Як не дивно, спортивні події у Європі – головне джерело таких повідомлень, а найбільше питань виникає до чесності і незаангажованості команд під час футбольних матчів.
Швейцарська глобальна система моніторингу лотерей (GLMS) опублікувала звіт за перший квартал, у якому мовиться, що до організації надійшло 323 попередження про підозрілі ставки у період з початку січня до кінця березня. Фахівці констатували, що кількість попереджень про підозрілі парі зросла.
Найбільшу кількість таких повідомлень – 160 – надали букмекери, що працюють на території Європи. Мова про 94 футбольні події і 30 баскетбольних поєдинків. Ще 66 і 54 меседжів GLMS отримала з Азії та Південної Америки відповідно.
Суттєво менше повідомлень про можливі загрози доброчесного характеру подій було отримано з Північної Америки (14), Африки (8) та Океанії (7). 10 з таких попереджень отримали статус міжнародних.
Якщо у Європі абсолютна більшість повідомлень про підозрілі ставки зафіксовані у класичних видах спорту, то в Азії ситуація інша: там головна загроза – це сумнівні кіберспортивні зустрічі. За першу чверть року у цій частині світу було поінформовано про 66 підозрілих подій. Розподіл наступний: кіберспорт – 24, футбол – 24, баскетбол – 17.
Загалом глобальна система моніторингу лотерей отримала 40 меседжів зі всього світу про дивні поєдинки у кіберспорті, тобто 60% припадає саме на Азію.
Футбол і далі залишається головним джерелом повідомлень про підозрілі ставки. Це і не видно, позаяк цей вид спорту, напевно, є найбільш популярним у світі – не дарма ж його називають грою мільйонів.
Загальний розподіл найбільшої кількості попереджень по видах спорту (на міжнародному рівні):
У GLMS існує своя класифікація попереджень, відповідно до рівня небезпеки.
За минулий рік у GLMS зафіксували 1113 повідомлень про підозрілі ставки. Це на понад 41% більше, аніж два роки тому. Статистичні дані цієї організації дещо відрізняються від цифр у звіті Міжнародної асоціації доброчесності ставок (IBIA), адже до останньої долучають дані Міжнародного агентства з чесності у тенісі (ITIA).
Нагадаємо, днями в Індії поліція затримала трьох осіб, які займалися підпільними ставками на крикет. У цій країні заборонено укладати парі на спортивні події у наземних пунктах.