Увійти

Кучухідзе розповів, чому Грузія – антиприклад для України щодо ринку грального бізнесу

18:07, 12 Липня 2022
Ярослав П'ятницький
Підписатися Читати в повній версії

Очільник Ukrainian Gambling Council Антон Кучухідзе переконаний, що дії грузинів у сфері азартних ігор наочно демонструють, чому в Україні вкрай необхідно подбати про сприятливе податкове середовище для легальних операторів гемблінгу.

Поділитися:

Голова Всеукраїнської Ради Гемблінгу розповідає, що раніше Грузію ставили за приклад держави, якій вдалось успішно провести реформу сфери азартних ігор та забезпечити швидке зростання цього сегменту індустрії розваг.

Завдяки цьому на грузинському ринку почали з’являтись потужні міжнародні бренди, які приносили в країну мільйони доларів інвестицій, тисячі робочих місць та західні підходи до ведення бізнесу.

Однак у грудні 2021-го року грузинський парламент ухвалив поправки до податкового та регуляторного законодавства. На думку Кучухідзе, це лише збільшило регуляторне і фіскальне навантаження на легальний ринок гемблінгу, а парламентарі «переслідували популістичні цілі та відверто знехтували інтересами бізнесу».

«Ці поправки набрали чинності навесні поточного року, але вже призвели до скорочення доходів організаторів азартних ігор в Грузії на 18%.

Через це компанії були вимушені скоротити свої витрати – зокрема, згорнути спонсорські проєкти та ініціативи у сфері соціальної відповідальності, звільнити працівників та закрити цілі напрямки бізнесу. Разом зі скороченням доходів компаній зменшились і відрахування до державного бюджету», – стверджує очільник UGC.

Ще однією негативною тенденцією посилення тиску на легальний гемблінг, за словами Кучухідзе, стало збільшення кількості нелегалів, особливо в онлайн-сегменті. Причина їхньої активізації – суттєве посилення вимог до ідентифікації та верифікації гравців, а також оподаткування виграшів.

Унаслідок цього стався неабиякий відтік гравців із легальних онлайн-платформ та залів до нелегальних. Грузинські експерти прогнозують, що місцевий ринок легального грального бізнесу втрачатиме близько 680 млн доларів на рік, якщо ситуація не зміниться.

«Приклад Грузії демонструє, що податкове та регуляторне законодавство – це основа будь-якого ринку. Як бачимо, одностороннє «закручування гайок» бізнесу з боку грузинського уряду принесло зворотні результати. Тепер існування цілої індустрії, а отже і частини доходів для бюджету, стоїть під великим питанням.

З цієї історії можна зробити висновок, чому нам в Україні дуже важливо подбати про сприятливе податкове середовище для легальних організаторів азартних ігор. Без ухвалення профільного податкового законопроєкту 2713-д повноцінної легалізації ринку гемблінгу не відбудеться – а отже не буде використано весь той потенціал, який він має з точки зору доходів для державного бюджету», – підсумував Антон Кучухідзе у власному блозі на сайті «Українські новини».

Регулятор закликає дотримуватися законодавства про рекламу азартних ігор

«Ліцензований гральний бізнес не хоче повернення ринку в нелегальну площину», – Кучухідзе

Опубліковано у: Бізнес, Новини
Теги: ,,,
Поділитися:
Схожі записи
У Івана Рудого провели обшуки: голова КРАІЛ затриманий за підозрою у сприянні компаніям рф
18:07, 12 Липня 2022
Ліквідація КРАІЛ, боротьба з лудоманією та заборона реклами гемблінгу: в Україні схвалено законопроєкт №9256-д
18:07, 12 Липня 2022
Букмекер VBET запустив благодійну програму «Сила Голу»
18:07, 12 Липня 2022
«Фавбет»: «Ми додали пряму відеотрансляцію тенісних матчів»
18:07, 12 Липня 2022
КРАІЛ: 305 вебсайтів внесено до списку заборонених на території України
18:07, 12 Липня 2022
Вікторія Закревська: «Лотереї – це азартні ігри! І це розуміє переважна більшість українців»
18:07, 12 Липня 2022
Коментарі
Написати коментар
Повна версія