-го року.

В грудні 2015-го урядом навіть був розроблений і поданий до парламенту відповідний законопроєкт, що так і не дійшов до розгляду в залі Верховної Ради. Після зміни уряду у квітні 2016-го року – Арсенія Яценюка змінив Володимир Гройсман – цей законопроєкт був відкликаний з парламенту. 

Але вже в травні 2016-го уряд вніс до парламенту законопроєкт в тому ж вигляді. За три з половиною роки законопроєкт так і не дійшов до залу Верховної Ради й 29 серпня 2019-го був відкликаний під час зміни уряду – Володимира Гройсмана змінив Олексій Гончарук.

Після тривалих баталій, в січні 2020-го року в першому читанні було прийнято депутатський законопроєкт № 2285-д про легалізацію грального бізнесу», – розповів Віктор.

Фахівець навів три аргументи того, чому обов’язково варто легалізовувати індустрію азартних ігор цього року:

  • Перший. Навіть в урізаній версії держбюджету на цей рік, уряд залишив доходи від легалізації грального бізнесу на рівні – 4,4 млрд грн.
  • Другий. У 2017-му році українська влада навіть перед МВФ брали на себе зобов’язання легалізувати гральний бізнес, причому, не пізніше 2018-го року.

Цитата з Меморандуму з МВФ від 3 березня 2017-го року, п.19: «Ми легалізували видобуток бурштину та азартні ігри, що посприяє додатковим надходженням до бюджету, не пізніше ніж у 2018-му році».

Цілком ймовірно, що цей пункт, щодо легалізації грального бізнесу перейде і в нову програму співпраці з МВФ.

  • Третій. Чинний міністр фінансів Сергій Марченко, бувши у 2016-2018 роках на посаді заступника міністра фінансів, цілком підтримував і просував ідею легалізації грального бізнесу. Наприклад, в листопаді 2017-го року, він абсолютно справедливо стверджував, що «суть проблеми в тому, що у нас є де-факто нелегальний ринок азартних ігор, який де-юре незаконний і напівлегальний ринок лотерей».

Однак є одне «але». Цілком ймовірно, що парламент на кілька місяців (або й довше) буде заблокований розглядом понад 16 000 правок до, так званого, «антиколомойського» законопроєкту і проблеми легалізації грального бізнесу (та й інші актуальні питання) будуть перенесені на більш пізній термін», – резюмував Скаршевський у власному блозі на Korrespondent.net.

Експерт розповів, скільки часу потрібно, щоб запрацював регулятор грального ринку в Україні

Психолог назвав приблизну кількість лудоманів в Україні

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Сповіщення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Сповіщення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати сповіщення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати сповіщення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

РБ рекомендує грати тільки в перевірених конторах.
Вас буде перенаправлено на сайт
Перейти на сайт