Чому надважливо боротися з нелегальним гральним бізнесом: експерт озвучив 4 причини
Експерт констатує: засилля нелегальних закладів та сайтів, що продовжують функціонувати – одна з головних нагальних проблем для легального грального ринку України.
За словами Петренка, до повного викорінення тіньовиків з ринку ще далеко, але держава системно працює над цим. Як приклад такої роботи доктор політичних наук наводить кейс з виявленням Комісією з регулювання азартних ігор та лотерей понад 1000 гральних сайтів, що працюють без відповідної ліцензії, і передачі інформації щодо таких ресурсів у правоохоронні органи.
Завдяки даним, отриманим від регулятора сфери гемблінгу, правоохоронці здійснили досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення передбаченого статтею 203-2 Кримінального кодексу України. Як наслідок, ухвала суду про накладення арешту на майнові права інтелектуальної власності та блокування доступ до 594 нелегальних гральних вебсайтів.
«На основі відповідної інформації від КРАІЛ силовиками вже було проведено обшуки, вилучено гральну техніку, інтернет обладнання та внесено відповідні відомості до ЄРДР», – пояснює Петренко.
Ще один надважливий аспект: активність легальних організаторів азартних ігор та профільних спілок, які передають у поліцію дані про функціонування нелегальних закладів гемблінгу.
Так, нещодавно Всеукраїнська рада гемблінгу (UGC) передала Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей список зі 142 нелегальних гральних закладів, ділиться інсайдом директор департаменту внутрішньої політики МЦПД.
Також пан Петренко виокремив кілька головних причин, через які, на його думку, важливо боротися з тіньовим сегментом ринку.
- Це питання детінізації економіки та наповнення бюджету країни.
- Тіньовий сегмент ринку азартних ігор нівелює переваги легального бізнесу над нелегальним.
- Нелегальні заклади є небезпечними для суспільства, адже там ігноруються принципи відповідальної гри (responsible gambling).
- Нелегальний ринок азартних ігор підриває основи державної політики щодо азартних ігор й не зважає на закріплені в законі принципи, на яких повинна розвиватись індустрія.
«Україна вперше за багато років стала на цивілізований шлях розвитку гемблінгу і цей поступ необхідно усіляко зберегти й унеможливити будь-який відкат назад», – написав Ігор Петренко у власному блозі.
Що потрібно для ефективної боротьби з нелегалами? На переконання експерта, перше, що потрібно зробити – це консолідувати ресурси Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей, профільних гемблінгових спілок, легальних операторів та правоохоронних органів.
Як інформував «РБ», учора КРАІЛ оголосила про початок співпраці з Державною службої з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів.
Комісія з регулювання азартних ігор отримала близько 10 запитів від іноземних гральних компаній
Львівські готелі отримали ліцензію на облаштування букмекерських пунктів
Сповіщення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»
Сповіщення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»
Це означає, що ви більше не будете отримувати сповіщення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.
Це означає, що ви перестанете отримувати сповіщення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу