На сьогоднішньому пленарному засіданні Верховної Ради народні обранці від фракції «Слуга Народу» в одному з чатів у WhatsApp дискутували щодо податкових ставок для організаторів азартних ігор.
Листування вдалося зафіксувати фотокореспонденту інформагентства «Букви». Чат під назвою «група Гришиної» (найімовірніше, мова про депутатку від «Слуги Народу» Юлію Гришину.
Парламентарям дали вказівку підтримати лібералізацію податкових ставок для гемблінг-операторів.
«Перше читання ігорки. Важливо прийняти! Я була на нараді в президента у п’ятницю. Там уже далі тягнути не можемо. Від цього залежить соц. економ усіх, а наповнення поки що лише 760 млн (можливо, йдеться фінансування проєктів соціально-економічного розвитку на округах мажоритарників у цьому році», – було написано у повідомлені однієї з представниць монобільшості.
Серед законотворців розпочалося обговорення.
«Підтримую, та тільки складно буде пояснити, чому ми робимо нульову ставку доходу на прибуток саме для грального бізнесу та знижуємо їм усі ставки», – зазначив один з законотворців, який, з огляду на чат, є членом пропрезидентської фракції у Верховній Раді.
Підтримав позицію колеги Мар’ян Заблоцький, який не приховував того, що йому не подобається ідея уніфікації до 10% на дохід (GGR) для усіх видів азартних ігор.
«По азартним іграм токсично. Знижується ставка оподаткування з доходу організаторів лотерей з 30% до 10%. Казино з 18% до 10%. В бюджет цього року закладено 5 млрд грн від цих податків. Як це пояснити людям», – запитав він.
На це зауваження інший учасник чату відповів, що «нульову» ставку прибрали з останньої редакції законопроєкту.
Втім, народним депутатам не довелося голосувати за законопроєкти що стосуються оподаткування організаторів азартних ігор, адже лідер фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія вніс подання, за яким розгляд цього питання відкладалося. Таку ініціативу його колеги охоче підтримали – 304 голоси «За». Найбільше сподівання стейкхолдери легального грального ринку України покладають на проєкт закону №2713-Д за авторством Олега Марусяка.
Там, окрім встановлення єдиної ставки на GGR для усіх видів азартних ігор, передбачається звільнення гравця від сплати ПДФО (18%) та військового збору (1,5%) під час отримання виграшу, якщо він його розмір не перевищує 8 мінімальних зарплат, що еквівалентно 48 тисячам гривень.