Весняна кампанія європейським континентом стартує з поєдинку в столиці України, після чого перемістимося на саксонські землі у Бундеслігу, а підбиватимемо підсумки станемо після дуелей в УПЛ і Серії А. Тримаємо удачу за хвіст й тільки вперед!
«Динамо» Київ – «Чорноморець»
Одесити видали найслабшу гру серед усіх учасників 18-го туру. Навіть умовні ЛНЗ Черкаси і «Металіст 1925» виглядали більш дієздатно в окремо взятих ігрових відрізках, при цьому не варто забувати з ким проводили свої поєдинки вищезгадані дві команди («Кривбас» і Динамо») й проти якого суперника грав «Чорноморець» (представник зони вильоту «Оболонь»). Якщо на тлі «пивоварів» «моряки» не демонстрували цільної картини, без будь-якого креативу попереду, важко уявити, що може бути далі. Це ще добре, що Григорчук має запас міцності в плані залікових балів, здобутий на старті сезону.
Кияни вкотре в ході сезону проявляють себе в атаці. Чудовий матч видав Шапаренко, якому можна сміливо віддавати приз найкращого гравця туру, так само як і вся передня ланка «біло-синіх» відпрацювала на тверду п’ятірку. За великим рахунком, у 18-му турі «Металіст 1925» вистачило на першу половину 1-го тайму, а далі команда просіла фізично. Тренерський штаб Шовковського, як і Вернидуба, робили ставку на високу інтенсивність, у зимове міжсезоння добре попрацювавши з командою над фізикою. Результат в наявності: і кияни, і криворіжці – найкращі після паузи з точки зору готовності до сезону, до її другої частини.
З приходом Шовковського «динамівці» жодного разу не оступилися (5 перемог із 5). Минулий тур дав ґрунт для роздумів й розуміння того, що нинішній «Чорноморець» не є тією боєздатною силою, котра була на початку чемпіонату чи у другій половині сезону 22/23, коли перегравала киян у обох зустрічах із дзеркальним рахунком (3:2, 3:2). Настав час столичним перервати міні-серію із двох фіаско у очних матчах. В прематчі маємо достатньо передумов до того, що Шапаренко і співтовариші здобудуть чергові впевнені три бали, демонструючи свої найкращі якості в атаці – в середньому «ДК» забиває за поєдинок 2.47 гола (37 у 15 іграх). Шикарний коефіцієнт дають на те, що господарі виграють обидва тайми (2.8), але нам в якості більш надійнішої опції буде достатньо і голів в обох сорокап’ятихвилинках.
«Вольфсбург» – «Штутгарт»
У 2024-му «вовки» – справжній конвеєр нічиїх. Починаючи з 13-го січня «Вольфсбург» провів сім поєдинків, з яких шість завершилися мировими і ще в одному підопічні Ковача капітулювали в Берліні перед «Уніоном» (0:1), тоді як решта 6 ігор завершувалися з обов’язковою умовою обміну голами (чотири рази по 1:1 й двічі по 2:2). За підсумками 23-х турів «зеленим» поки що не загрожує боротьба за виживання (8 очок відриву від «Кельна») й водночас вже час десь починати брати повноцінні три бали, аби фінальний відрізок першості завершувати на спокійній хвилі. На сьогодні вікторія над «Дармштадтом» у середині грудня (1:0) є крайнім успіхом.
«Шваби» несподівано втратили очки в крайньому домашньому протистоянні з «Кельном» (1:1) і якщо вірити метриці xG, «козли» не поступалися в гостроті «Штутгарту» в атакуючій фазі (1.68 vs 1.27), завдавши в площину воріт на один удар більше (5:6). Дана осічка не дозволила Гірассі і компанії продовжувати нав’язувати серйозну конкуренцію «Баварії» за другу сходинку, де відрив вчергове збільшився до шести пунктів (47 – 53), при цьому підопічні Хенесса вже випереджають дортмундську «Боруссію» на 6 балів (47 – 41) завдяки осічці «шмелів» з «Хоффенхаймом» (2:3).
«Червоно-білі» як ніколи близькі до того, аби вперше за довгий час кваліфікуватись у ЛЧ. У першому колі «Штутгарт» впевнено перевернув гру у другій половині матчу проти «вовків» у рідних пенатах (3:1), де хет-триком відзначився Гірассі. В цілому, по сезону гвінеєць має чудову середню статистику результативності, трохи більше гола за поєдинок (18 м’ячів в 17 іграх), при цьому в крайній зустрічі проти «Кельна» Серу промовчав. Наголошуємо і на тому, що травма не дозволяла Гірассі грати на 100% у новому році, де частину поєдинків було пропущено, при цьому за два місяці забито лише один гол («Дармштадту» в середині лютого). Чекаємо від гостей і її головного голеадора підвищеної результативності, так само як і господарі в домашніх умовах намагатимуться не відставати від фаворита в плані результативності.
«Оболонь» – «Дніпро-1»
У 18-му турі «пивовари» сподобалися по грі з «Чорноморцем», де столичний клуб діяв в міру агресивніше, динамічніше, структурніше за суперника. У «Оболоні» було помітно ігрову картину й тактичні напрацювання, тоді як одесити нічого іншого не вигадали, як грати на утримання нулів, з ні до чого не ведучим контролем м’яча. Дивно, що за тією грою, котру показали команди, на табло за підсумком була зафіксована нічия, та ще й результативна. Наприклад, статистика ударів на користь «Оболоні» просто феєрична – 20:1, тоді як рахунок на табло 1:1.
«Дніпро-1» став одним із головних розчарувань минулого уїк-енду. Окрім того, що не вдалося обіграти майбутнього представника Першої ліги в особі «Миная» (1:1), так ще й суддя разом із помічниками на ВАР допомогли фавориту піти на перерву, програючи 0:1, а не 0:2. Вся справа в тому, що при виконанні пенальті Корабліним, голкіпер дніпрян відбив м’яч із порушенням правил, заздалегідь вийшовши за лінію. Тобто одинадцятиметровий повинен був перебиватися, тоді як Олександр Кальонов з помічниками звичайно ж цього не помітили. Можна сказати, що у Любеновича вкрали першу перемогу в чемпіонаті, але й колектив Максимова розтринькав безліч моментів. Мирова за великим рахунком виглядає закономірно.
У перемозі «Дніпра-1» немає жодної впевненості. «Оболонь» виглядає доволі пристойно й нав’яже конкурентний бій фавориту. З високою часткою ймовірності, від «пивоварів» ми побачимо притаманний їм агресивний стиль, на прикладі матчів з «Колосом» та «Динамо» Київ під завісу 2023-го, де судді діставали жовті у розмірі 8 і 10 карток, при цьому у дуелі з «динамівцями» підопічні Іващенка заробили 2 вилучення. Статистика рефері майбутньої зустрічі Ігоря Пасхала також красномовна – 10 червоних за 20 останніх поєдинків. У крайній грі даний арбітр вилучав гравця з поля у матчі «Шахтар» – «Полісся», плюс можна згадати дві червоні від наявного судді у дуелі «Вереса» з представником Житомира у стартовому турі чемпіонату.
«Аталанта» – «Болонья»
Найяскравіша вивіска туру на перший погляд у Неаполі, куди завітає «Ювентус» і в той же час всі розуміють, що варто чекати похмурого і нудного футболу (від туринців насамперед). А ось де по-справжньому відбуватиметься конкурентна дуель з усіма витікаючими, так це в Бергамо, де між собою зустрінуться прямі конкуренти за місце в Лізі чемпіонів на наступний сезон. В сьогоденні «Болонья» випереджає «Аталанту» на два пункти (46 – 48), при цьому підопічні Тіагу Мотти підходять до майбутньої зустрічі на шикарній серії із п’яти перемог поспіль, тричі оформлюючи клін-шит.
«Аталанта» розчарувала в Мілані посеред тижня, без бою програвши «Інтеру» 0:4, при одному ударі в площину воріт за 90 хвилин (0 у другій половині). За фактом, в черговий раз «Інтер» підтвердив, що вміє знаходити підхід до бергамасків, котрих переграє з року в рік із завидною регулярністю. З «Болоньєю» у підопічних Гасперіні зовсім інша статистика, де з березня 2016-го по січень 2023-го представник Бергамо виграв 11 очних дуелей, 2 поєдинки звів внічию і в одному зазнав невдачі, а ось останні дві зустрічі проти «россоблу» в квітні і грудні «богиня» програла (0:2, 0:1).
На «Гевісс Стедіум» «Аталанта» повинна вичавлювати з себе максимум, перериваючи як невдалий міні-відрізок у очних протистояннях з «Болоньєю», так само як і намагаючись реабілітуватися за приниження на «Джузеппе Меацца» трьома днями раніше. Гаряча битва чекає на фанатів італійського футболу.
Бергамаскам властиво проводити ігри в агресивній манері в дуелях із приставкою «топ». Наприклад, з «россоблу» у першому колі статистика жовтих зупинилася на позначці 6 (4:2); з «Інтером» та «Ромою» колектив Гасперіні одноосібно заробляв по 6 гірчичників (6:1 й 6:2 відповідно), плюс також можна згадати поєдинок з «Міланом» у грудні місяці (5:1 за ж/к на користь «россонері», плюс вилучення). Лояльності в матчах такого роду не варто чекати й від рефері.