Гра Кубку африканських націй між Тунісом і Малі (0:1) завершилася цілковитим хаосом та плутаниною. Це сталося внаслідок того, що замбійський арбітр Дженні Сіказве двічі давав фінальний свисток достроково – на 85-й і 89-й хвилинах.
Вкрай дивний інцидент стався на матчі КАН між збірними Туніса і Малі (0:1). Головний арбітр поєдинку Дженні Сіказве передчасно закінчив його на 85-й хвилині.
Усвідомивши свою помилку, рефері перезапустив гру. Після цього, на 87-й хвилині, він показав футболісту Малі суперечливу червону картку, а потім знову дав достроковий фінальний свисток – цього разу на 89-й хвилині.
Але на цьому дивацтва не закінчилися. Через деякий час гравцям сказали повернутися на поле, щоб все ж завершити гру з іншим суддею. Малійці виконали прохання, але Туніс відмовився виходити. Їхні представники вимагають переграти матч.
Багато вболівальників припустили, що арбітр намагався завершити гру достроково, оскільки його підкупили, щоб сприяти перемозі збірної Малі. В останні хвилини ті вигравали з мінімальною перевагою, і Туніс міг зрівняти рахунок.
Ці думки посилилися, коли з’ясувалося, що у 2018-му році ФІФА проводила розслідування і відсторонила арбітра Сіказве за можливу корупцію. Причиною були кілька сумнівних рішень у матчі африканської Ліги чемпіонів. Проте зрештою його виправдали, а через три місяці дискваліфікацію скасували.
Портал casino.org проаналізував, чому в цьому випадку теорія корупції не відповідає дійсності.
Як мінімум існують «більш тонкі» способи впливу арбітрів на футбольні матчі, ніж дострокове завершення їх на п’ять хвилин раніше. Така тактика гарантує гучні заголовки у всьому світі.
І якщо корупційна мета полягала в тому, щоб збірна Малі виграла гру – чому на 77-й хвилині Сіказве призначив пенальті на користь Тунісу (який вони не реалізували) і продемонстрував червону картку футболісту малійців?
Це вилучення було відверто сумнівним. Однак якщо воно, наприклад, було попередньо замовлене представниками синдикату договірних матчів – чому це сталося після того, як арбітр вперше завершив матч на 85-й хвилині без вилучення?
І якщо два пенальті в поєдинку були «підготовані заздалегідь» – чому арбітр спочатку не призначив їх, а вже потім змінив свою думку після втручання ВАР?
Запитань дійсно багато. Але в цій ситуації офіційне пояснення Голови суддівського корпусу Кубку Африки видається найбільш правдоподібним:
Рефері постраждав від теплового удару та дуже сильного зневоднення. Внаслідок чого він втратив орієнтацію та був доставлений до лікарні.
Це призвело до того, що на 80-й хвилині у нього порушилося сприйняття часу, і він закінчив матч на 85-й хвилині. Дженні повернувся на поле після вказівок помічників, та потім знову закінчив гру на 89-й хвилині.
Оскільки відбулася така ситуація – четвертий суддя намагався завершити поєдинок замість Сіказве, але Туніс відмовився.