Увійти

Кучухідзе: історія з ФК «Марсель» є актуальною для ринку азартних ігор в Україні

16:12, 7 Грудня 2021
Ярослав П'ятницький
Підписатися Читати в повній версії

Голова Ukrainian Gambling Council Антон Кучухідзе розповів у своєму блозі, чим кейс футбольного клубу «Марсель» є повчальним для українського ринку азартних ігор.

Поділитися:

Кучухідзе: історія з ФК «Марсель» є актуальною для ринку азартних ігор в Україні

Антон Кучухідзе пригадав покійного французького підприємця та політика Бернара Тапі. Для любителів футболу він також відомий як один із найуспішніших керівників футбольного клубу «Марсель». Проте Тапі пам’ятають і через звинувачення в нечесній грі та корупції.

Так, в 1994 році, його змістили з посади, а у «Марселя» забрали звання чемпіонів Франції з футболу і відправили до другого дивізіону. Кучухідзе ставить риторичне запитання – чи призвело це до заборони всього французького футболу? Очевидно, що ні.

«Легальний ринок гемблінгу в Україні функціонує понад рік. Позитивний економічний ефект очевидний – понад 1,4 млрд грн надходжень до державного бюджету тільки від ліцензійних платежів, сотні нових робочих місць та мільйони доларів інвестицій. Однак, багато псевдоекспертів і популістів продовжують наполягати на тому, що азартні ігри – це погано, а їхня легалізація призведе лише до поширення ігрової залежності та «схем» з відмивання грошей.

Я невипадково згадав про цікавий кейс із «Марселем», який відомий не лише своєю яскравою грою та перемогами, але і є великим міжнародним бізнесом. Звинувачення у відмиванні грошей та корупції – досить серйозний удар по репутації. Однак, це удар по репутації не всього футболу, а окремо взятої компанії», – стверджує експерт.

Стартовий склад «Марселя» перед фіналом Ліги чемпіонів 1993 року у Мюнхені

Голова UGC зазначає, що у бізнесі кожен окремий суб’єкт відповідає за свої дії, а не вся індустрія. Це єдиний правильний юридичний підхід до регулювання будь-якої галузі. Нікому не спаде на думку забороняти футбол, який, як і азартні ігри насамперед є розвагою, лише через те, що якусь із команд підозрюють у фінансових махінаціях. Такий підхід має також застосовуватися, коли йдеться про легальний гемблінг.

Кучухідзе переконаний, що настав час чітко розділяти легальних організаторів азартних ігор, які дотримуються правил і є об’єктами фінансового моніторингу, та неконтрольованих нелегалів, котрі можуть бути замішані у незрозумілих фінансових операціях.

«Перші – приносять користь для економічної системи та податки до бюджету, другі – шкодять розвитку економіки та створюють масу проблем для суспільства та держави. Саме нелегали є основною причиною негативного іміджу, через який у багатьох формується хибне сприйняття сучасної легальної індустрії азартних ігор в Україні.

Потрібно перестати демонізувати легальну сферу азартних ігор на користь корупціонерів і нелегалів. Легальний сектор азартних ігор функціонує за правилами, встановленими державою, як і виробництво сільгосптехніки, продаж харчових продуктів або сфера будівництва. І, як і в будь-якій іншій легальній сфері, кожна компанія має самостійно відповідати за свої дії», – написав Антон Кучухідзе у власному блозі на сайті «Українські новини».

Верховна Рада знову відклала розгляд грального законопроєкту

Голова UGC: «Ставити легалізацію азартних ігор на один рівень з марихуаною чи проституцією – маніпулювання»

Опубліковано у: Бізнес, Новини
Теги: ,,,
Поділитися:
Схожі записи
«Фавбет»: «Ми додали пряму відеотрансляцію тенісних матчів»
16:12, 7 Грудня 2021
КРАІЛ: 305 вебсайтів внесено до списку заборонених на території України
16:12, 7 Грудня 2021
Вікторія Закревська: «Лотереї – це азартні ігри! І це розуміє переважна більшість українців»
16:12, 7 Грудня 2021
UGC звернулася до Google з проханням припинити блокування реклами ліцензованих в Україні гемблінгових компаній
16:12, 7 Грудня 2021
Результатами співпраці між КРАІЛ та Apple стало блокування 79 додатків з нелегальними азартними іграми
16:12, 7 Грудня 2021
КРАІЛ: «Про фінансові операції в мережі Інтернет»
16:12, 7 Грудня 2021
Коментарі
Написати коментар
Повна версія