Увійти

Стратегія ставок проти нічиєї на біржі Betfair: Як це працює?

Ця стратегія ставок на спорт актуальна для гравців Betfair, а також інших бірж ставок. Цей метод торгівлі давно на слуху, проте інформація, яка зустрічається в Інтернеті, вкрай мізерна і мало чим відрізняється від ставок виду «12» у звичайній букмекерській конторі. Не сказано, як потрібно поводитися в певних ситуаціях, особливо, коли голів у матчі немає довгий час.

У прикладі ставки робляться на Betfair, на ринку «Ставки» (Match Odds). Слід запам’ятати, що в цій стратегії дуже і дуже важливий такий аспект: нас цікавить загальний принцип. Потрібно розуміти, що будь-який матч може піти по зовсім незручному нам сценарієм, однак загальні принципи і дистанція мінімізують вплив цих частковостей на результат. Давайте відразу назвемо ці принципи:

Рекомендовані критерії Рекомендовані критерії

1. Ставити треба на матчі між командами, з якими гравець добре знайомий.
2. На матчі, де приблизно буде багато голів.
3. Коефіцієнт на фаворита повинен бути не більше 2.00.
4. Коефіцієнт на нічию повинен бути не більше 4.20.
5. Ринок має бути ліквідним, популярним у гравців. Визначити це можна за загальною сумою, яка стоїть в парі. Шукати слід ринки, прогружені мінімум на 100 000 $.
6. Як тільки фаворит повів у рахунку, слід вивести прибуток.
7. Якщо рахунок відкрив андердог, не слід нічого робити. Треба почекати 15 хвилин, якщо нічого не відбувається – закрити позицію (функція Cash Out). Як правило, це невеликий мінус. Якщо андердог в ці 15 хвилин забиває другий гол, варто вивести прибуток. Якщо фаворит зрівняв рахунок, слід чекати. Якщо голів немає, чекати, поки коефіцієнт на нічию опуститься до 2.00, «закритися» зі збитками.
8. Якщо голів немає, чекати, поки коефіцієнт на нічию опуститься до 2.00 – і «закритися». Як правило, це відбувається на 60-70 хвилині матчу.

Практика гравців Практика гравців

Роман Громов: Давайте розбирати подробиці. Якщо ви знайомі з грою команд, на матч між якими ви ставите, ви здатні оцінити шанси обох команд повести в рахунку. І взагалі, шанси на те, що в матчі очікуються такі необхідні нам голи.

З моєї практики, кращих результатів в ставках по цій стратегії вдається домагатися в матчах німецької, голландської чемпіонатів, а також матчах між принциповими суперниками в англійській Прем’єр-лізі, наприклад, «Челсі» – «Арсенал», і так далі. Краще, щоб фаворит грав вдома, адже рідні стіни підвищують шанси того, що саме фаворит поведе в рахунку, а нам саме це й потрібно.

Треба сказати окремо щодо 5-го пункту. Пристойний грошовий «прогруз» ринку забезпечує нам адекватні (ліквідні) коефіцієнти в будь-який момент матчу. Ви зрозумієте це з часом. Хоча ні, зрозуміти це можна, тільки якщо відступати від правила «100000 $». Не робіть цього, просто довіртеся моєму досвіду. Частенько я піддавався спокусі торгувати по цій стратегії глибокими ночами, залазячи в матчі другого чилійського дивізіону, наприклад. Туди, де ринок прогружений на пару тисяч доларів. Все йде за планом – фаворит забиває гол, але … Ніякого прибутку я вивести не можу, навпаки – коефіцієнт на нічию стає ще менший, ніж був до початку матчу! А все тому, що ринок непопулярний. Так що не порушуйте 5-й принцип стратегії.

Отже, заходимо на Betfair в розділ «Футбол» і вивчаємо лінію на сьогоднішній день. Знаходимо підходящий матч під нашу стратегію. Приміром, в день написання стратегії відмінно для гри підходив матч німецької Бундесліги «Шальке» – «Герта».

Коефіцієнт на «Шальке» підходящий, коефіцієнт на нічию – теж. Ринок прогружений на цілих півмільйона доларів. Фаворит грає в рідних стінах – це теж приємний бонус. Робимо ставку ПРОТИ нічийного результату (на те, що нічиєї не буде) – зворотний коефіцієнт 3.95, як видно на скріншоті. При ставці 50 $ зобов’язання складуть 147.5 $. Тепер моделюємо різні сценарії розвитку подій і нашу реакцію на них:

1. «Шальке» відкриває рахунок. Коефіцієнт на нічию різко підскочить, внаслідок чого ми закриваємося в плюс.
2. Рахунок відкриває «Герта»:
а. Якщо упродовж наступних 15 хвилин нічого не відбувається, закриваємося. Як правило, це легкий мінус, зовсім несуттєвий;
б. «Герта» забиває другий м’яч. Відразу ж «виводимося» у відчутному плюсі.
в. Шальке зрівнює рахунок;
– Чекаємо подій, аж до того, поки коефіцієнт на нічию не впаде до 2.00. Виводимося зі збитками.
– «Шальке» забиває другий м’яч, рахунок 2:1. Відразу ж виводимо прибуток;
г. «Герта» забиває другий м’яч, рахунок 1:2. Потрібно відразу «виводитися», залежно від хвилини матчу це можуть бути або несуттєві збитки, або невеликий прибуток.
3. Голів немає. Сухий перший тайм. Чекаємо поки коефіцієнт на нічию впаде до 2.00, і «виводимося» зі збитками. Відбудеться це приблизно на 60-70 хвилині матчу. Незважаючи на те, що це найгірший сценарій з усіх можливих, збитки будуть не такими великими – 25-30%.

Більшість матчів проходить за першим сценарієм. У сценаріях, де гра пішла в несподіваний бік, збитки, по ідеї, повинні бути незначними і покриватися прибутком з інших матчів.

Психологічні аспекти Психологічні аспекти

Крім основних принципів, варто виділити наступні правила, які є більшою мірою психологічними аспектами:

1. Будь-який матч може піти за яким завгодно сценарієм, однак ставитися до цього потрібно холоднокровно. Слід розраховувати на довгостроковий прибуток, а не на миттєве збагачення;
2. Не можна відіграватися. Навіть якщо кілька матчів поспіль закінчилися для вас збитками, не можна влізати в невідповідні нам ринки, порушуючи основні принципи торгівлі по стратегії ставок проти нічиєю.
3. Спостерігаючи за матчем, ви можете подумати, що неправильно виводити прибуток після першого гола. Завжди є спокуса почекати другого м’яча фаворита і вийти з більшим прибутком. Не робіть цього в жодному разі. Повертаємося до пункту №1: за законом підлості, рахунок може стати 1: 1 і не змінитися до кінця матчу.
4. Не страхуйтеся і не ставте на точний рахунок 0:0 до матчу. У модифікованій стратегії це не має жодного сенсу.

Опубліковано у: Стратегії: Статті
Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі
Написати коментар
Повна версія