Найближчого тижня на нас чекають матчі відбірного циклу на Євро-2024, в той час як триденний марафон розпишемо маршрутом Ейндховен – Париж – Рієка – Вроцлав. Стартуємо з традиційним побажанням удачі!
Нідерланди – Греція
«Летючі голландці» розчаровують на старті кваліфаю. Французи «зрівняли із землею» «помаранчевих», тоді як у домашньому матчі проти Гібралтару підопічні Кумана вийшли «відбути номер», у завершальній фазі атаки тринькаючи момент за моментом. Тільки вдумайтеся, граючи в чисельній більшості половину матчу, при показниках ударів 49:0, Нідерланди змогли забити всього три м’ячі і це проти найслабшої збірної на континенті.
Проти Греції у господарів буде два бонуси: 1) дискваліфікація центрбека (лідера захисту) Константіноса Мавропаноса; 2) страж воріт «еллінів» без ігрової практики в особі Одіссеаса Влаходімоса, котрий востаннє потрапляв у заявку на гру 14-го серпня, тоді як у єдиному матчі сезону за «Бенфіку» він отримав три «плюхи» від «Боавішти» (2:3).
Нідерланди провалилися у Лізі націй на початку літньої кампанії. У випадку невдачі проти Греції, для Кумана все може закінчитися в найкоротші терміни, а враховуючи проблеми в атакуючій фазі в перших двох турах, розтягнути та знайти шпарину в захисті андердога буде завданням не з легких. Сідати низько в обороні, з поодинокими випадами попереду – це про греків. Саме в такому стилі вони і зіграють в Ейндховені.
Але… пригадуючи вищесказане стосовно проблем гостей на останньому рубежі і в лінії захисту, все ж таки акцент будемо робити на користь результативності «помаранчевих». Робочим варіантом бачиться опція «П1 + верх за тоталом м’ячів 1,5».
Франція – Ірландія
«Ле Бльо» – одна з найстабільніших збірних світу в плані талановитого ростера. У 2018-му французам не було рівних на чемпіонаті світу, у 2022-му підопічні Дешама були близькі захистити титул, а тут і зараз віце-чемпіони світу впевнено крокують на Євро-2024. Після перемог над Нідерландами (4:0) і Грецією (1:0), ті матчі, що залишилося зіграти у відборі, для даної збірної – всього лише формальність.
Ірландці суттєво не змінюються не перший рік. Головний нападник в особі Евана Фергюсона травмований, а інші напи банально не тягнуть грати на високому рівні. Межа цієї збірної – ліга С у Лізі націй й не більше того.
Що може запропонувати Ірландія у нинішній варіації складу? Взагалі нічого. Сучасні французи мають все, аби «катком» проїхатися по колективу Стівена Кенні. Якщо на полях Дубліна «гальські півні» й зазнали часткових проблем з обороною «зеленої армії» (1:0), то на «Парк де Пренс» пануватиме зовсім інша атмосфера.
Згадайте, що було з Нідерландами в перші 20 хвилин ігрового часу (3:0). Аби почати забивати ірландцям, Франції достатньо й половини того настрою, з яким вона виходила на «помаранчевих». Опція із забитими м’ячами фаворита в обох половинах – те, що нам треба.
Хорватія – Латвія
Пара, де результат не викликає питань, як і одна із найоптимальніших опцій лежить на поверхні. Втративши очки з Уельсом у домашніх стінах, «картаті» наразі йдуть на третій сходинці, маючи гру в запасі перед другою Вірменією й на два матча менше в порівнянні з лідируючою Туреччиною, котру балканці переграли у Бурсі (2:0).
З більшою часткою ймовірністю, перемога у майбутній зустрічі виводить Хорватію на другий рядок, тоді як турки майже напевно вирішать усі питання в домашній обстановці проти вірменів. Те, що балканці в сьогоденні мають оптимально злагоджений ростер, наочно продемонстрував плей-оф Ліги націй в рамках літньої кампанії, де «шашкові» були близькі до завоювання золота, поступившись іспанцям у серії післяматчевих пенальті, а у півфіналі був подоланий бар’єр у вигляді Нідерландів (господарів турніру).
Латишам банально не вистачає індивідуальної майстерності, терпіння та витримки здобувати очки проти збірних калібру Туреччини, якій вони поступилися на 90+5 (2:3), так само як і прибалти втратили нічию у компенсований час проти Вірменії (0:1).
У 21-му столітті Хорватія перегравала Латвію у всіх чотирьох випадках (2:0, 3:0, 1:0, 4:1). Має статися щось екстраординарне, аби у безпосередньо взятому поєдинку наявна тенденція обірвалася. Балканці перегризуть латишів у центрі поля, без проблем доставляючи снаряд у фінальну третину, де досвідчена атакуюча ланка на чолі з Влашичем доведе справу до забитих м’ячів.
Україна – Англія
Зустріч у березні на «Уемблі» продемонструвала колосальну різницю між британцями та «жовто-синьою» дружиною. Нехай на той момент Україна не мала повноцінного тренера (Ротань в якості в.о.), Англія досягла прийнятного результату граючи відсотків на 30% своїх можливостей, вийшовши на ту ж другу половину без належного азарту й настрою, зберігши гандикап у два м’ячі після першого тайму.
Що має кардинально зміниться наразі? Насамперед поява на тренерському містку Сергія Реброва поступово має вносити свій позитивний імпульс до ігрового процесу. Можна сказати, що українці продемонстрували вкрай непереконливий футбол проти Мальти (вікторія 1:0), але водночас при якому коучі можна згадати камбек на характері у гостьовому поєдинку проти міцного середняка континенту (йдеться про Північну Македонію)?
Ребров проявив своє вміння виходити з кризових положень, вносячи точкові корективи в гру завдяки вірним замінам і вірно підібраним словам у роздягальні. Характер переможця у Сергія Станіславовича нікуди не подіти й не відняти.
Колись у далекому 2009-му Україна змогла скористатися тим, що Англія завчасно вирішила всі питання з виходом на ЧС-2010, перегравши «трьох левів» у Дніпрі (1:0) й залишивши за бортом хорватів. Чому б зараз не повторити той самий трюк з італійцями, котрі останнім часом люблять відпочити від футболу (мінус два чемпіонати світу поспіль). У всякому випадку повірити в забитий м’яч від «жовто-синіх» варто. За останні роки французів (2:0), португальців (2:1), сербів (5:0) обігравали. Зможемо і зараз показати гідну гру!