Увійти

Мельник спрогнозував, коли в Україні створять регулятор грального ринку

17:07, 30 Липня 2020
Владислав Стародубцев
Підписатися Читати в повній версії

Директор аналітичної групи «Левіафан» Микола Мельник вважає, що для створення Комісії з регулювання азартних ігор знадобиться щонайменше 6 місяців, тому цьогоріч податкових надходжень до бюджету від легалізації грального бізнесу, найімовірніше, очікувати не варто.

Поділитися:

Мельник спрогнозував, коли в Україні створять регулятор грального ринку

«Чи зможе державний бюджет отримати 4,4 млрд гривень надходжень, які закладені на цей рік від легалізації азартних ігор? А що держава зробила для того, щоб оператори грального бізнесу змогли ці гроші заплатити? Добре, закон ухвалили, але усі розуміють: поки не буде ліцензійних умов – немає підстави, щоб оператор сплачував кошти за ліцензію. 

Коли буде створений регулятор? Відповідно до чинного законодавства, його повинні створити відповідно до постанови Кабінету Міністрів», – констатував експерт під час круглого столу, який присвячений питанням роботи грального бізнесу в перехідний період.

Мельник наголошує, що тільки після створення Комісії з регулювання азартних ігор зможе розпочатися розробка ліцензійних умов. За його словами, уряд не повинен затягувати з постановою про створення органу, який регулюватиме роботу грального ринку, оскільки зараз є політична воля для того, аби гральний бізнес став легальним:

«Як показує практика, створення нового органу з нуля не відбувається швидше, аніж за пів року часу. Чому? По-перше, потрібно затвердити ставку, по-друге, треба знайти ці гроші, по-третє, якщо ми віднайдемо ці кошти, треба вносити зміни в підзаконні нормативні акти й, можливо, в бюджет.  

Тому що бюджет на цей рік не передбачав видатки для створення регулятора, тобто на усі ці процеси знадобиться щонайменше 6 місяців. Після створення регулятор одразу ж розпочне розробляти ліцензійні умови

Легалізація азартних ігор мала дві великі мети: перша – наповнення бюджету, друга – захист прав гравця, який наразі не захищений.

Говорять, мовляв, гральний бізнес відповідальний за те, що закон вже проголосували, а учасники ринку не почали платити ліцензійні платежі. Однак, це некоректно, бо відповідальність лежить на прем’єр-міністрові та Кабміні».

Директор аналітичної групи Левіафан акцентує, що саме від уряду буде залежати, коли запрацює регулятор грального бізнесу. Бо ж учасники ринку азартних ігор і зараз готові сплати кошти за придбання ліцензії, впевнений Мельник.

«Ще раз наголошую: відповідальність за створення уповноваженого органу лежить на Кабінеті Міністрів. Зазначу, що регулятор затверджує не лишень ліцензійні умови, а й сертифікаційні умови для обладнання.

Зважаючи на те, що створення регулятора відбудеться не раніше грудня, плюс будуть розробляти ліцензійні умови 1-2 місяці, то надходження від легалізації азартних ігор державний бюджет, об’єктивно, зможе отримати лише у 2021-му році.

Це може відбутися і цьогоріч, за умови, що Денис Шмигаль оперативно створить регулятор, який оперативно визначить ліцензійні умови. Мій прогноз – на створення Комісії з азартних ігор знадобиться 6 місяців.

Прийняття закону про гральний бізнес – це вже величезне досягнення. Звичайно, він недосконалий і потребує доопрацювання, однак він є тим підґрунтям, навколо якого створиться регулятор, що забезпечить платежі до держбюджету України», – цитує Мельника «Рейтинг Букмекерів».

Яким був обіг коштів на нелегальному гральному ринку: Мочалова шокувала цифрою

Інвестиції та мільярди у бюджет: у Parimatch розповіли, чого очікують після легалізації азартних ігор

Опубліковано у: Новини
Теги: ,,
Поділитися:
Схожі записи
«Фавбет»: «Ми додали пряму відеотрансляцію тенісних матчів»
17:07, 30 Липня 2020
КРАІЛ: 305 вебсайтів внесено до списку заборонених на території України
17:07, 30 Липня 2020
Вікторія Закревська: «Лотереї – це азартні ігри! І це розуміє переважна більшість українців»
17:07, 30 Липня 2020
UGC звернулася до Google з проханням припинити блокування реклами ліцензованих в Україні гемблінгових компаній
17:07, 30 Липня 2020
Результатами співпраці між КРАІЛ та Apple стало блокування 79 додатків з нелегальними азартними іграми
17:07, 30 Липня 2020
КРАІЛ: «Про фінансові операції в мережі Інтернет»
17:07, 30 Липня 2020
Коментарі
Написати коментар
Повна версія