Народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев переконаний, що цьогоріч державна скарбниця точно поповниться на 7,5 млрд гривень від продажу гемблінг-ліцензій операторам азартних ігор.
Законотворець пригадав негативний досвід США, коли після на початку минулого століття заборона азартних ігор та алкоголю спричинила розвиток організованої злочинності.
«7,5 млрд гривень доходів закладено у державному бюджеті від сфери грального бізнесу. Ці гроші будуть, безперечно. Легалізація азартних ігор – одне з непопулярних рішень, яке в Україні не могли прийняти 30 років.
Ви бачили як критикували цей закон, як вимагали повної заборони грального бізнесу. Але, на хвилиночку, повна заборона азартних ігор діє з 2009-го року. Ба більше, цілковита заборона грального бізнесу діяла у США з 1905-го року у поєднанні із забороною на продаж алкоголю. І це призвело до формування найпотужнішої організованої злочинності у світі.
Бо повна заборона грального бізнесу, як, до речі, і алкоголю, ніколи не призводила до позитивних результатів для суспільства. Завжди це мало зворотній ефект», – каже Гетманцев.
Також представник монобільшості відповів на закиди, мовляв, він мав свої інтереси у питанні узаконення азартних ігор, адже був акціонером одного з найбільших лотерейних операторів України – компанії «М.С.Л».
«Дійсно, до квітня 2019-го року я мав 0,001% у статутному капіталі оператора «М.С.Л.». Я починав свою кар’єру на посаді юриста цієї компанії, і у 1998-му чи 1999-му роках, коли відбувалася приватизація, я отримав цю частку. І продав її тільки у 2019-му році. Якщо вважати, що ця частка могла вплинути на вирішення якихось питань на цьому підприємстві, я так не думав – і я знаю непевне, що так не є насправді.
На сьогодні я жодним чином не пов’язаний з будь-яким оператором, хоча глибоко знаю цей ринок зсередини», – пояснив депутат.
Відповідаючи на питання про імовірні махінації під час створення ринку азартних ігор, Гетманцев зазначив наступне.
«Махінації можливі у будь-якій галузі – не тільки у сфері азартних ігор. Наше завдання – зробити так, щоб цих махінацій не було. Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей сформовано, закон ухвалений. Нехай видають ліцензії і контролюють виконання ліцензійних умов», – підсумував парламентар в інтерв’ю «Радіо Свобода».
Сьогодні «Рейтинг Букмекерів» інформував, що Верховна Рада вже цього тижня може розглянути проєкт закону, за допомогою якого прагнуть усунути юридичні колізії у питанні того, який орган повинен формувати склад Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей.