Перед тим, як матчі відбіркового циклу підуть на тривалу перерву в п’ять місяців, на нас чекає захоплюючий третій тур. Втретє не обійдемо стороною зустріч за участю «Летючих голландців», повіримо в Холланда і Ко, а також не залишимо осторонь протистояння на «Олімпійському» та «Олімпіко».
Гібралтар – Нідерланди
Сказати, що де Бур не виправдовує покладених на нього очікувань – всерівно, що нічого не сказати. За своєю структурою «Помаранчеві» на сьогодні виглядають вразливо в обороні. Недостача в складі Ван Дейка досить відчутна, але в той же час, приділяти час помилкам на задній лінії в прийдешньому поєдинку не варто. У грі проти однієї з найслабших збірних на планеті говорити треба виключно про рівень взаємодії попереду.
Після зіграних двох матчів з турками та латишами, передню лінію Нідерландів можна описати одним словом – марнотрати. Якщо в першому турі, при банальному невезінні в завершальній фазі атаки на загальний результат істотно вплинула й неадекватність суддівських рішень, то в Амстердамі був присутній виключно не фарт. У першій половині по-снайперські обстрілювали поперечину, в другій – вхід пішли штанги (десь виручав і страж воріт).
Вважаю, що свій ліміт невдач попереду голландці вичерпали. Аби обернути ситуацію з забитими м’ячами в позитивне русло, більш підходящого опонента в особі Гібралтару не знайти на всій земній кулі. Депай і компанія не мають права ще й з такою опозицією штампувати немислиму кількість ударів та при цьому не відвантажувати фуру голів. Деклас почнеться зі стартового свистка, а в другій сорокап’ятихвилинці, коли різниця в рахунку досягне непристойних розмірів, карлик цілком може й сподобитися на одне взяття воріт.
Чорногорія – Норвегія
Те, що чорногорці разом з Туреччиною очолюють групу, не більше ніж обман зору. По-перше, у підопічних Радуловича в суперниках були два явних аутсайдера підгрупи, з одним з яких навіть довелося помучитися, а по-друге – ми бачили чого коштує ця збірна в минулому відборі на великий форум. Останнє місце та жодної перемоги. Болгари, й ті виглядали сильнішими за балканців в очних протистояннях.
Загалом, незважаючи на жахливий крайній виступ норвежців, низькі котирування в їхній бік дивувати не повинні. Точніше, я б не будував ілюзій з приводу того, що Чорногорія – це міцний середняк. Зараз «Хоробрі Соколи» вже не той колектив, що був ще у відборі на ЧС-2018. З ними може грати на рівних і Азербайджан, і Люксембург, який брав верх над чорногорцями в осінній кампанії, а дванадцять пропущених від однієї тільки Англії в кваліфікації на ЄВРО – повний треш.
За часів Торе Андре Фло, Норвегії не передрікали високі місця та потрапляння на чемпіонат світу. При нинішньому підборі виконавців шанси дуже непогані, але початок вийшов змазаним. Поразка від прямого конкурента істотно послабила позиції підопічних Сольбаккена, а подальша втрата балів може спричинити за собою незворотні наслідки.
У сьогоднішньої Чорногорії перемагати можна і потрібно, але в той же час, чисту вікторію гостей не брав би (фактор Йоветіча в стані господарів цілком може позначитися), а загравав би саме результативність гостей. Слабка сторона балканців – захист. Вони пропускали від Латвії та Гібралтару, також як і минулий провальний кваліфай ми вже згадували. Холланд, Едегор і співтовариші свій шанс втратити не повинні, якщо розраховують на дійсно щось серйозне.
Іспанія – Косово
Ось хто по-справжньому дивує результатами, так це «Червона Фурія». Втрата трьох пунктів з «Еллінами» та важка вікторія в Тбілісі – такий підсумок за перші два тури. По першому матчу в якійсь мірі можна посилатися на суддівство і разючу удачу греків (1 удар за всю гру – 1 гол), а ось по грі з грузинами далеко не все так однозначно вийшло.
Підтримка 16 тисяч на трибунах вселила в закавказців шалену самовіддачу, завдяки чому вони виглядали ані трохи не гірше більш майстеровитих гостей і без докорів сумління можна стверджувати, що іспанці відверто відскочили в той вечір. Навіть не пригадати, коли ще «Фурія Роха» ось так от важко починала відбір.
Але саме проти косоварів багато що повинно змінитися – від якості гри до переконливої різниці в рахунку та відносно легкої перемоги. Балканська збірна убого виглядала в домашній зустрічі проти шведів, а якщо коротко – це був повний нуль в атаці, в середній лінії, в обороні. Такий собі структурний дисбаланс або збій всієї системи Шалланда. Поняття не маю, як ця команда збирається брати бали в Севільї. Косово – явний аутсайдер підгрупи і матч з Іспанією стане наочним тому відображенням.
Україна – Казахстан
Двояке враження залишила гра з фінами, яка чимось нагадувала зустріч триденної давності проти Франції, з поправкою на те, що команда Шевченка приміряла на себе роль «Триколірних», намагаючись зламати низький блок суперника, а «Суомі» показали приблизно те ж саме, що і «Жовто-сині» на «Стад де Франс».
З мінусів варто виділити гру Яремчука і заміна якого на Мораєса істотно оживила гру в атаці. Виглядало дивним і те, що на полі так і не з’явився Шапаренко. З французами він був одним з кращих та хоча б на пів години ігрового часу цілком заслуговував. Проти Казахстану і Жуніор, і Микола однозначно повинні з’являтися в стартовому складі. Відзначити також варто й великі розриви між лініями (особливо в першій половині), на що Шева зобов’язаний відреагувати та перекроїти тактичні схеми.
Стосовно Кахахстану, вони очікувано були розібрані французами. За всього лише два пропущених «Яструби» повинні бути вдячні своєму стражу Мокіну, який тягнув все у другій половині, в тому числі й одинадцятиметровий від Мбаппе. Як тут не виділити і рівень захисту казахів. Швидконогі Марсьяль та Мбаппе залишали в дурнях на п’ятачку по три гравці раз за разом як дітей.
Напередодні київського поєдинку, ще одним негативним моментом в стані гостей є спалах ковіду. Поки що відомо про випадки зараження в тренерському штабі і цілком можливо, що ця тема буде мати своє продовження. Висновок: при відповідній роботі над помилками коуча нашої збірної, майбутнього опонента ми зобов’язані розкладати на молекули. В даному протистоянні вкрай важливо ударно почати та холоднокровно добити. Припускаю, що саме таку картину ми й побачимо.