Голова Комітету з етики та чесної гри УАФ Франческо Баранка відреагував на слова Владислава Гельзіна, який закликав усі клуби УПЛ об’єднатися для боротьби проти, як зазначають в «Олімпіку», свавілля арбітрів.
Днями «Олімпік» виступив з листом, у якому закликав інші клуби УПЛ висловити ноту недовіри очільники Комітету арбітрів Лучано Луччі.
«Відверте суддівське свавілля, яке допускається у кожному матчі УПЛ від року до року за участі усіх без винятку команд.
Замість розслідування і організаційних висновків, виправдовується і заохочується головою комітету арбітрів Лучано Луччі. На жаль, це стало можливим через нашу споглядальну позицію і відсутність загальної реакції на деструктивні дії футбольних чиновників.
Так, без жодних організаційних висновків з нашого боку залишилися виявлені у 2019-му році факти фальсифікацій та підроблення більш як сорок експертних висновків так званим Футбольним прокурором – головою комітету етики та чесної гри Франческо Баранкою», – мовиться у заяві донецького клубу.
Голова Комітету з етики та чесної гри Франческо Баранка наступним чином прокоментував звинувачення президента «Олімпіка».
«Я не збираюся полемізувати з містером Гельзіним. Він – не мій бос, не мій суддя. Гельзін – президент клубу, чиї команди були дискваліфіковані за участі у матчах з фіксованим результатом. Президент клубу, який був на радарі УЄФА за більш як 50 подібних поєдинків. Він може говорити про все, що завгодно, але не про етику.
Я можу зрозуміти чому містер Гельзін злий на мене: свого часу я, можливо, зупинив один з видів його діяльності. Може ж так бути? Я не знаю, просто кажу очевидні речі», – розповів італієць.
Очільник Комітету арбітрів Лучано Луччі нагадує, що тільки національна футбольна асоціація має повноваження впливу на суддівський корпус.
«Слова Гельзіна? Я не хочу коментувати його заяви, але можу підтвердити, що УАФ ухвалить жорстке рішення щодо поведінки президента «Олімпіка». В Європі таку поведінку не приймають і не терплять
Що я робитиму, якщо половина команд УПЛ жадатиме моєї відставки? Ви не хочете зрозуміти? Це незаконно. У клубів немає влади в цих питаннях.
Клуби не мають права втручатися у питання суддівства. Це прописано в статті третій регламенту ФІФА з питань арбітражу: «Організація структури, а також розробка нормативних положень системи арбітражу повинні здійснюватися виключно під контролем національної асоціації, і ні за яких обставин вони не можуть бути піддані будь-якому впливу або контролю з боку інших органів, таких як ліги, об’єднання або урядові структури».
Вони просто витрачають час. Лише УАФ відповідає за арбітрів. Це так по-українському, коли у всьому світі інакше. Лише ФІФА може змінювати правила, а не президент одного клубу. Ці вимоги неправомірні.
Звіт щодо моєї діяльності на займаній посаді? Зазвичай я звітую перед Павелком, а не перед Прем’єр-лігою чи клубами. Ця вимога не має під собою юридичного підгрунтя. Клуби не можуть контролювати комітет арбітрів», – резюмував функціонер.
Після матчу з «Шахтарем» у флеш-зоні президент «Олімпіка» наговорив чимало лайливих висловів на адресу бригади арбітрів, котра, на думку Гельзіна, неправомірно скасувала гол його команди.
За інформацією журналістів, час X настане зовсім скоро: матеріали з Комітету етики та чесної гри передадуть до КДК до кінця цього тижня.
Нагадаємо, кілька років тому молодіжні команди «Олімпіка» дискваліфікували за участь у договірних матчах. Тоді саме Франческо Баранка став прапороносцем боротьби з такими поєдинками. А перша команда донеччан впродовж двох сезонів (2014/2015 і 2015/16) зіграла понад 10 сумнівних зустрічей. Натомість президент Владислав Гельзін замість призначення розслідування вдався до звинувачень усіх, хто вказував на нечесну гру з боку його команд, йдеться у сюжеті програми «Профутбол Digital».
Учора директор департаменту «Динамо» з роботи зі ЗМІ Микола Несенюк прокоментував новину про імовірне повернення у великий футбол колишнього власника «Металіста» Олександра Ярославського, пригадавши участь харків’ян у договірному матчі з «Карпатами».
Підписуйтеся на «Рейтинг Букмекерів» у Telegram та Instagram.