У найближчі дві доби завітаємо до Бухареста і Клужа, де розглянемо заключні матчі групового етапу в квартетах В та D. З очікуваннями від усіх чотирьох пар ділимося нижче.
Іспанія U21 – Україна U21
«Жовто-синя» дружина робитиме ставку на гру другим номером, з розрахунком на швидкий перехід із оборони в атаку. Ресурси для цього є. Той же найдорожчий гравець турніру Михайло Мудрик (€50.00 млн) поодинці може доставити масу проблем обороні «Фурії». При цьому не будемо забувати і про героїв попередніх матчів в стані України – Кащука, Бондаренка, Судакова.
Склад у іспанців більш рівній, якщо дивитися на всі лінії в цілому. На відміну від української збірної, «червона фурія» має більш якісну оборону. Єдине питання полягає в достатку мотивації Іспанії перед іграми ¼-ї фіналу. Чи важливе перше місце для підопічних Денія? Думається, що грати чи то проти Франції, чи проти Італії, за великим рахунком, різниці великої немає.
З точки зору переможця зустрічі, матч може скластися як завгодно. Жодної однозначності в цьому плані, тоді як в плані статистики, прийнятною опцією бачиться відсоток контролю м’яча. Для «Фурії» властиво тотально перевершувати суперників у відсотковому співвідношенні володіння снаряда. З тими ж хорватами, ведучи в рахунку з 1-ї хвилини, іспанці контролювали м’яч 61% в 1-му таймі, після чого відсоток очікувано знизився. Проти румунів так і зовсім відмітка зупинилася на позначці 75.
«Жовто-сині» впевнені в собі, дисципліновані, з вмінням терпіти й вичікувати свій момент. З огляду з вищенаведеного, імовірність того, що українці контролюватимуть снаряд менш ніж 40% проти збірної, котра показує один із найвищих відсоткових показників у світі за даним ігровим елементом, є вкрай високою.
Хорватія U21 – Румунія U21
Обидві збірні вилетіли з турніру після двох стартових поразок від України та Іспанії. Румунів взагалі можна сміливо назвати найслабшою командою турніру, котра дозволяє в достатку створювати моменти біля власних воріт. Наприклад, українці могли й повинні були забивати куди більше одного м’яча, про що виразно свідчить метрика xG, в той час як іспанці задавили господарку турніру інтенсивність у другій половині, по перерві відвантаживши тим три м’ячі (3:0).
Що стосується балканської збірної, то вже перед стартом форуму у «шашкових» відбулося рокірування на тренерському містку. Тобто при новому наставнику в особі Драгана Скочича Хорватія не зіграла жодного матчу напередодні Євро-2023. Не дивно, що ми бачимо подібні результати збірної у перших двох турах, без забитих м’ячів з їхнього боку.
У поєдинку, де мотиваційний фактор відсутній від слова зовсім, є сенс дивитися у бік забитих м’ячів. Обидві збірні відіграли на нуль в атаці у стартових зустрічах, при цьому виглядаючи доволі беззубо стосовно творення й креативу в фінальній фазі атакувальних дій. Наразі ж має місце бути розконцентрація на останньому рубежі. Грати в закритому стилі немає сенсу, в той час як наостанок перемогти горітимуть бажанням обидві сторони.
Італія U21 – Норвегія U21
Із заголовками «Італія мало не зганьбилась у другому таймі проти Швейцарії», вийшли журналістські статті. Й справді, «Скуадра Адзурра» вийшла зовсім іншою на другий тайм проти «Наті», заздалегідь повіривши у власну перемогу після 3:0 в першій половині, відійшовши у глуху оборону й завдавши лише одного удару в площину за 45 хвилин. Загалом, справедливо буде сказано, що італійці дивом взяли три бали.
Норвежці зазнали фіаско від французів у другому турі й відтепер мають лише теоретичні шанси на путівку до ¼-ї фіналу. Тобто, скандинавам необхідно брати три пункти в майбутньому поєдинку й розраховувати на поразку швейцарців у грі проти невмотивованих «Ле Бльо». У подібний розклад віриться важко, оглядаючись на якість гри аутсайдера квартету.
Щодо оборони скандинави, вкрай слабко вона виглядала у грі проти Швейцарії, тоді як у другому турі багато в чому все залежало від бажання Франції, котра включилася лише у другій половині, здобувши прагматичну вікторію (1:0). Італія ж повинна зробити висновки після провальної другої сорокап’ятихвилинки крайнього протистояння. Класу та індивідуальної майстерності у «Скуадри» явно по-більше буде, а значить є сенс придивитися до забитих м’ячів з боку фаворита.
Швейцарія U21 – Франція U21
«Гальські півні» не грають на максимумі, проводячи зустрічі на половину своїх можливостей. Так було в крайньому турі проти Норвегії, де перша половина пройшла без моментів з обох сторін, в той час як у другому таймі фаворит очікувано включився й дотиснув скандинавів (1:0). Проти італійців «Ле Бльо» ледь не поплатились за свою прагматичність після 60-ї хвилини, ледь втримавши мінімальну перевагу.
Як показав другий тайм проти «Скуадри Адзурри», у швейцарців вистачає класу нав’язати конкуренцію головним фаворитам квартету. Нехай ростер збірної і складається із гравців місцевого чемпіонату, швейцарський футбол наразі як мінімум на рівні міцного середняку континенту. Поза сумнівами, дати бій невмотивованій Франції колектив Патріка Рахмена здатний.
Швейцарію не назвати збірною з якісною обороною. Їм забивали норвежці й тричі італійці (у першій половині). Майже напевно попереду свого доб’ється і Франція, при цьому, з урахуванням більш вищого мотиваційного фактора, не повинна підкачати і передня лінія «Наті». Якщо говорити мовою ставок, то висока ймовірність того, що в обох половинах варто чекати на забиті м’ячі, не вказуючи результативність конкретної зі сторін.