Страховка пари до ₽1500 от БК GGBet.ru

Промокод: BR1500

Отримати бонус

Депутати, які завалили законопроєкт №2285-Д правками, підіграють чорним схемам, – економіст

Владислав Стародубцев
Економічний експерт, віцепрезидент «Українського союзу промисловців та підприємців» Віктор Скаршевський поділився власними враженнями від роботи народних обранців під час розгляду законопроєкту №2285-Д про легалізацію грального бізнесу.
Віктор Скаршевський

Віктор Скаршевський

«До кінця року залишається все менше часу і легалізація грального бізнесу стає все більш актуальною», – каже Скаршевський. 

«Доходи державного бюджету за січень-травень 2020-го року у порівнянні з планом провалені на 43,8 млрд грн (мінус 10,1%). Провалені надходження як по лінії податкової служби – мінус 8,1 млрд грн, так і по митниці – мінус 34 млрд грн.

Якщо ця тенденція недовиконання бюджету продовжиться, то держбюджет у 2020-му році недорахується близько 100 млрд грн.

І це при тому, що цьогоріч у квітні дохідний план бюджету був знижений Верховною Радою на 120 млрд грн – з 1,096 трл грн до 976 млрд грн.

Іншими словами загальний недобір дохідної частини бюджету у 2020-му році в порівнянні з початковим планом може скласти понад 220 млрд грн. На тлі економіки, що стискається, не так-то й багато залишається потенційних джерел доходів бюджету.

Один з них – легалізація грального бізнесу, яка може дати швидкі гроші в бюджет від ліцензійних платежів, інвестиції в гральну інфраструктуру, додаткові валютні надходження, посприяє боротьбі з корупцією та посилить захист громадян», – констатує експерт.

Скаршевський вважає, що опозиційні депутати, які власними правками завалили законопроєкт про гральний бізнес, свідомо чи несвідомо підіграють чорним схемам:

«З посмішкою на обличчі можна було спостерігати, як 30-го червня на пленарному засіданні опозиційні депутати, боролися, щоб завалити своїми правками законопроєкт. Свідомо чи ні, але вони підігравали суто сірими та чорними схемами, адже після «заборони» у 2009-му році гральний бізнес нікуди не пішов з вулиць.

Держава має повне конституційне право взяти під контроль дану сферу і нарешті навести порядок.

Однак, всупереч катастрофічній ситуації з наповненням бюджету, закон про легалізацію грального бізнесу, доходи від якої закладені в дохідній частині держбюджету в сумі 4,4 млрд грн, досі не прийнятий.

При цьому, таку суму можна вважати заниженою щонайменше вдвічі, оскільки Міністерство фінансів у 2019-му році оцінювало потенційні надходження від легалізації грального бізнесу в сумі 9 млрд грн.

Якщо ж легалізація грального бізнесу не буде проголосована в найближчі тижні, то, крім того, що бюджет не дорахується цьогоріч близько 4-9 млрд грн, ми не побачимо інвестицій в гральну інфраструктуру, додаткових валютних надходжень і будемо спостерігати тільки за посиленням тіньового сектора», – передає слова економіста «Кореспондент».

Рада завтра легалізує гральний бізнес, – Арахамія

Легалізація азартних ігор: ВР розглянула 200 правок за два дні

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Сповіщення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Сповіщення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати сповіщення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати сповіщення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

РБ рекомендує грати тільки в перевірених конторах.
Вас буде перенаправлено на сайт
Перейти на сайт