Сьогодні в Києві проходить перша міжнародна конференція Ukrainian Gaming Summit 2017 (UGS-2017), присвячена питанням і перспективам відповідальної легалізації грального бізнесу у 2018 році в Україні. Наш кореспондент передає слова Артура Палатного, народного депутату України, голови Комітету ВРУ з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму.
«Гральний бізнес вважають злом, яке заважає нашій державі. Проте гральний бізнес нікуди не дівся, він у «підвалах» кожного району. Багато нардепів говорять, що борються з корупцією. Набридло це дивитися.
Проте не потрібно далеко ходити. Мільярди гривень перебувають у тіні. Це підрахунки Мінфіну. Наприклад, у розвинених країнах Європі річний обіг грального бізнесу становить 30 мільярдів євро, 4 з яких отримує держава. Крім того, представники грального бізнесу часто спонсорують спорт.
У світі існують три моделі роботи грального бізнесу: повна заборона, частковий дозвіл і повноцінна робота з жорстким контролем. Ми пропонуємо запровадити третій варіант.
За підрахунками Мінфіну України, на початковому етапі з податків грального бізнесу держава може отримувати 4-5 мільярдів гривень. У Києві в 2008-2009 роках у Києві було втричі більше гральних автоматів, аніж у Москві, хоча населення нашої столиці втричі менше.
Зараз ми пропонуємо, щоби гральний бізнес мав такий вигляд, як у європейських країнах. У Верховній раді зареєстровано 4 законопроекти, проте вони не проходять далі. Потрібно зробити такий документ, який сприятиме легалізації грального бізнесу», – повідомив Палатний у своєму виступі.