До розгляду пропонуємо матчі 2-го туру Євро-2024, де по черзі побуваємо на «Альянц Арені» (Мюнхен), «Меркур Шпіль-Арені» (Дюссельдорф), «Сігнал Ідуна Парк» (Дортмунд) і «Рейн Енергі Штадіон» (Кельн).
Словенія – Сербія
Серби не змінилися порівняно з відбірним циклом від слова взагалі. Все та ж беззубість і прямолінійність в атаці, не вміння атакувати через центр, фланги не працюють, головні нападники в особі Мітровича і Влаховича попросту не сумісні в одній команді (відсутність взаєморозуміння), а головний мінус всього цього «потенціалу» збірної – головний тренер в особі Драгана Стойковича, котрий за час своєї роботи не привніс жодної ідеї (банальна відсутність стилю). Вірогідність того, що балканці повторять результат крайнього мундіалю в Катарі вкрай висока.
Словенці навпроти продемонстрували характер, в одну хвіртку програвши першу половину данцям й повноцінно увімкнувшись після перерви, зумівши не лише вирвати нічию, а й мати шанси здобути сенсаційну звитягу (підсумкові 1:1). Примітно, що пресинг скандинавів перестав працювати, коли балканці заграли в більш інтенсивному режимі. Нехай Словенія і поступалася за кількістю атак, але в плані гостроти моментів Шешко і компанія були на рівних з «динамітом». Духовитості колективу Матяжа Кека не позичати, як і вмінню вичавлювати максимум з гри другим номером.
Головним аспектом в ігровому стилі Словенії є вміння знижувати інтенсивність матчу, де суперник безрезультативно контролює м’яч в середні поля й на підступах до карного майданчика балканських «хлопців». Враховуючи проблеми з креативом атаки сербів, є всі підстави вважати, що фаворит «битиметься головою об стіну» в спробах розтягнути ешелонований і організований захист андердога. У зв’язку з цим не зрозумілі коефіцієнти букмекерів, котрі бачать явним фаворитом Митровича і співтоваришів. Висновок із вищесказаного напрошується на користь відсоток володіння м’ячем – низ словенців.
Словаччина – Україна
Не підібрати слова до побаченого 17-го числа. «Жовто-сині» виступили найгірше на форумі у стартовому турі, при цьому порівняння з Шотландією тут буде недоречно. «Скотти» грали проти одного із фаворитів форуму, у його ж лігві, в матчі-відкриття, тоді як підопічним Реброва протистояв класичний середняк континенту. Тут навіть річ не в тому, що Румунія зіграла організовано й зуміла перекрити кисень українцям на всіх фронтах. Питання, що з настроєм у нашої збірної. Склалося чітке враження, що психологічно Судаков и компанія не готові до великого форуму.
Що ще впало в очі, так це перший удар України в площину воріт румунів, котрий стався на 76-й хвилині, тоді як результат – 2 удари в рамку суперника з боку «жовто-синіх», при 0.55 xG. Наявна статистика не може не жахати. Зрозуміло, прийдешній поєдинок – ще те психологічне потрясіння для гравців нашої збірної, котре може як увігнати в ступор на два наступні матчі, так і навпаки – мобілізувати й включитися. Ризикнемо припустити, що станеться саме другий варіант. Кадровий ресурс поряд з потенціалом нікуди не ділись, плюс Ребров зарекомендував себе як тактично гнучкий тренер.
Словаки не безгрішні в обороні, що й довів матч проти Бельгії, котра втратила чотири гарні можливості відзначитися результативною дією, награвши на два голи за метрикою xG. Україна має грати з позиції сили у конкретно взятій зустрічі. Відступати вже нема куди. Актуальна лише гра ва-банк, ставлячи на кін все, адже у разі не виграшу складно буде розраховувати на три бали у заключному турі проти однієї з найсильніших збірних Європи в особі бельгійців. Віримо, що Реброву вдасться перебудувати гру тактично, повернути гравцям колишню впевненість й привести нашу збірну до заповітної вікторії. Чекаємо куди більш виразного виступу групи атаки, а значить є сенс зупинити вибір на кількості ударів «жовто-синіх» в площину.
Туреччина – Португалія
«Селесао» мали величезну статистичну перевагу на чехами, але в той же час вимучати перемогу вдалося лише у компенсований арбітром час (2:1).
Турки провели не менш енерговитратний поєдинок проти Грузії, дотиснувши «хрестоносців» в середині другого тайму й поставивши крапку на 7 компенсованій хвилині.
Раніше суперники зустрічалися між собою у стиковому матчі до ЧС-2022, де «європейські бразильці» забили два м’ячі ще до перерви, тоді як остаточно закріпити успіх вдалося після голу Нунеса на 90+4 (підсумкові 3:1).
Перші тури продемонстрували високий атакуючий потенціал з боку обох команд і якщо Туреччина забила все, що мала забивати, то Португалія могла оформляти куди більше, ніж скромні два голи.
Враховуючи те, що в офіційних зустрічах португальці мають стовідсотковий показник перемог у очних дуелях проти турків, робимо ставку на користь не програшу фаворита з урахуванням загального верхового тоталу.
Бельгія – Румунія
Результати групи Е стали головною сенсацією першого туру, де два основні фаворити квартету (Бельгія, Україна) поступилися міцним середнякам (Словаччина, Румунія) – 0:3 і 0:1 відповідно.
У 21-му столітті майбутні суперники зустрічалися виключно у контрольних поєдинках, в той час як єдині два офіційні поєдинки між бельгійцями і румунами відбулися в рамках кваліфікації на ЧС-1994, де збірні обмінялися домашніми перемогами (2:1, 1:0).
По першому туру можна відзначити те, що «червоним дияволам» катастрофічно не щастило в завершальній фазі атак, в той час як румуни продемонстрували високу організацію гри і дисципліну.
У дуелі з Бельгією румуни не матимуть стільки вільного простору в центрі поля, як це було проти України (два забиті м’ячі дальніми ударами). Бельгія гранично мотивована після сенсаційного фіаско, а значить намагатиметься зіграти на нуль в обороні, виключивши ризики після того, як вийде вперед у рахунку.
Найоптимальнішою опцією в прематчі бачиться успіх підопічних Тедеско за умови низового тоталу 4.5. Румунія вже перевиконала свою програму результативності, тоді як Бельгія зробить все можливе, аби не повторити результат зразка мундіалю 2022.