Новопризначений керівник Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей Іван Рудий в інтерв’ю «Ліга.Бізнес» розповів, чому вирішив спробувати власні сили у конкурсному відборі на посаду очільника нового регуляторного органу в Україні.
– Гральна комісія – це новий орган. А ви – нова людина в галузі. Як ви тут опинилися?
– Коли влітку прийняли закон про гральний бізнес, я подумав, що це місце має очолити людина з кришталевою репутацією, чітко сформованою системою цінностей. А вже на друге місце можна ставити професійні компетенції, якими я теж володію. Я тривалий час працював на керівних посадах, менеджер багато проєктів, гадаю, зможу збудувати систему управління навіть в такій непростій галузі.
– Тобто, безпосереднього досвіду роботи у сфері азартних ігор у вас немає?
– Так, це правда. По суті, в Україні його немає ні в кого – ця сфера досі була поза законом. Я з 2013-го по 2018-й роки працював на телебаченні, в продюсерській гілці холдингу StarLightMedia (належить олігархові Віктору Пінчуку – «РБ»). Також у мене є досвід ведення приватного бізнесу, я займався підприємницькою діяльністю у сфері продажу інформаційних послуг.
– Але йшли ви на конкурс, будучи в статусі чиновника Міністерства ветеранів.
– Я подавався на конкурс на посаді заступника голови патронатної служби міністра Міністерства у справах ветеранів. Це не статус, скоріше, борг. Зрозумійте правильно, коли ти частину себе віддаєш на боротьбу з агресором на передовій, неможливо не займатися цим і тут в мирному житті. Держслужба, проблеми АТО, справи ветеранів – це те, що болить. Я, як і багато ветеранів, шукаю, чим можу бути надалі корисним країні.
Можливо, Україна, як і Данія, зможе стати країною, де ветерани активно і плідно залучені в суспільно-політичне життя, а велика кількість ветеранів працює в держорганах.
– Хто вас запросив до участі в конкурсі? Реформуванням гральної галузі на запрошення Давида Арахамії та Кирила Тимошенка займався Борис Баум…
– Я знайомий з Кирилом Тимошенком і його радником Борисом Баумом, який курирує питання трансформації українського грального ринку. Але взяти участь у відборі на главу комісії – моє особисте рішення, я подав документи, як тільки з’явилася вакансія. Потім було відеоспівбесіда з міністром Кабінету міністрів Олегом Немчіновим, за результатами якої я набрав максимальну кількість балів. І був рекомендований до призначення Кабінетом міністрів.
З Давидом Арахамією я не знайомий. Але дуже сподіваюся з ним співпрацювати і прислуховуватися до порад.
– Тобто Баум залишається в системі?
– Так, він наш ключовий консультант. Але у мене є розуміння світових трендів, розуміння того, що таке гральний ринок, я стежу за цією сферою. Адже це прекрасний інструмент для залучення інвестицій в країну і наповнення бюджету гуманним способом. Це, по суті, просто бізнес, в якому важливо розуміти свої сильні та слабкі сторони, враховувати ризики та мати стратегію розвитку.
– А розуміння становища на українському ринку є? Ви знаєте, хто такі Третьяков, Ложенко, PariMatch?
– Ви знаєте, я не прихильник боротьби з вітряними млинами і створення складнощів до їх виникнення. Будемо розбиратися з усіма питаннями за фактом появи. Поки все тільки починається.
– Яка заробітна платня у голови гральної комісії?
– Це не секрет. 33 600 грн плюс надбавки.
– Цього досить для того, щоб чиновнику не корумпуватися?
– Для мене особисто, ви знаєте, запобіжник від корупції – не в розмірі зарплати. Я розумію, що ризики є, але впевнений, що надбавки нівелюють ці ризики для всієї команди комісії.
Раніше Іван Рудий висловив сподівання, що ринок азартних ігор повноцінно запрацює у грудні, а державний бюджет вже цьогоріч наповниться одним мільярдом гривень надходжень від продажу ліцензій та запуску грального бізнесу.
Як інформував «Рейтинг Букмекерів», Кабінет Міністрів на учорашньому засіданні призначив Олену Водолажко членом регулятора ринку азартних ігор, а також стали відомі імена чотирьох інших кандидатів, які пройшли фінальний відбір.