Єврофорум і Кубок Америки на фінальній стадії. Залишилося зіграти по одному вирішальному матчу за золоті медалі, рівно як і не обійдемо стороною дуель за третє місце, котра за класикою проходить з більш високою результативністю в порівнянні з фінальними двобоями.
Канада – Уругвай
Відмінною рисою цьогорічного Кубка Америки є низька інтенсивність поєдинків. Дуель уругвайців і колумбійців тому наочний приклад, де у перших взагалі нічого не клеїлося в атаці всю першу половину, тоді як у другому таймі, в якому «чарруа» грали в чисельній більшості, запам’ятався лише епізод зі штангою у виконанні Луїса Суареса. В цілому, підопічні Марсело Б’єлси у півфіналі більше розчарували, ніж проявили різноманітність і креатив. Те, що трапилося після поєдинку, подібне не прикрашає спортсменів й Дарвіна Нуньєса зокрема.
Канаду можна назвати випадковим гостем в майбутньому протистоянні за третє місце. Зрозуміло, що умовна Бразилія перевершує за рівнем «кленових», але більш легша сітка дозволила Девісу і компанії опинитися там, де вони сьогодні є. Обидва поєдинки проти Аргентини у виконанні канадців були показовими. «Альбіселесте» двічі в ході турніру обеззброювали колектив Джессі Марша (2:0, 2:0), та й у дуелях з чилійцями, перуанцями і венесуельцями «Кенакс» попросту вдалося краще реалізувати свій шанс, з відсутністю будь-якого ігрового або ж статистичного домінування.
Як правило, ігри за бронзові медалі завжди несуть в собі нотку розконцентрації, так само як і мотивація збірних в матчах з подібним статусом залишає бажати кращого. Поєдинки за третє місце на тому ж чемпіонаті світу тому наочний доказ. Уругвай котирується явним фаворитом пари, причому крайня зустріч «чарруа» на турнірі дає розуміння того, що дана збірна підходить до останнього матчу на КА далеко не в кращому психологічному стані, чим цілком можуть скористатися Девіс, Девід і співтовариші. Принаймні ставити на успіх латиноамериканців за скромний коефіцієнт 1.6 точно було б не раціонально. Обмін голами після перерви ідеально вписується у сказане в попередніх абзацах.
Іспанія – Англія
Обидва півфінали пройшли під прапором результативного футболу. Насамперед це стосується перших таймів, де фіксувалися обміни голами, де іспанці несподівано швидко пропустили від французів, в той час як англійці вже на 7-й хвилині «горіли» в дуелі з Нідерландами, тоді як сам матч проти «помаранчевих» завершився суддівським скандалом (пенальті на Кейні). Якщо говорити про одинадцятиметровий і підсумок зустрічі між голландцями і британцями, все виглядає закономірно. По першому пункту була накладка, рівно як і тактично Саутгейт переграв Кумана. Заміни у фінальному відрізку від пана Гарета були несподіванкою для всіх.
Важко розцінити збірні у контексті переможця. За фактом можна знайти аргументи на користь перемоги обох команд. Іспанія сильніша за грою й структурно, що і доводила результатами у кожному матчі на форумі, тоді як Англія має два рівноцінні склади, перевищуючи піренейців за вартістю ростера у півтора рази, але при цьому тренер «трьох левів» ставить футбол, в якому нівелюються всі сильні сторони гравців атакуючої ланки. Той самий Фоден сам на себе не схожий у порівнянні з поточним сезоном АПЛ у складі «Ман Сіті» (найкращий гравець сезону 23/24), так само як і по черзі в кожній окремо взятій зустрічі випадають Беллінгем, Кейн і Сака.
Є величезні сумніви в тому, що у фіналі Англія зіграє розкуто перші 30 хвилин, як це було в поєдинку проти Нідерландів. Прагматик Саутгейт з перших секунд гратиме в те, що грав впродовж двох єврофорумів поспіль, насичуючи зони й намагаючись нівелювати усі сильні сторони атаки суперника (іспанців). Чи вдасться? Цілком, адже і піренейці здатні відіграти максимально акуратно, на прикладі другого тайму проти Франції, прихлопнувши «Ле Бльо» їхньою ж зброєю. Ставимо на обережний футбол з обох сторін, де не буде місця голам у перші 35 хвилин (у першій половині) ігрового часу.
Аргентина – Колумбія
Обидві збірні заслужено опинилися у фінальній битві. З Аргентиною в принципі не могло статися нічого поганого через легку сітку, хоча й довелося понервувати у серії пенальті з Еквадором, в той час як колумбійці пройшли перевірку на міцність в протистояннях з Бразилією та Уругваєм, де обох опонентів «кавники» перебивали як статистично, так і в цілому демонстрували більш якісніший футбол. У випадку з матчем проти «чарруа» Колумбія грала з позиції сили в першій половині (до вилучення Муньйоса), після чого організовано відзахищалася у другій 45-хвилинці.
При виборі ставки хотілося б сконцентрувати увагу на картках жовтого кольору з боку колумбійців. Як показав поєдинок з Уругваєм, з дисципліною на полі й поза нею у підопічних Нестора Лоренсо далеко все не ідеально. Те, що зробив Муньйос під завісу першого тайму – це було не професійно і не по-спортивному. Думається, пристрасті закипатимуть і у фіналі, де каталізатором порушень правил та гірчичників стане саме більш стилістично агресивна Колумбія, котра в ході турніру перебивала за фолами Коста-Рику (19:14), Бразилію (19:14) та Уругвай (13:11).
Якщо дивитися на історію протистоянь «альбіселесте» і «кавників», тенденція на користь карток жовтого кольору очевидна. Крайня дуель між майбутніми суперниками у лютому 2022-го завершилася з п’ятьма ж/к (3:2 за колумбійцями), тоді як в решті 8 матчах (починаючи з 2013-го) цифра гірчичників коливалася від 7 до 10 (4:6, 5:4, 3:4, 4:3, 4:4, 4:3, 5:3, 3:5). Що примітно, серед перелічених цифр кількість перемог Колумбії в плані попереджень налічує 8, при всього одній нічиї. Виходячи з наявних показників робимо сміливий висновок на користь опції жовтих з боку «Лос Кафетерос» («ІТБ2 3.5») за коефіцієнт 2.10.