Голова Комітету етики та чесної гри Франческо Баранка на спеціальній прес-конференції ФФУ поділився думками про розслідування правоохоронних органів щодо матчів із фіксованими результатами.
– Я встиг прочитати в ЗМІ, що 22 травня був сумний день для українського футболу. Я, навпаки, вважаю, що це було відродження. Я лише маленька частина цієї операції. Це розслідування є заслугою президента ФФУ Андрія Павелка, першого віце-президента Назара Холодницького, Комітету арбітрів і правоохоронних органів. Операція пройшла на вищому рівні, ми співпрацювали впродовж шести місяців з поліцією. Ми показали, як договірні матчі можуть бути переможені.
Місяцями я був змушений мовчати та нічого не коментувати, проте зараз буде нульова терпимість
Місяцями я був змушений мовчати та нічого не коментувати, проте зараз буде нульова терпимість до тих, хто помиляється або хоче помилитися. Складений список команд, причетних до матчів із фіксованим результатом, неправильно трактували. Є різниця між безпосередньою та об’єктивною відповідальністю. Наші матеріали і інформація можуть збігатися з матеріалами та інформацією поліції. Але також можуть існувати моменти, які ми не помітили, як і поліція могла щось упустити. Наш список підозрілих матчів ширший, ніж у поліції.
Наша робота полягатиме в тому, щоби розібратися, хто та в чому винний
Один клуб міг взяти участь у одному договірному матчі в товариській зустрічі, а інший – зіграти 35 матчів із фіксованим результатом. У таких випадках команди отримають різні покарання. Наша робота полягатиме в тому, щоби розібратися, хто та в чому винний. Не слід забувати, що кримінальна та спортивна юстиція – це різні, хоч і пов’язані, речі.
У випадку з Україною ситуація була сильно скомпрометована. Мова йде про близько 100 матчів в рік
На жаль, ми зіткнулися з дуже поширеною ситуацією в багатьох східноєвропейських країнах, і не тільки. Проблема в тому, що інші країни нічого не роблять, щоб змінити стан речей, не дивлячись на те, що вони знають про поширення цього явища. У випадку з Україною ситуація була сильно скомпрометована, в матчах були задіяні молодь і нижчі ліги, які УЄФА не контролює. Мова йде про близько 100 матчів в рік, – розповів Баранка на прес-конференції ФФУ.
22 травня в Україні пройшла облава на організаторів договірних матчів. Арбітра Першої ліги Олександра Солов’яна було затримано правоохоронцями. а в Володимира Міланича після матчу знайшли 17 тисяч доларів у сумці.
За повідомленнями ЗМІ, українські арбітри робили ставки на свої матчі, а ФФУ була в курсі цієї проблеми.
Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що 67% українських клубів причетні до участі у матчах з «фіксованим» результатом. Однак організатори договірних матчів в Україні досі залишаються на волі. Президент ФФУ Андрій Павелко додав, що у розслідуванні ще можуть з’явитися нові імена.