Двома днями раніше були зіграні всі 25 матчів першого туру відбіркового циклу. Традиційно, без несподіванок не обійшлося і в той же час з’явився певний грунт для роздумів, на підставі якого ми й зробимо певні висновки. То ж поїхали …
Нідерланди – Латвія
Що можна сказати про гру в Стамбулі? Позамежний коефіцієнт везіння у турків свою справу зробив. Три удари, з низ усі три в площину і всі голи – ось такий був початок другого тайму. Позначилася й відсутність системи ВАР, коли в кінцівці першої половини не був зарахований м’яч голландців, а за рахунку 0:0 англієць Олівер не поставив пенальті в ворота Туреччини за гру рукою.
Голландці абсолютно не заслуговували на поразку ні в першому таймі, ні за підсумком всієї зустрічі. Найближчий графік ігор у «Помаранчевих» легше не придумати і конкретно в поєдинку на «Йохан Кройфф Арені» підопічні де Бура візьмуться за справу з перших секунд, аби не допустити повторення ситуації дводенної давності. По-хорошому, спортивна злість також має місце бути.
Збірна Латвії особливого представлення не потребує. На тижні, чорногорці вирвали заслужену вікторію в лігві «Червоно-білих», дотиснувши тих за рахунок високої інтенсивності та безперервного напору в другій половині. Закрадається впевненість в тому, що в протистоянні з «Летючими голландцями» оборона латишів довго не протягне і від застосованого на них тиску затріщить по швам досить швидко. Вангую два взяття воріт від господарів вже в стартові 45 хвилин.
Норвегія – Туреччина
Якщо у випадку з «Місячними зірками» був присутній фарт в плані реалізації моментів, то скандинави в грі проти Гібралтару своє недозабивали. Зрозуміло, що в матчах проти карликових суперників не той настрій, десь дається взнаки нестача концентрації, звідси і випливає розбазарювання величезної кількості можливостей відзначитися. У грі з командою Гюнеша буде все по іншому й битва нас очікує знатна.
На що хотілося б звернути увагу, так це стиль гри номінальних гостей. У матчі з тими ж Нідерландами, коли м’яч перебував на половині поля Туреччини, силовий футбол останніх відразу ж давав про себе знати. Найменше просування в бік воріт Чакира присікалося фолом і рефері був змушений карати за подібну агресію. П’ять жовтих було роздано тільки в бік турків.
Зупиняти технічну передню лінію норвежців доведеться тим же методом. Контактна манера гри в принципі очікується з обох сторін. Норвегія порушує правила також в досить великій кількості, а іспанський арбітр Алехандро Ернандес в Прімері нагороджує футболістів гірчичником за подібну грубість відразу ж, без докорів сумління. Принаймні, статус найбільш суворого судді в Іспанії він має (5.43 ж/к в середньому).
Казахстан – Франція
Вже з першого туру лідерство «Гальських півнів» в підгрупі поставлено під сумнів. Практично нічого не створивши попереду, українська дружина взяла один бал завдяки рикошету. Не сказав би, що такий результат виглядає сенсацією. Швидше більш доцільно підходить слово несподіванка. Яка ж повинна бути реакція чемпіонів світу на вже доконаний факт? Негайна, не інакше.
В осінній частині Ліги націй казахи неприємно здивували своєю грою, а точніше її відсутністю. Програли все під чисту, безапеляційно зайнявши останню сходинку в групі з білорусами, литовцями та албанцями. На минулому відборі в протистояннях з лідерами в особі Бельгії та Росії абсолютно нічого не створювали в атаці, програвши всі чотири зустрічі з загальним рахунком 0:10.
Навіть не знаю, що має статися, аби Казахстан примудрився відстояти свої ворота в недоторканності (про забиті голи з їхнього боку мова взагалі не йде). У підопічних Дешама попереду непростий виїзд до Сараєво, але за великим рахунком, Франція має таку глибину складу, що будь то основа або резерв, зробити комфортний результат в конкретно взятому поєдинку для них не повинно складати особливих труднощів. Чекаю від «Трибарвних» щось в районі трьох забитих.
Україна – Фінляндія
На «Стад де Франс» Україна в черговий раз проявила свою непоступливість. Будь то чемпіони Європи або світу, команді Шевченко вдається досягати необхідного. Португальців на чолі з Роналду вдалося залишити позаду, так чому б й не провернути те ж саме і з діючим гегемоном в нинішньому відборі. Як бачимо, ресурси та тактична гнучкість у коуча «Синьо-жовтих» для цього є.
За фінами складається враження, що їхній козир, яким була надійність в оборонних порядках, почав давати збій. У цьому плані показовим став другий тайм проти боснійців. Якось незвично багато сумбуру і непорозуміння в діях гравців збірної Фінляндії, чим і користувалися балканці. Більш того, успіх Боснії в тій зустрічі виглядав би більш закономірним, ніж підсумкова мирова.
Як би там не було, а Україні варто готуватися до вкрай важкого двобою. Мабуть, що ще в одній ставці буду робити акцент на кількості попереджень. Не сказати, що фіни відносяться до числа грубих збірних. Швидше, коли того вимагає ситуація, вони вміють діяти жорстко, в силовій манері. На тижні як раз це ми і бачили.
Також пригадуючи, чотирма роками раніше, в очних поєдинках з Суомі був двічі зафіксований верх за картками. Ще один фактор – це рефері прийдешнього матчу в особі румуна Іштвана Ковача і його середній показник більше п’яти жовтих за зустріч. У поєдинку між потенційними суперниками в боротьбі за другу позицію в групі, на чотири жовтих при даному арбітрі розраховувати можна.