У дводенному марафоні четвертого туру відбіркового циклу розберемо зустрічі у Трнаві, Хельсінкі, Осло і Глазго. Традиційно зануримося у світ статистики, так само як і не оминемо опції за бігмаркетами. Пристібаємо ремені й помчали!
Україна – Мальта
Сергій Ребров з першої ж офіційної зустрічі продемонстрував свій тренерський хист, після приреченого першого тайму, у повному спокої зумівши підібрати необхідні слова й здійснивши вірні заміни. «Жовто-сині» продемонстрували характер, що не може не давати приводу для оптимізму в боротьбі за другу путівку на Євро.
Мальтійці поки що виключно програють, по черзі поступившись македонцям, італійцям та англійцям. У випадку з Північною Македонією, у карлика був невеликий шанс зачепитися за очки, де за підсумком все завершилося мінімальним фіаско андердога (1:2).
Україна зобов’язана брати три бали, але водночас заграти різницю у три м’ячі на користь підопічних Реброва бажання немає. Все упирається у фізичні кондиції нашої збірної. В той же час є сенс розглянути опцію офсайдів, де Мальта в середньому за крайніх 20 ігор ловить атаку суперника в положення поза грою 2,2 рази за матч, при цьому самі «Іоаніти» забігають у дану пастку 1,55 разів.
Передня ланка української дружини лише за останні чотири поєдинки бувала 15 разів в офсайдному положенні, що дає привід говорити про перемогу «жовто-синіх» за даним ігровим елементом у майбутній зустрічі.
Фінляндія – Сан-Марино
У групі Н інтрига за дві путівки на форум буде точитися до останнього туру, виходячи зі статусу всіх учасників квартету й нинішнього положення місць. Відразу чотири збірні мають однакову кількість балів після стартових трьох турів – Данія, Казахстан, Словенія та Фінляндія (всі по 6).
На європейському континенті Сан-Марино може на рівних змагатися лише з однією збірною – Гібралтаром. Від топів та середняків європейського футболу дана збірна «відгрібає по повній». Що казати, якщо навіть на тлі Казахстану в рідних пенатах «Серенісіма» виглядають «хлопчиками для биття» (0:3).
З огляду на конкуренцію у верхній частині турнірної таблиці, Фінляндії необхідна не просто перемога, а розгром, аби у разі рівності балів на фінішній прямій мати запас забитих м’ячів. На полях «Суомі» крайня очна дуель між майбутніми суперниками відбулася у далекому 2010-му, коли фіни не залишили «каменю на камені» від «біло-блакитних» (8:0). Чекаємо щонайменше половини забитих від фаворита порівняно з вищенаведеним матчем.
Норвегія – Кіпр
Скандинави дивом примудрилися втратити перемогу над Шотландією в крайньому домашньому поєдинку третього туру. Після годину ігрового часу норвежці вели в рахунку завдяки реалізованому пенальті Холанда, тоді як протягом трьох хвилин (з 87-ї по 89-ту) «кельти» змогли перевернути хід гри «з ніг на голову», здобувши несподівані три бали й закріпивши лідерство в підгрупі (9 очок).
Стосовно кіпріотів, то в квартеті А дана збірна вважається очевидним аутсайдером й постачальником очок. Крайнє домашнє фіаско від Грузії виступає в якості наочного тому прикладу (1:2), в той час як у стартовому матчі відбору Кіпр без шансів програв у гостях Шотландії (0:3). Кадровий потенціал нинішньої команди не дозволяє нав’язати боротьбу хоч комусь з чотирьох суперників по групі.
Після невдачі з прямим конкурентом у боротьбі за путівку на форум, шанси Норвегії можна прирівнювати до нуля вже за підсумками трьох ігор. Тим не менш опускати голову ніхто не стане. Холанд, Едегор, Серлот і співтовариші повинні закривати образливу поразку переконливою звитягою. З наявним атакуючим потенціалом, у майбутньому протистоянні господарі можуть довести рахунок до непристойного.
Шотландія – Грузія
У Глазго шотландці виглядають нестримно. Навіть майбутній переможець Ліги націй в особі Іспанії виглядав на тлі «кельтів» безідейним середняком, при цьому вельми нелогічний успіх над норвежцями лише додасть впевненості в собі й моральних сил британській збірній. Перемога підопічних Кларка над закавказцями в майбутній зустрічі фактично гарантує скоттам пряму путівку до Німеччини.
На дистанції шанси грузинів зачепитися за другий рядок у підгрупі виглядають низькими, але це не означає, що Кварацхелія і Ко не «поп’ють крові» у більш іменитих опонентів. Прийдешній поєдинок не повинен стати винятком. Останнім часом Грузія зробила відчутний крок вперед в плані прогресу, що дає привід говорити про нав’язування конкуренції більш статусному супернику в найближчу добу.
На сьогодні «кельтів» та «хрестоносців» поки що можна сприймати як потенційних конкурентів. Грузинам у жодному разі не можна програвати прийдешній матч, адже тоді вони прирікають себе на втрату другого місця, а Шотландія фактично стане для них недосяжною. Майже напевно від майбутнього поєдинку варто чекати на емоції поряд з силовим футболом. Наприклад, три дні тому, у грі в Осло з ще одним конкурентом, скотти одноосібно отримали 4 гірчичники.