Розбираємо матчі шостого туру відбірного циклу на Євро-2024, в той час як наш новий маршрут розпишемо наступним чином: Тірана – Афіни – Братислава – Мілан. Традиційно будемо міксувати статистичні викладки з опціями результативності. Насамкінець, збірним побажаємо удачі (команді Реброва насамперед) й тільки вперед!
Албанія – Польща
У відборі на Євро-2016 албанці створили подвиг, залишивши позаду себе Данію і з другого рядка кваліфікувавшись на історичний для себе форум до Франції. Ось і зараз у «гірських орлів» замаячила реальна можливість здобути путівку до головного турніру на континенті. Майбутня домашня гра проти прямого конкурента в особі Польщі буде однією з визначальних у нинішньому відбірному циклі.
У другому турі Албанія невдало з’їздила до Варшави, мінімально поступившись «білим орлам» (0:1). По грі рахунок на табло закономірний. Поляки володіли перевагою у першій половині, яку вдалося матеріалізувати в забитий м’яч Кароля Свідерського, але особливу увагу варто приділити традиційній наявності карток жовтого кольору.
Словенський арбітр Вінчич того вечора показав 5 гірчичників при 16 підсумкових фолах. Наприклад, цей же суддя у вчорашній грі румунів і ізраїльтян діставав жовту лише чотири рази при значно більшій інтенсивності порушень (27). Тобто, в даній парі варто чекати традиційної наявності силового футболу, з жорсткими стиками, де навіть відносно лояльні рефері змушені гасити пристрасті попередженнями.
Арбітра майбутньої зустрічі з Іспанії в особі Хосе Санчеса Мартінеса можна сміливо віднести до суворих, де в минулій першості Ла Ліги його середній показник ж/к становив цифру 5,42 (19 ігор – 103 жовтих, 5 червоних). У відборі на ЧС-2022, в очних дуелях між поляками та албанцями двічі фіксувалися дзеркальні показники за жовтими – 7, 7, рівно як і статус майбутнього поєдинку цілком підпадає під те, аби ми стали свідками підвищеної частоти гірчичників.
Греція – Гібралтар
В історії футбольного Гібралтару ще не було такого, аби у всіх чотирьох стартових матчах проходив плюсовий гандикап на «п’ятдесят четвертих» і, що ще більш унікальне, абсолютно всі поєдинки завершилися з однаковим рахунком – 0:3. На перший погляд, чимось не чистим бачиться подібна тенденція, де проти карлика що Франція з Нідерландами, що і греки і ірландцями, відіграють на дзеркальному рівні.
Чи не настав час обрушити магічні 3:0? Якщо ми говоримо про зміну рахунку в майбутній зустрічі, то полях Афін це явно буде не 2:0. Тобто голів цього разу має бути більше трьох, так само як і варто чекати першого взяття «ТБ» за участю Гібралтару, котрий з відбору у відбір обов’язково отримує пачку м’ячів від суперників – від 4 до 7. Наприклад, Нідерланди, Туреччина і Норвегія наприкінці попередньої кваліфікації на великий форум відвантажували Гібралтару 6, 6 та 5 голів відповідно.
Турнірне становище зобов’язує греків забивати якнайбільше. Перед стартом шостого туру «елліни» мають рівність балів із «помаранчевими» (по 6). Як бачимо, про мотивацію підопічних Пойєта вкотре говорити не доводиться. У першому колі на «Ештадіу Алгарве» Греція наколотила три десятки ударів, де в середньому гол траплявся на 10-й удар. У домашніх стінах цифри лише зростуть.
Словаччина – Ліхтенштейн
У першому колі на «Рейнпарк Штадіон» у Вадуці словаки мали колосальну ігрову перевагу, але 22 удари по воротах Ліхтенштейна трансформувалися лише в один забитий м’яч. На цей раз, у домашніх стінах в Братиславі, з реалізацією у «соколів» справи мають піти на виправлення. Занадто багато мінімальних перемог в іграх проти карликових держав в даній підгрупі й тенденція десь вже має змінюватися у бік мінусових гандикапів.
Згадаймо, як стартував Ліхтенштейн у нинішньому відборі – гостьове фіаско від Португалії (0:4) й тотальний домашній розгром від Ісландії (0:7), при тому, що у «вікінгів» ще й фіксувалися скасування забитих м’ячів. Далі послідувала виїзна поразка від Люксембурга (0:2), вищезгадана від Словаччини (0:1), а трьома днями раніше (8.09.23) колектив Рене Паурича капітулював у Боснії (1:2).
Мотивація Словаччини після домашньої невдачі з Португалією зашкалює, адже головний конкурент за другу путівку в особі Люксембургу зрівнявся за очками із «соколами» (по 10). Цілком можливо, що за підсумками відбору у даних суперників буде рівність балів, де доведеться рахувати різницю забитих/пропущених, а значить Ліхтенштейн приїде до Братислави виймати цілий візок м’ячів із власних воріт. На умовні 4:0 (5:0), прийдешня гра тягне.
Італія – Україна
У дуелі проти лідера групи англійців підопічні Сергія Реброва продемонстрували самовіддачу, компактність, дисципліну, характер. Єдина лінія, яку є за що покритикувати – це напад. Складалося враження, що нам можна взагалі грати без номінальних форвардів. Яремчук та Довбик не приносили жодної користі. Слабкий виступ продемонстрував і Георгій Судаков. А ось захист, середня ланка і наш непробивний стовп Бущан – тільки оплески. Жора як завжди тягнув все що міг. Один тільки постріл Сака у другій половині чого вартий.
«Скуадра Адзурра» на чолі з новоспеченим коучем Спаллетті встигла втратити перші очки. Північна Македонія виступає в якості такого собі криптоніта для італійців. Балканці вже позбавили «лазурну команду» мундіалю, а тепер ще й підвищують шанси збірної України на завоювання другої путівки на Євро від групи С. Та й загалом, дивлячись на склад Італія – це далеко не та збірна за своїм рівнем, котра два роки тому брала трофей на форумі. Грати й брати очки з цими італійцями можна і потрібно.
Стартова тактика Реброва буде гранично зрозуміла – витримати тиск у перші півгодини, а далі можна спробувати здивувати суперника контратаками. У здібності Мудрика і Циганкова втекти у швидкий сольний прохід варто вірити. У Лізі націй Віктор вже якось забивав переможний м’яч у ворота іспанців, де дива у рамці творив Бущан. Можна й повторити.
Стосовно ставки, все банально просто. Навали від італійців не уникнути. Намагатимуться розтягнути нашу оборону з підключенням флангів, що неминуче призведе до підвищеної частоти підходів до кутового прапорця. Не виключено, що «Скуадра» одноосібно проб’є двозначну цифру за даним ігровим елементом.