Днями у провідних чемпіонатах Європи зачинилося зимове трансферне вікно. Деякі клуби було ефективними на ринку гравців, а деякі – зазнали відчутного іміджевого удару. «Рейтинг букмекерів» вирішив проаналізувати активність українських та європейських клубів, та розповісти вам про найгучніші, на нашу думку, угоди, що відбулися під час січневого періоду переходів.
«Динамо» позбулося токсичних гравців та зуміло заробити на цьому
Столичний клуб вперше за кілька останніх років спромігся не робити бездумних покупок та позбутися футболістів, на яких не розраховував тренерський штаб. Першими зимовими пташками, які покинули табір «Динамо» стали Денис Гармаш та Сідклей. Перший відверто пересидів у команді, й останнім часом був гравцем заміни, а другий – не вписувався у тактичні побудови Олексія Михайличенка.
І, як підсумок, Гармаш поповнив український десант у складі турецького «Різеспора», а Сідклей повернувся у рідну Бразилію, де захищатиме кольори «Корінтіанса». Обидва футболісти підписали орендну угоду до завершення цього сезону, однак зрозуміло, що у Києві на їхнє повернення ніхто чекати не буде, принаймні допоки на тренерському містку команди перебуває Олексій Михайличенко.
Під завісу трансферного вікна менеджмент Динамо й зовсім зміг здивувати: спершу кияни спромоглися продати за майже 2 млн євро захисника Карлоса Самбрано у «Бока Хуніорс». Цю угоду можна вважати апогеєм успіху клубу на трансферному ринку, адже перуанець, який жодного офіційного матчу не зіграв за «Біло-синіх, зміг принести клубові фінансові дивіденди.
А також знайшли новий клуб для Жерсона Родрігеса, який після конфлікту з Михайличенком навіть не поїхав на перший тренувальний збір команди. Люксембуржець запевняв, що буде боротися за своє місце під сонцем у Києві та готовий залагодити усі непорозуміння з головним тренером, але усі розуміли, що його дні у «Динамо» полічені. Жерсона відправили в оренду до турецького «Анкарагюджу». У дебютному поєдинку Родрігес реалізував пенальті та допоміг своїй новій команді здобути один заліковий пункт. Цей трансфер буде корисний для обох сторін: Жерсон отримає стабільну ігрову практику, а тренерський штаб киян отримає відсутність норовливого та дещо токсичного футболіста.
Норвезька панацея та німецький танк для дортмундської «Борусії»
Керівництво «Джмелів» провело, як завжди, дуже сміливу та витончену трансферну кампанію. У колишній клуб Андрія Ярмоленка перейшли вундеркінд Ерлінг Холанд, який за 3 офіційні матчі зміг забити 7 голів, та створив справжній фурор серед вболівальників «Борусії Д» та усього німецького футболу.
У придбанні Холанда був зацікавлений «Манчестер Юнайтед», однак вундеркінд обрав Дортмунд і, схоже, ні на мить не пожалкував. Боси «Борусії» заплатили за Ерлінга лишень 20 млн євро, що є абсолютно смішною цифрою за мірками сучасного футболу.
Ще однією вкрай вдалою угодою для німецького клубу може стати Емре Джан, який приєднався до «Борусії» з «Ювентуса» на правах оренди з можливістю подальшого викупу. Цей трансфер видається вигідним і для туринців, і для дортмундців, і для німця турецького походження. Джан повинен отримувати більше ігрової практики перед Євро-2020, а «Ювентус» розвантажив й без того перенасичену виконавцями середню лінію команди.
Окрім цього, німці змогли заробити: «Борусія» несподівано продала талановитого Юліна Вайгля у «Бенфіку» за 20 млн євро, а також домовилася з іспанським «Вільяреалом» про повернення форварда Пако Алькасера на батьківщину за 23 млн євро.
Наступник Шевченка не зміг заграти на «Сан-Сіро» та поїхав реабілітувати кар’єру в Бундеслізі
Восени 2018 року лишень лінивий не говорив про форварда «Дженоа» Кшиштофа Пйонтека, який вражав неймовірною результативністю, й був одним із найбільш ласих шматків під час січневого трансферного вікна 2019-го року. Поляк навіть повторив супердосягнення Шевченка у складі «Мілана». Тоді він забив 5 голів за стартові 4 матчі Серії А. Італійська преса відразу ж охрестила молодого форварда наступником Шевченка через надрезультативність та схожу манеру гри Пйонтека та Шевченка.
У підсумку «Мілана» заплатив «Дженоа» 38 млн євро за Кшиштофа. Перші пів року складалися для нього якомога найкраще. Він був основним форвардом команди, забив, віддав гольові передачі. Однак 6 місяців тому все пішло шкереберть: поляк спочатку випав з основи, а згодом новий тренер «Россонері» розглядав його лишень як гравця заміни.
Все стало зрозуміло, коли Мілан» повернув 38-річного Ібрагімовіча, який відразу став гравцем стартового складу. А Пйонтек був змушений шукати новий клуб, адже його не влаштовувала кількість ігрової практики. Поляк неодноразово говорив про свої амбіції зіграти у фінальній частині Євро-2020. Тож, його трансфер у берлінську «Герту» ні для кого не став здивуванням.
Хороший знак Зінченку, можливий початок кінця для Ярмоленка в Лондоні, відкладений трансфер Матвієнка, та проблеми Сульшера
За англійськими клубами під час цього трансферного вікна було досить цікаво спостерігати: «Манчестер Юнайтед» гарячково шукав форварда, «Арсенал» не домовився з «Шахтарем» щодо Матвієнка, «Манчестер Сіті» віддав в оренду конкурента Зінченка, а «Вест Хем» навпаки – придбав гравця на позицію Ярмоленка.
«Манчестер Юнайтед» під час січневого трансферного вікна зазнав іміджевого удару. Манкуніанський клуб не спромігся запросити форварда з Європи, обмежившись орендою 30-річного Ігало з Суперліги Китаю. Спершу Уле Гуннар Сульшер наполягав на трансфері Ерлінга Холанда, згодом хотів бачити у команді Едінсона Кавані, а, втім, отримав у «МЮ» ексфорварда «Уотфорда» Одіона Ігало. Але є й позитив: «Червоних дияволам» вдалося нарешті оформити перехід Бруну Фернандеша зі «Спортінга» за 55 млн фунтів стерлінгів.
Інший Манчестерський клуб був менш активним на трансферному ринку. Можна тільки виокремити оренду конкурента Зінченка Анхелінью в «РБ Лейпциг».
А от для Андрія Ярмоленка втішних новин немає. Поки незрозуміло, чи розраховує на українця новий-старий наставник «Молотів» Девід Мойєс. Однак одне можна констатувати з упевненістю: в українця тепер на одного конкурента більше. «Вест Хем» підписав з «Халл Сіті Джаррода Боуена за 21 млн євро. Вінгер виступає на одній позиції з Ярмоленком і найімовірніше, буде мати більше шансів пробитися до старту, аніж українець. Адже цей перехід – ініціатива тренера, який, вочевидь, розраховує на Боуена значно більше, аніж на Андрія.
Головною трансферною бомбою для України взимку цього року міг стати перехід Миколи Матвієнка з «Шахтаря» в «Арсенал». Буцімто головний тренер «Канонірів» Мікель Артета ще під час роботи асистентом у «Манчестер Сіті» уважно спостерігав за розвитком кар’єри українця, та був ініціатором інтересу «Містян» до оборонця «Гірників».
«Арсенал», який має неабиякі проблеми з центром оборони, хотів бачити Матвієнка на «Емерійтс», але, за словами гендиректора «Шахтаря» Сергія Палкіна, справа далі розмов не пішла й офіційної пропозиції не надходило. Можливо, «Канонірів» злякав досить високий цінник на футболіста, який грає в УПЛ, – донеччани були готові продати Миколу за 30 млн євро.
Лондонський клуб пішов іншим шляхом і підписав орендну угоду з центрбеком «Фламенго» Пабло Марі. Окрім цього, правий оборонець «Саутгемптона» Седрік Соареш також приєднався до «Канонірів». Чимало експертів прогнозують, що трансфер Матвієнка в Європу – справа часу. Але чи будуть готові європейські клуби платити за нього солідні гроші після Євро-2020 – питання риторичне.
Трансферний геній Беппе Маротта дає результат
«Інтер» Антоніо Конте, схоже, налаштований дати серйозний бій «Ювентусу» в боротьбі за золоті нагороди Серії А. «Нерадзуррі» здійснили кілька вкрай грамотних трансферів. Перше, що спадає на думку – перехід Крістіана Еріксена з «Тоттенхема» за сміховинні 20 млн євро. Данець, який вважався одним з найкращих плеймейкерів АПЛ, нарешті змінив клубну прописку, а міланці отримали креативного хавбека світового рівня.
34-річний капітан «Манчестер Юнайтед» Ешлі Янг, який вже давно не потрапляв до основної обойми Сульшера, вирішив наприкінці кар’єри кинути собі новий виклик та взяти участь у проєкті Антоніо Конте. Італійський фахівець запросив у команду Віктора Мозеса, з яким він пліч-о-пліч плідно працював у складі лондонського «Челсі».
Янг та Мозес покликані додати команді глибини складу, а також досвіду чемпіонської боротьби. Генеральний директор «Інтера» Беппе Маротта не тільки зміг задовольнити усі примхи Конте, а й вигідно продати форварда
Габігола у «Фламенго». Отож, з огляду на підсилення «Нерадзуррі», нас чекає запекла боротьба за «Скудетто» у другій частині сезону.
Інвестиції «Барселони в майбутнє й відсутність альтернативи травмованому Суаресу
Зимове трансферне вікно для «Блаугранас» видалося неоднозначним: каталонці підписали таланта «Браги» Трінкау за 31 млн євро та підсилилися хавбеком «Палмейраса» Матеуом Сікейрою. Натомість команду покинули форвард Абдель Руїс та захисник Мусса Ваге.
Але головну проблему «Барселона» так і не змогла вирішити. Мова про заміну основному форварду Луїса Суаресу, який травмувався та залишиться поза футболом щонайменше на 4 місяці. Каталонці цікавилися форвардом «Валенсії» Родріго, а також пропонували 100 млн євро за лідера «Евертона» Рішарлісона. Однак усі спроби підписати якісного нападника зазнали провалу.
Головним трансфером «Барселони» у січні можна вважати прихід на тренерський місток команди Кіке Сетєна, який сповідує притаманний каталонцям стиль футболу.