Увійти

Експерт розповів, що чекає на гральний бізнес у 2021 році

12:01, 11 Січня 2021
Владислав Стародубцев
Підписатися Читати в повній версії

Коштом від продажу гемблінг-ліцензій операторам ринку азартних ігор профінансують, серед іншого, створення сучасної клінічної бази для лікування онкологічних захворювань у Національному інституті раку та створення центрів культурних послуг у регіонах. Про це повідомив доктор політичних наук, директор департаменту внутрішньої політики Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД) Ігор Петренко.

Поділитися:

Петренко розповів, що чекає на гральний бізнес у 2021 році

«Ліцензійні умови розроблені відповідно до профільного Закону, пройшли громадське обговорення та встановлюють вичерпний перелік документів, що додаються до заяви про отримання ліцензій, а також вичерпний перелік вимог, обов’язкових для виконання під час провадження відповідної діяльності. Тож з цього часу Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ)  може приймати документи на отримання ліцензій. 

Держава та уповноважені органи планують перетворити 2021-й рік на рік реальних фінансових досягнень у вигляді відчутного наповнення державного бюджету. Зокрема, у Кабміні очікують надходження до спецфонду держбюджету у 2021 році 7,443 мільярда гривень шляхом плати за ліцензії на діяльність у сфері організації й проведення азартних ігор та за ліцензії на лотереї.

Зокрема, 3,3 мільярда гривень підуть на фінансування субвенції місцевим бюджетам на заходи щодо соціально-економічного розвитку. Також ці кошти підуть на: розвиток аеропортної інфраструктури – 1 мільярд гривень; створення сучасної клінічної бази для лікування онкологічних захворювань у Національному інституті раку – 805 мільйонів гривень; створення під Мінкультом Фонду розвитку закладів загальнодержавного значення – 2 мільярди гривень; субвенцію місцевим бюджетам на створення центрів культурних послуг – 300 мільйонів гривень. 

Це цілком виправдані очікування. Для цього вже майже все готове – потенційні оператори азартних ігор можуть подавати документи регулятору для отримання ліцензій. Тут жодних перешкод немає.

М’яч, як то кажуть, тепер на полі бізнесу, від якого значною мірою буде залежати швидкості видачі ліцензій. Наскільки ефективно сам бізнес підготує відповідні документи, щоб відповідати всім вимогам закону, настільки швидко він отримає ліцензії й зможе почати працювати в легальному сегменті. 

Щоправда, залишається борг за парламентарями у вигляді ухвалення податкового законопроєкту 2713-д, який вже давно погоджений профільним комітетом. Цей законопроєкт збалансує систему оподаткування азартних ігор й стимулюватиме бізнес виходити з тіні ще швидше.

Також значний обсяг роботи чекає на державу в частині протидії нелегальному ігорному бізнесу, який за останні 11 років глибоко пустив корені. Але загалом саме бізнес має наразі показати реальну зацікавленість та активність у питанні отримання ліцензій і тут для нього жодних перепон немає», – підсумував пан Петренко у власному блозі на сайті «Коментарі».

Як повідомляв «Рейтинг Букмекерів», голова Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей Іван Рудий вважає, що легалізація грального бізнесу – це новий поштовх для економічного розвитку України.

11 головних здобутків: Кучухідзе підбив підсумки 2020 року у сфері азартних ігор України

Мочалова розповіла, що відбувається з нелегальним гральними закладами після рейду поліції

Опубліковано у: Бізнес, Новини
Теги: ,,
Поділитися:
Схожі записи
«Фавбет»: «Ми додали пряму відеотрансляцію тенісних матчів»
12:01, 11 Січня 2021
КРАІЛ: 305 вебсайтів внесено до списку заборонених на території України
12:01, 11 Січня 2021
Вікторія Закревська: «Лотереї – це азартні ігри! І це розуміє переважна більшість українців»
12:01, 11 Січня 2021
UGC звернулася до Google з проханням припинити блокування реклами ліцензованих в Україні гемблінгових компаній
12:01, 11 Січня 2021
Результатами співпраці між КРАІЛ та Apple стало блокування 79 додатків з нелегальними азартними іграми
12:01, 11 Січня 2021
КРАІЛ: «Про фінансові операції в мережі Інтернет»
12:01, 11 Січня 2021
Коментарі
Написати коментар
Повна версія