Увійти

Кошти від азартних ігор можуть врятувати українську медицину, – експерт

14:01, 22 Січня 2020
Владислав Стародубцев
Підписатися Читати в повній версії

Економічний експерт в Ukraine Economic Outlook Адріан Пантюхов поділився думками щодо законопроєкту №2285 про легалізацію грального бізнесу в Україні, який нардепи підтримали у першому читанні 16 січня цього року.

Поділитися:

Кошти від азартних ігор можуть врятувати українську медицину.

«Прийнятий 16 січня в першому читанні альтернативний закон просувався гарантом як оптимальний варіант при наявних економічних вступних. Легалізація ігорного бізнесу, безумовно, просуне туристичну галузь України, побічно збільшить податкові надходження в бюджет і популяризує Україну в колах любителів азартного відпочинку.

Це не відбудеться миттєво – адже ініціативи, прописані в 2285-д, закладають фундамент для майбутнього розвитку, а не одномоментно залучають мільйони в бюджет. Але створений базис для розвитку є. Ба більше, висока ймовірність того, що до другого читання кардинальних поправок не буде і закон буде затверджений.

Крім ефемерних майбутніх податкових надходжень, створення азартного елемента понесе за собою реальні внески на розвиток України. Буде створено Фонд підтримки медицини, спорту, і культури, який частково стане отримувати фінансування від продажів ліцензій на проведення азартних ігор. Зібрані гроші планують використати для фінансування медичних об’єктів, підвищення кваліфікації медпрацівників, підвищення зарплат мед співробітниками. У перспективі виходить, що азартні ігри рятують нашу медицину.

Але не варто покладати великі надії на цю частину реформи. Майбутні масштаби дії Фонду залишаються під питанням. Очевидно, що першочерговий інтерес представляють непрямі податкові надходження від азартних гравців (які будуть користуватися послугами туристичною галуззю). Добре, що Україна прямує до європейських стандартів якості.

Кожен суб’єкт, що надає послуги, пов’язані з азартними іграми, зобов’яжуть надавати усі не персоналізовані дані гравців в єдину онлайн-систему. Ця платформа мінімізує обсяги відмиваються грошей. Важливо, що дані повинні надходити 24/7, а в разі відключення від мережі, накопичені дані повинні бути передані під час відновлення роботи мережі. Це – єдиний вразливий момент системи. Імовірно, у другому читанні можуть заборонити здійснювати азартну діяльність під час відключення онлайн-системи.

Згідно із законопроєктом, заборонені будь-які контакти підприємств (засновники, бенефіціари, капітали з 50 +%) з особами країни-агресора.

У проєкті закону прописано, що людина, яка відчуває залежність від азартних ігор, може добровільно написати звернення, згідно з яким йому обмежать доступ до ігор на обраний термін. Заява може бути подана як особисто залежним, так і його найближчим родичем.

Якщо підсумовувати, зазначу, що цим законопроєктом закладений успішний фундамент для стабільного зростання азартної індустрії на території України. Ймовірно, що закон у другому читанні буде прийнятий з мінімальними – несуттєвими – поправками», – цитує експерта Сomments.

Гральний бізнес буде фінансувати спорт, – міністр Бородянський

Суд зобов’язав ДБР повернути власнику більше сотні гральних автоматів

Опубліковано у: Новини, Новини законодавства
Теги:
Поділитися:
Схожі записи
Букмекер VBET запустив благодійну програму «Сила Голу»
14:01, 22 Січня 2020
«Фавбет»: «Ми додали пряму відеотрансляцію тенісних матчів»
14:01, 22 Січня 2020
КРАІЛ: 305 вебсайтів внесено до списку заборонених на території України
14:01, 22 Січня 2020
Вікторія Закревська: «Лотереї – це азартні ігри! І це розуміє переважна більшість українців»
14:01, 22 Січня 2020
UGC звернулася до Google з проханням припинити блокування реклами ліцензованих в Україні гемблінгових компаній
14:01, 22 Січня 2020
Результатами співпраці між КРАІЛ та Apple стало блокування 79 додатків з нелегальними азартними іграми
14:01, 22 Січня 2020
Коментарі
Написати коментар
Повна версія