Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) завершило антикорупційну експертизу законопроєкту №2713-Д «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів від діяльності з організації та проведення азартних ігор та лотерей», інформує «Рейтинг Букмекерів».
За результатами проведення антикорупційної експертизи законопроєкту №2713-Д НАЗК ідентифікувало низку корупціогенних факторів. Зокрема, мовиться про положення документу щодо:
Необґрунтоване застосування до певної категорії осіб винятків з антикорупційних вимог, заборон та обмежень, обмеження здійснення стосовно них контролю, моніторингу, інших заходів щодо запобігання чи протидії корупції є корупціогенним фактором, йдеться в пресрелізі НАЗК.
Проєктом закону пропонується встановити, що до початку 2024-го року, але не раніше моменту створення державного модулю онлайн-моніторингу, окремі податкові ставки становитимуть 0%. Водночас у ЗУ «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» не передбачений граничний термін запуску системи онлайн-моніторингу.
Окремі положення законопроєкту №2713-Д сприятимуть виникненню неконтрольованих сегментів ринку із податковими канікулами на невизначений час, зазначено у висновку НАЗК.
«Відсутність дієвого моніторингу та контролю з боку держави надасть можливість зацікавленим особам створити низку корупційних схем з легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, приховання чи маскування походження доходів чи володіння ними, прав на такі доходи, джерел їх походження, місцезнаходження, переміщення, зміни їх форми (перетворення), а так само набуття, володіння або використання таких доходів», – вважають фахівці.
Законопроєкт №2713-Д з червня перебуває на розгляді у Комітеті ВР з питань фінансів, податкової та митної політики. Його мета – створення сприятливих умов для виведення з «тіні» та легальної роботи сфери азартних ігор в Україні шляхом використання стимулюючої ролі податків. Документ продовжують готувати до розгляду у першому читанні під куполом парламенту.
Низка експертів та майбутніх гемблінг-операторів дотримуються позиції, що проєкт закону №2713-Д повинен бути якнайшвидше ухвалений Верховною Радою, адже без зрозумілих податкових ставок незрозуміло як вибудовувати бізнес-модель. Цей фактор суттєво відтерміновує вихід іноземних операторів сфери азартних ігор на український ринок.