Перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук під час погоджувальної ради звинуватив окремих депутатів у «поправковому тероризмі» під час розгляду у сесійній залі питання проєкту закону щодо легалізації азартних ігор.
За його словами, за допомогою такої технології його колеги хочуть заблокувати роботу парламенту та зірвати голосування за гральний законопроєкт
«У чому суть. Після того, як у нас був запланований розгляд та голосування зазначеного закону (про гральний бізнес – ред.), безвідповідальні політики почали вмикати іншу технологію – розгляд не тих поправок, які не пройшли, а тих, які враховані комітетом на їх підтвердження.
Єдиним логічним обґрунтуванням цього є затягування політичними силами часу з однією метою – щоб Верховна рада перестала виконувати ті функції, які на неї покладаються», – цитує політика «Суспільне».
Представник «Слуги Народу» акцентував, що фінансовий комітет ВР вже врахував 1800 поправок до документа.
Стефанчук заявив, що у «Слузі Народу» знайшли вихід із цієї ситуації: президент Володимир Зеленський ініціюватиме скликання позачергових засідань Верховної Ради, таким чином стимулюючи законотворців якомога швидше ухвалити або відхилити законопроєкт №2285-Д. Найімовірніше, цього тижня буде одразу кілька позачергових засідань, адже це останній пленарний тиждень перед канікулами, а депутатами залишилося розглянути ще чимало питань.
Віцеспікер наголосив, що якщо окремі партії будуть і далі блокувати роботу парламенту, то Зеленський буде «розтрамбовувати» її за допомогою такого законного механізму.
Нагадаємо, розгляд проєкту закону «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» розпочався в останній день минулого місяця. Монобільшість сподівалася швидко ухвалити законопроєкт, проте зробити цього не вдалося, адже документ не розглядається за скороченою процедурою. Увесь попередній пленарний тиждень народні обранці розглядали поправки, яких налічується майже 3,5 тисячі.
Згідно з регламентом парламенту, депутати не мають права перейти до розгляду інших законотворчих ініціатив, допоки не ухвалять або відхилять законопроєкт, який наразі розглядається у сесійній залі, тому зараз фактично робота Верховної Ради заблокована.