Увійти

Кучухідзе: «Україна повинна ввести нульовий податок на виграш, щоб бути нарівні з провідними європейськими операторами»

14:09, 24 Вересня 2020
Сергій Гумен
Підписатися Читати в повній версії

Політолог-міжнародник Антон Кучухідзе вважає, що в Україні потрібно використовувати нульову ставку виграшу як конкурентну перевагу, щоб відповідати рівню найкращих європейських операторів.

Поділитися:

Кучухідзе: «Україна повинна ввести нульовий податок на виграш, щоб бути нарівні з провідними європейськими операторами»

«Політики говорять про гангстерів, про Аль Капоне, але нехай згадають його долю, долю всіх гангстерів: їх згубило саме ухилення від податків або ж специфіка свого ремесла. Бізнес надає послуги клієнтам і робить це за правилами, підкоряючись законодавствам багатьох країн. Так буде і в Україні. Бізнесу потрібні чіткі, прозорі, справедливі правила, що дозволяють заробити – і вони будуть їх дотримуватися. А гравці, які грають на свої зароблені гроші, з яких вже заплатили податок, у разі виграшу не горять бажанням платити 18%, рівні податку на прибуток компанії – це нелогічно і несправедливо», – заявив в коментарі кореспонденту Delo.ua експерт грального ринку Антон Кучухідзе.

Кучухідзе нагадав, що раніше всі фракції без виключення були спільні в тому, що українські ігрові зони повинні бути привабливі для іноземців. Це повинно допомогти і туризму, і податків буде більше. Але хто захоче їхати в українські гральні заклади, якщо з їх виграшу доведеться сплатити найвищі в регіоні податки?

«Дохід від азартних ігор в Італії, який отримує бюджет країни, становить понад 20 млрд доларів. Там працює 68 іноземних компаній. Нульовий податок на виграш. Німеччина при нульовому податку – 19 млрд. Британія – понад 15 мільярдів, і там теж нульовий податок, – наводить приклади політолог. – Україна повинна використовувати нульову ставку виграшу як конкурентну перевагу, щоб бути нарівні з найкращими європейськими операторами».

Крім того, підкреслює експерт, ціна на ліцензію в Україні настільки висока (понад $ 10 млн), що відразу покриває наперед прогнозовані доходи від податку на валовий ігровий дохід – Gross Gaming Revenue (GGR) на перехідний період до 2024-го року. Цей час дозволить податківцям, які будуть здійснювати адміністрування ринку, створити спеціальну систему онлайн-моніторингу.

«З такою системою українські контролюючі органи поки не стикалися, її не можна скопіювати з іншої країни, тому необхідно багато часу, щоб створити програмне забезпечення і навчити фахівців вірно його використовувати. Якщо ввести податок на GGR відразу, це збільшує корупційні ризики для ринку, оскільки зараз не існує механізму точного розрахунку цього податку. В результаті цей хаос може стати спокусою для нечесних на руку чиновників. Тому в такій делікатній справі, як гральний бізнес, краще довіритися цифровим рішенням», – вважає Кучухідзе.

Сьогодні, 24-го вересня, стало відомо, коли запрацює регулятор грального бізнесу в Україні.

Мочалова: «Створення Комісії з регулювання азартних ігор і лотерей – це мінус в бюджет України»

Опубліковано у: Бізнес, Новини
Теги: ,
Поділитися:
Схожі записи
Букмекер VBET запустив благодійну програму «Сила Голу»
14:09, 24 Вересня 2020
«Фавбет»: «Ми додали пряму відеотрансляцію тенісних матчів»
14:09, 24 Вересня 2020
КРАІЛ: 305 вебсайтів внесено до списку заборонених на території України
14:09, 24 Вересня 2020
Вікторія Закревська: «Лотереї – це азартні ігри! І це розуміє переважна більшість українців»
14:09, 24 Вересня 2020
UGC звернулася до Google з проханням припинити блокування реклами ліцензованих в Україні гемблінгових компаній
14:09, 24 Вересня 2020
Результатами співпраці між КРАІЛ та Apple стало блокування 79 додатків з нелегальними азартними іграми
14:09, 24 Вересня 2020
Коментарі
Написати коментар
Повна версія