Запускаємо наш черговий суперпаровоз із поєдинку Ліги чемпіонів, після чого побуваємо за океаном на ММА-шоу в Бостоні, а наступного ігрового дня не обійдемо стороною поєдинки в Ужгороді та шведському Мальме. Побажаємо удачі собі, командам, бійцям й традиційно повний вперед!
«АЕК» – «Динамо» Загреб
Дивним чином обернулася гра у Загребі після перерви. «Динамо» володіло тотальною ігровою перевагою за всіма статистичними показниками, так само як і балканці вели мінімально за рахунком. Гра по результату, другим номером у другій половині кардинально зламала всю ігрову структуру чемпіону Хорватії, так само як і пропущений на 90-й хвилині виглядав немов удар нижче пояса.
З примітного відзначаємо лояльність португальського рефері Пінейро відносно дій гравців на полі. При 27 фолах у гарячій греко-балканській парі напрошувався візок гірчичників, але даний арбітр побачив лише три епізоди, котрі заслуговували на попередження, при тому що у другому таймі кількість порушень зросла в рази й була зафіксована на рівні 20 (10:10).
Майбутню зустріч розсудить норвежець Єспен Ескас, котрий у місцевій Елітсерієн за липень-серпень має показник 4.25 ж/к, що для даного чемпіонату цифра висока. Сам статус поєдинку-відповіді, в якому вирішується доля путівки до фінального раунду кваліфікації – це вже привід дивитися в бік підвищеної частоти фолів та жовтих карток.
Припускаємо, що порівняно з першим матчем, кількість порушень зросте, в той час як даний суддя нагороджуватиме гравців по всій суворості. Не виключено, що половина ж/к фіксуватиметься за неспортивну поведінку.
Алджамейн Стерлінг – Шон О’Меллі
Той бій, де доречно говорити про рівні гри, базову підготовку й тощо. Висококласний джитсер проти яскравого ударника (найкращого у дивізіоні). Забігаючи наперед, відразу скажемо, що для Шона – це максимально незручний суперник, власне як і для багатьох у дивізіоні. Перформансів зі гучними скальпами у Стерлінга піднакопичилося в достатку.
О’Меллі ніколи не бився з борцями, тим паче такого найвищого рівня. Якщо Алджамейну вдавалося переводити на канвас Генрі Сехудо з його стовідсотковим показником захисту від тейкдаунів, то проти «цукрового» це вдасться й поготів. А який буде Шон у партері, та ще й на дистанції в п’ять раундів – здогадки навіються не втішні для андердога.
Шанс для О’Меллі – це працювати на дальній дистанції, максимально уникаючи клінчів, після яких і будуть здійснюватися потенційні переводи. Перші раунди найнебезпечніші для Стерлінга, в яких головне не спіймати коліно в щелепу або філігранну двійку на руках. Досвід боїв проти найкращих бійців у дивізіоні повинен зіграти свою роль на користь фаворита, плюс статистика перемог борців над ударниками на око можна оцінити приблизно як 90 на 10 на користь перших.
Однозначно, Алджамейн зробить ставку на другу половину, поступово вимотуючи опонента боротьбою. Враховуючи, що у О’Меллі досить слабкі ноги (бій проти Марлона Віри яскравий приклад), рано чи пізно Стерлінг знайде спосіб перевести й закрити замок на шиї опонента. Можна спробувати заграти задушливий від фаворита (2,95), тоді як ми трохи підстрахуємося й заберемо дострокову вікторію Алджо (2,15).
«Дніпро-1» – «Оболонь»
Дніпряни без шансів вилетіли з Ліги Європи, де можна було пакувати валізи ще після першого поєдинку зі «Славією» (0:3). Друга гра була лише формальністю, в якій одні не хотіли, а другі зробили все, що могли. До фізичного стану підопічних Кучера питання є, а ось з точки зору морально-психологічного стану поєдинок у четвер ніяк не вплинув на віце-чемпіона України.
Те, що «Оболонь» вирушить до Першої ліги за підсумками нинішньої першості, сумнівів немає. За складом «пивовари» найслабші у лізі. Гра проти «Динамо» мабуть виступає в якості винятку, де Черненко і компанія проявили себе гідно, але в той же час складалося стійке враження, що «ДК» підійшло до зустрічі з часткою розконцентрації й недооцінкою суперника. А ось матчі з «Чорноморцем» та «Колосом» продемонстрували рівень столичних (насамперед атакуючої ланки).
Якби дане протистояння проходило на домашній арені «Оболоні», де той же «Колос» скаржився на високу траву, можна було б засумніватися у перемозі колективу Кучера. Протистояння в Ужгороді – зовсім інша історія, де «Дніпро-1» не має морального права ще й проти найслабшого ростера УПЛ вичавлювати прийнятний для себе результат «через не можу». Відвантажити аутсайдеру ліги по голу в кожному з таймів у стилі «Чорноморця» і «Динамо» у дніпрян майже напевно вийде.
«Мальме» – «Юргорден»
Переміщуємося на Скандинавський півострів, де 22-разовий чемпіон Швеції й за сумісництвом третя команди нинішньої першості поміряється силами з «Юргорденом» (четверте місце), при цьому колектив зі Стокгольма не розглядається в якості конкурента для «небесно-блакитних» у боротьбі за єврокубкові позиції (41 – 33).
На сьогодні ведеться запекла боротьба за золото, де одразу три команди мають рівні шанси на успіх – «Ельфсборг» (42), «Хеккен» та «Мальме» (по 41 очку). При цьому зазначаємо, що «небесно-блакитні» вкрай непереконливо виступають на відрізку з липня по серпень – три поразки (1:2, 0:2, 0:1), нічия (0:0) й дві домашні вікторії (3:1, 3:0).
«Юргорден» однозначно можна занести до списку тих, хто дає грати супернику й сам не забуває про активні дії попереду, про що свідчить їхня статистика забитих/пропущених (27:24). До слова, зверніть увагу на очні дуелі між даними командами, де стокгольмці брали гору над «Мальме» в чотирьох крайніх дуелях (2:0, 3:2 після серії пенальті, 4:0, 3:2). Тобто є сенс грати обмін голами, при цьому настав час фавориту перервати затяжну тенденцію з поразок. «1Х + ОЗ» – вірний рецепт успіху.