Кілька десятків експертів, які представляють різні сфери діяльності: юристи, економісти, бізнесмени, державні діячі та політичні консультанти – проаналізували події першого року після легалізації гральної індустрії.
У межах проєкту «Індекс подій UGC», який був розроблений та запущений громадською організацією Ukrainian Gambling Council, у жовтні провели перше дослідження. За його результатами спеціалісти зробили висновок, що легалізація в Україні себе виправдала. Перехід на цивілізовану форму роботи у сегменті азартних ігор дозволив збільшити надходження до державного бюджету. Крім того, завдяки діяльності гральних компаній можуть розвиватися інші сфери економіки – готельний бізнес, IT, туризм…
Однак є й багато проблем, головною серед яких є робота нелегальних закладів. Вона гальмує розвиток ліцензованого бізнесу та негативно впливає на сприйняття гральної сфери населенням. На думку спеціалістів, тільки роботи МВС недостатньо. До процесу боротьби з нелегалами мають ширше долучатися ліцензовані компанії, Комісія з регулювання азартних ігор і лотерей, громадськість.
Звернули увагу експерти, що взяли участь у дослідженні, й на питання оподаткування. Створення пом’якшених умов для бізнесу дозволить розширити кількість компаній, які легалізують свою діяльність. Від цього виграють всі: державний бюджет отримає додаткові гроші, а населення – робочі місця та безпечних операторів.
Загалом майже 65% респондентів, які пройшли опитування у межах дослідження, підтверджують необхідність ухвалення законопроєкту №2712-д з податковою ставкою для бізнесу на рівні 10%. Понад 82% експертів вважають цей документ актуальним.
Майже дві третини респондентів впевнені, що ухвалення законопроєкту №2712-д дозволить гральному бізнесу працювати ефективніше. Близько 47% фахівців корупційних ризиків у документі не побачили. 60% експертів не побачили й проявів лобізму у проєкті закону.
Только 47% не увидели, остальных не смогли купить
Однозначно прав!))))
Ахахахах, точно подмечено