Голова Ukrainian Gambling Council Антон Кучухідзе озвучив кілька проблем, через які сфера азартних ігор і досі повноцінно не запрацювала, хоча Верховна Рада легалізувала цю сферу бізнесу ще рік тому.
Перша і, напевно, найбільша проблема – питання прийняття змін до Податкового законодавства у частині фіскального навантаження організаторів азартних ігор, каже Кучуіхдзе.
Втім, голова UGC заспокоює гемблінг-операторів: зрушення у цьому питанні є, адже як раніше повідомляв «РБ», Комітет з питань фінансів податкової та митної політики доопрацював законопроєкт №2713-Д. Саме цей документ більшість представників бізнесу та профільних експертів вважають найкращим серед поданих до Верховної Ради.
За словами експерта, ухвалення цього проєкту закону в першому читанні – позитивний сигнал для іноземних інвесторів, а також для багатьох внутрішніх потенційних організаторів азартних ігор.
«Найбільші закордонні компанії очікують фіналізації історії з податками для азартних ігор.
У законопроєкті прописане скасування потрійної ліцензії для окремих видів азартних ігор. Така ініціатива буде сприяти приходу іноземних компаній на український ринок. Встановлюється граничний показник, який буде обкладатися податком на виграш – на рівні 8 мінімальних зарплат. Це теж допоможе залучити іноземних гравців в українську юрисдикцію», – цитує пана Кучухідзе видання «Коментарі».
Друга проблема, на його думку, – це активізація нелегального сегменту грального бізнесу, представники якого поступово оговталися після тотальної боротьби і масового закриття таких закладів у 2019 році.
Одне з головних завдань чинної влади – докласти максимум зусиль задля припинення функціонування таких підпільних закладів, позаяк про соціальну відповідальність та контроль там і не йде мови, тому нелегали завдають шкоди суспільству, затягує неповнолітніх в азартні ігри, пояснює Кучухідзе.
«Легальні білі оператори нізащо не допустять дитину в зал. Він просто не пройде обов’язкову верифікацію. А у «чорних» її немає і в помині. Їм потрібні тільки гроші і «полювання” за «головами» гравців, у тому числі лудоманів».
Від цього страждає легальних сегмент, бо усі історії, пов’язані з «чорним» ринком, падають тінню на «білий» бізнес. Нелегальних залів зараз сотні, а не тисячі, як було раніше. Проте навіть така кількість продовжує завдавати величезної шкоди, впевнений очільник Всеукраїнської ради гемблінгу.
«Тому чим швидше наведуть порядок з гральними нелегалами, тим краще», – резюмував він.
Днями Комісія з регулювання азартних ігор видала низку ліцензії та дозволів на розміщення букмекерських пунктів.