Політолог-міжнародник Антон Кучухідзе поділився думкою про призначення голови Комісії з регулювання азартних ігор. Головою новоствореного органу став ветеран АТО Іван Рудий, а Олена Водолажко та Євген Гетьман були призначені членами регулятора.
«Минулого тижня державний регулятор з азартних ігор в Україні (далі – Комісія) отримав свого голову, ним став Іван Рудий. І тут звичайно ж понеслося від експертів і депутатів, що, мовляв, як можна було призначати непрофесіонала і т. д.
Чи обґрунтована дана критика? Частково, так, проте завжди є одне «але». Іван Рудий крім професійної освіти та свого досвіду роботи, про який вже було багато сказано, ще й ветеран АТО. З точки зору зменшення ризиків і нападки на керівника такого регулятора, це дуже навіть непогано. Поки що видно обурення з приводу непрофесіоналізму, але немає репутаційного негативу.
Нового голову Комісії ні з ким не пов’язують зі сфери гемблінгу, потрібно розуміти й такий іміджевий підхід, що в суспільстві військова людина користується великою довірою, і є впевненість в тому, що у військових нульова толерантність до корупції. Так що, може далеко і непогано, що зірки так зійшлися, що ветеран війни за незалежність і суверенітет України отримав цю посаду.
Чи можливо компенсувати відсутність досвіду роботи у сфері гемблінгу керівнику Комісії? Відповідь – позитивна і лежить вона у трьох площинах:
Звичайно ж зараз ринок перебуває в такій ситуації, коли тільки час зможе дати відповідь, яким керівником може бути Іван Рудий: десь і критика обґрунтована, хоча краще так, ніж бути в ситуації, коли ще недавно представник МСЛ намагався монополізувати роботу над законопроєктом про гральний бізнес у фінансовому комітеті Верховної Ради. Відповідно, абсолютно рано змішувати в бруд голову Комісії, який ще на своїй посаді не встиг нічого зробити, оскільки сам орган не почав повністю працювати. Краще людей судити по їх конкретних справах.
У той час поки йдуть бурхливі дискусії навколо формування Регулятора хотілося б громадськості нагадати, що невирішеним залишається питання оподаткування для грального бізнесу. Якщо не навести порядок з податками, то всі зусилля по створенню грального бізнесу можуть бути порожніми. Поки що Мінфін перемагає всіх прихильників адекватної легалізації азартних ігор, нав’язавши свій порядок денний. Сьогоднішня позиція Мінфіну являє чіткий інтерес тіньовиків блокувати розвиток грального ринку в Україні.
Процес формування легального ринку йде, але протидії менше не стало. Поки тіньовики мають вплив на старі політичні еліти, у яких є купа «своїх» в державному апараті, інакше цей процес відбуватися не буде. Так що керівнику Регулятора потрібно бути готовим і до таких викликів, і до постійного тиску через бюрократів або медіа», – наводить слова Кучухідзе видання «Українські новини».
Нагадаємо, що Комісія з регулювання азартних ігор виконуватиме наступні функції: підготовка до запровадження системи онлайн-моніторингу, прийняття рішень щодо видачі або відмови у видачі ліцензії оператору, переоформлення ліцензії, зупинення дії ліцензії частково або повністю, анулювання ліцензії частково або повністю, розширення або звуження провадження виду господарської діяльності ліцензіатом.