В ніч з суботи на неділю в Лас-Вегасі відбудеться довгоочікуване повернення в ринг аккерманця Василя Ломаченка, а його крупнокаліберний опонент з Японії покликаний стати справжньою перевіркою для українця перед черговим походом за всіма чотирма титулами.
Довгих вісім місяців пройшло з тих пір, як Лома зазнав сенсаційної поразки від Теофімо Лопеса одноголосним суддівським рішенням. Цікаво, що в динаміці здавалося, що вердикт був в цілому вірний (щоправда, не з тією різницею по раундам, що намалювали три пана), а ось на уповільненому перемотуванні, розбираючи кожну трихвилинку, картина випливає зовсім інша. Той же 12-ий раунд, який здавалося б безапеляційно пішов в скарбничку американцеві, за підсумком видався відносно рівним і більше точних ударів завдав саме Ломаченко.
Той бій справа минула і зараз першочергово постає питання щодо частоти травм «Хай-тека». Надто вже зачастили вони до нього в гості. Плече стало одним з факторів поразки Васі в жовтні, але крім цього є ще декілька моментів, які обов’язково варто згадати напередодні даного мегафайта.
Неозброєним оком помітно, що зі стрибком на одну вагову вище, Лома втратив в швидкості і фірмовій роботі на ногах, а також став просідати функціонально (знову таки 12-ий раунд в крайньому поєдинку тому наочний приклад) і це все в сукупності з його віком – 33 роки. Для легкої ваги це вже немало.
Мабуть, що габарити Накатані (перевага в зрості 12 см та в розмаху рук 14 см) – це головна проблема для аккерманця в майбутньому двобої. Японець вміло працює як на дистанції, так і в ближньому бою, при цьому має сильний разовий удар. Тільки ці факти вже насторожують. Такого рослого опонента у нашого співвітчизника в кар’єрі ще не було.
Вельми цікаво, що букмекери не бачать в японцеві серйозної загрози для українця. Даремно. Той, хто дивився поєдинки Накатані, повинен був помітити один важливий момент – це робота в клінчі з боку Масайоші, де він навалюється на менш габаритних суперників всією масою і таким чином вимотує тих.
Нокаутувати такого здорованя також буде вкрай важко. З держаком у японця все в повному порядку. Той же Вердехо так і не зміг добити Накатані після пари нокдаунів в першому і четвертому раундах, а двома роками раніше Лопес навіть й не подумував про дострокове завершення, перестрілявши Масайоші на дистанції та здобувши перемогу за очками.
Складно зрозуміти чому коєффіціент на нокаут від Васі просідає. Давайте візьмемо в якості прикладу Флойда Мейвезера, який також страждав від частих травм рук, кистей, зап’ястя і за підсумком в другій половині своєї кар’єри він повноцінно перебудувався під оборонну манеру, штампуючи одну за однією перемоги суддівськими рішеннями.
З тим віком, який зараз у Ломаченка і його травмонебезпечності, в бою важливо зберігати холоднокровність та не лізти на рожен, по можливості максимально убезпечити руки в цілості й схоронності. Василь зобов’язаний використовувати свій інтелект, багатофункціональний арсенал дій і досвід, в зв’язку з чим повна дистанція бачиться найбільш прийнятним варіантом, а з суддями нехай прибуде розсудливість та здоровий глузд.