Нова віха в боксерській історії починається тут і зараз. «Хай-тек» йде у другий похід за всіма чотирма титулами, а його черговою перешкодою на шляху постає небезпечний нокаутер з Гани, заглядати за спину якому не можна в жодному разі.
Буквально двома тижнями раніше у легкій вазі стався гучний апсет. Теофімо Лопес, котрий перемагав і Лому (за очками), і Коммі (нокаут у другому раунді), несподівано втратив три пояси в кривавій битві з представником Австралії Джорджем Камбососом, що кардинально сплутало карти в дивізіоні і в той же момент на горизонті на одну зірку стало більше.
До речі, новоспечений номер один в даній ваговій вже дав згоду на поєдинок з Василем у себе на батьківщині, в разі якщо «хай-тек» переможе у майбутньому поєдинку, що водночас не може не тішити команду українця.
Що ж, залишилася справа за малим, здолати африканського панчера й дорога до чемпіонських титулів знову відкрита. А ось чи буде так просто Ломі, як це припускають букмекери, виходячи із коефіцієнтів? Думається, що на перших порах певний ризик та нервозність відчуватимуться, але чим далі в глибокі води, тим перевага Василя все більше зростатиме і такому припущенню є ряд причин.
Торішній бій з Лопесом дав багато грунту для роздумів й водночас показав, що плани Ломаченка на бій можуть полетіти у тартарари, коли українця піддавлюють, зрізають кути, тобто двома словами не дозволяють йому працювати першим номером, але Річард точно не з таких. Працювати в манері Теофімо він не здатний. Представник Гани більш статичний, десь застоюється, у зв’язку з чим багато пропускає ударів в голову.
Ще одним мінусом Коммі є швидкість. Це стосується як ручної роботи, так і пересування на ногах. У цьому аспекті всебічно розвинений Ломаченко без проблем переграватиме й залишатиме в дурнях свого суперника, традиційно забігатиме за передню руку та завдаватиме ударів із сліпої зони. Висновок для андердога зі всього сказаного можна зробити лише один: єдиний шанс Річарда – це лакі-панч, в який віриться насилу.
З реального розвитку подій, розглянув би варіант із достроковим завершенням бою від «хай-тека». Стартові раунди підуть на розвідку, а з кожною наступною трихвилинкою (ближче до екватору) буде помітно, що Лома прораховує алгоритм дій свого суперника й починає підключати свій шалений темп та засипати тоннажем ударів.
Багато хто не вірив (і я в тому числі), що Василь упрацює в нокаут міцного японця, але наш козак спростував скептичні версії щодо сили свого удару. Нехай разової нокаутуючої плюхи в нього немає, однак в силі він явно додав.
Мабуть, що на тлі бляклих виступів решти топів найлегшої вагової, які обмежуються нудними перемогами на суддівських записках, Ломаченко здатен всім продемонструвати, хто тут головний. Зрубити ганця в першій половині навряд чи вдасться через його міцне підборіддя, а ось засипати кількістю й перетворити обличчя опонента на «пюре», з гематомами під обома очима – це по частині акерманця. Ставлю на тріумф нашого бійця приблизно з 8-го по 10-ий раунди. Удачі нам і Василю!