Ухвалення законопроєкт №2713-Д «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів від діяльності з організації та проведення азартних ігор та лотерей» – одне з найбільш пріоритетних питань сфери грального бізнесу на початок поточного року. Так вважає голова Гемблінг асоціації України, політолог-міжнародник Антон Кучухідзе.
«Одним з найбільш пріоритетних питань на початку 2021-го року для сфери азартних ігор стане якнайшвидше ухвалення Верховною Радою законопроєкту 2713-д.
Не буду повторюватися і розповідати, що без податків інвестор не може порахувати точну економіку свого процесу, і він починає вичікувати, а не інвестувати в Україну. З точки зору державного управління, це питання має бути вирішене раз і назавжди, ще й системно.
Більшість західних інвесторів в Україні скаржаться на 2 речі: на високий рівень корупції і високі податкові ставки. Якщо з корупцією у сфері гемблінгу питань не може бути, оскільки голова державного регулятора ніколи не був помічений в таких сумнівних справах, то ось з податками поки що у депутатів не складається. Вирішити б ефективно питання з податковими ставками, і тоді, азартні ігри стануть першою економічним середовищем, де інвесторам не доведеться нарікати на цю мантру «корупція-податки».
На першому ж сесійному тижні у січні 2021-го року парламенту необхідно розглянути 2713-д, тягнути вже нікуди. Найефективнішою моделлю для України могла б стати формула зі скасуванням податку на виграш гравця 18% і відстрочення GGR до 1-го січня 2024-го року.
Противників даного підходу дуже багато, але з їх критикою я погодитися не можу. Наприклад, багато критикани використовують в якості аргументації висновки Комітету ВР з питань антикорупційної політики. Доводи цього Комітету легко можна розбити їхньою ж юридичною мовою:
Ну введете ви її завтра, і що? Як податківець її буде рахувати, якщо не знає технічну коректність роботи? Країна від відстрочки GGR нічого не втрачає, адже оператори азартних ігор платять рекордні суми за ліцензії, куди і входить плата наперед за GGR.
Отож, різноманітні розумування депутатів і бажання затягнути це питання можна списати лише на об’єктивне або ж суб’єктивне підігравання тіньовикам і всім силам, які працюють на зрив легалізації азартних ігор в Україні», – підсумував пан Кучухідзе у власному блозі на сайті «Українські новини».
Раніше голова Гемблінг асоціації України спеціально для «Рейтингу Букмекерів» прокоментував затвердження Кабінетом Міністрів ліцензійних умов для операторів сфери азартних ігор.