Увійти

Референдуму щодо легалізації азартних ігор не буде – ЦВК

19:08, 16 Серпня 2021
Владислав Стародубцев
Підписатися Читати в повній версії

Центральна виборча комісія поінформувала про припинення ініціативи проведення всеукраїнського референдуму з п’яти питань, одне з яких стосується легалізації грального бізнесу.

Поділитися:

Всеукраїнського референдуму щодо легалізації азартних ігор не буде – ЦВК

Хронологія 

У травні в Комісії зареєстрували 5 ініціативних груп, які мали на меті організувати збір підписів виборців для винесення низки питань, одне з яких звучало так: «Чи підтримуєте Ви легалізацію грального бізнесу в Україні?». 

Причина припинення ініціатив

Комісія встановила строк збору підписів виборців під цими ініціативами: 90 днів – з 15 травня до 12 серпня 2021 року включно. Відповідно до закону, минулого четверга уповноважені представники ініціативних груп зобов’язані були передати до ЦВК:

У вказаний термін документи так і не були подані, тому Комісія припинила ініціативи з проведення всеукраїнського референдуму та припинила повноваження офіційних спостерігачів, яких сама ж ЦВК і акредитувала. 

Що таке референдум? 

Всеукраїнський референдум є формою прямої демократії в Україні, способом здійснення влади безпосередньо Українським народом, що полягає у прийнятті (затвердженні) громадянами України рішень шляхом голосування у випадках і порядку, встановлених Конституцією України та Законом.

Які питання можна на нього виносити?

– затвердження закону, що вносить зміни до розділів І, ІІІ, XIII Конституції України, які стосуються загальних засад, виборів та референдумів, а також змін до Основного закону;

– загальнодержавного значення, вирішення якого впливає на долю всього українського народу і має загальносуспільний інтерес;

– про зміну території України, коли громадяни України приймають рішення щодо затвердження прийнятого Верховною Радою закону про ратифікацію міжнародного договору про зміну території України;

– про втрату чинності законів України або окремих положень законодавства.

«На референдум не можуть виноситись питання, які суперечать Конституції України, загальновизнаним принципам і нормам міжнародного права, закріпленим насамперед Загальною декларацією прав людини», – зазначено на сайті ЦВК. 

Нагадаємо, ще до ухвалення у другому читанні законопроєкту №2285-Д «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» лідерка ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко запропонувала винести питання заборони легалізації азартних ігор на всеукраїнський референдум. 

Того ж року у серпні представники її політсили готували подання до Конституційного суду з вимогою скасувати легалізацію грального бізнесу. Словом, пані Тимошенко та «Батьківщина» доклали чимало зусиль, щоб завадити формуванню легального ринку гемблінгу в Україні. 

Легалізація азартних ігор: сума надходжень до бюджету перевищила 1 мільярд гривень

«Тимошенко виступає за повернення до корупційних годівниць і криміналізації ринку азартних ігор», – аналітик

Опубліковано у: Новини, Новини законодавства
Теги:
Поділитися:
Схожі записи
У Івана Рудого провели обшуки: голова КРАІЛ затриманий за підозрою у сприянні компаніям рф
19:08, 16 Серпня 2021
Ліквідація КРАІЛ, боротьба з лудоманією та заборона реклами гемблінгу: в Україні схвалено законопроєкт №9256-д
19:08, 16 Серпня 2021
Букмекер VBET запустив благодійну програму «Сила Голу»
19:08, 16 Серпня 2021
«Фавбет»: «Ми додали пряму відеотрансляцію тенісних матчів»
19:08, 16 Серпня 2021
КРАІЛ: 305 вебсайтів внесено до списку заборонених на території України
19:08, 16 Серпня 2021
Вікторія Закревська: «Лотереї – це азартні ігри! І це розуміє переважна більшість українців»
19:08, 16 Серпня 2021
Коментарі
Написати коментар
Повна версія