Експерт Олег Пендзин заявив, що в процесі внесення доповнень до закону про азартні ігри народні депутати наплутали й внесли дві суперечливі один одному норми щодо регулятора грального ринку.
Економіст Олег Пендзин розповів про один зі значних корупційних ризиків закону про легалізацію азартних ігор в Україні, який цього тижня підписав президент Володимир Зеленський. Ризик пов’язаний з тим, що в тексті документу зазначено два регулятори.
За словами експерта, НАЗК як антикорупційний орган заявив про це поміж інших зауважень. Пендзин вважає, що до цього повинні прислухатися в Офісі президента.
«Завжди в будь-якому законі, в якому певні рішення приймаються особами, яким делеговані функції на виконання повноважень держави, є корупційні ризики. Саме для того, щоб їх мінімізувати від людей, які уповноважені на виконання функцій держави, створені в Україні антикорупційні органи. В такому випадку НАЗК заявляє не про непотрібність закону, а про те, що його треба доопрацювати», – сказав експерт в інтерв’ю виданню «ГолосUA».
Фахівець зазначає, що у тексті закону парламентарі вказали два держоргани, яким делеговано функції регулятора. Це важливий момент, який дуже небезпечний для суспільства, якщо все так і залишити.
«Я бачу в цій ситуації проблему, яка полягає в наступному: в процесі внесення доповнень до цього законопроєкту депутати Верховної Ради наплутали й внесли дві абсолютно суперечливі один одному норми, пов’язані з визначенням того, хто і яким чином буде здійснювати контроль за цим ринком. В одному місці написано, що це буде Кабінет міністрів, а в іншому місці говориться, що це Національна комісія, яка в тому числі призначається і за квотним принципом. Тобто в законі є пункти, які явно суперечать один одному. І в цій ситуації я абсолютно впевнений, що ми незабаром побачимо зміни в закон, які внесуть остаточну ясність», – підсумував Пендзин.
Раніше повідомлялося, що Національне агентство з питань запобігання корупції розкритикувало закон про гральний бізнес. НАЗК вважає, що документ містить корупційні ризики та не може бути реалізований.