Заступниця голови Всеукраїнської Ради Гемблінгу з комунікаційних питань Вікторія Закревська ставить питання – чого не вистачає українському ринку азартних ігор, щоб повторити позитивний іноземний досвід. Йдеться зокрема про один зі штатів США – Пенсільванію.
Вікторія Закревська у своєму блозі пише, що за минулий рік Пенсільванія встановила безліч нових рекордів у різних напрямках ринку азартних ігор, а загальний дохід штату від грального бізнесу досяг 4,73 млрд доларів.
За її словами, серед інших сорока восьми штатів, де азартні ігри дозволені та приносять дохід до бюджетів, у Пенсільванії – одна з найвищих плат за ліцензії. У цьому сенсі модель легалізації азартних ігор частково подібна до тієї, що обрана в Україні – висока вартість ліцензій.
Однак у Пенсільванії доходи ринку азартних ігор зростають, надходжень до бюджету стає дедалі більше, як і тих, хто хоче придбати ліцензію.
В Україні ж депутати не поспішають ухвалювати законопроєкт 2713-д про гармонізацію оподаткування гральної сфери, а отже, і охочих купити ліцензії та зазнавати збитків і ризиків у зв’язку з цим – зовсім не багато.
На думку Закревської, приклад Пенсільванії показовий тим, що сама по собі висока вартість ліцензій для операторів ринку не проблема, а їхні доходи залежать від інших параметрів.
Головне – це не розмір плати за ліцензію, а врегульоване оподаткування галузі та ефективне державне управління всією гральною сферою, а також боротьба з нелегальними організаторами азартних ігор. Висока вартість ліцензії та низькі податки або навпаки, але ніяк не високі податки з дорогою ліцензією.
Чому б і Україні не запозичити досвід США щодо залучення коштів до бюджетів різних рівнів від розвитку ринку гемблінгу? А надто з огляду на те, що перші успішні кроки в цьому напрямку зроблено.
Саме відстрочення врегулювання податкового питання для гральної галузі – той камінь спотикання, через який усе ще чути критику в бік реформи сфери азартних ігор», – написала Вікторія Закревська у своїй колонці на The Page.
Ну да, сравнили…